Estée Lauder

19. února 2015 02:05
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 19. února 2015 02:05

Estée Lauder sa narodila v roku 1906 ako Josephine Esther Mentzer New yorku v židovskej rodine prisťahovalcov z vtedajšieho Rakúsko-Uhorska - Rose rod. Schotz (a medzitým Rosenthal) z Maďarska a Maxa Mentzera z Československa.

Ako 18-ročná začala pracovať v obchode svojho strýka, chemika Dr. Schotza, kde predávala ním vyrobenú kozmetiku.

V roku 1930 sa vydala za Josepha Lautera, s ktorým (okrem 3 ročnej prestávky v r.1939-1942) zostala až do jeho smrti v r. 1982. Mali spolu dvoch synov Leonarda a Ronalda. Keď sa firma rozrástla, jej manžel sa staral o výroby, kým Estée sa venovala predaju. Leonard sa stal nástupcom vo vedení firmy v 70.tych rokoch a mladší, Ronald, je známy filantrop a (okrem iného) majiteľom TV Nova. V roku 1992 firmu prebrala vnučka Aerin.

V roku 1935 zakladá vlastnú spoločnosť pod názvom Estée Lauder, pričom názov je odvodený od zdrobneliny jej prostredného mena Ester a pre väčšiu atraktívnosť upraveného priezviska Lauter.

Začína vyrábať vlastné krémy v malom domácom laboratóriu, v roku 1947 vychádza na trh so štvoricou vlastných produktov a veľký úspech získava predovšetkým tým, že ako prvá umožňovala výrobky vopred vyskúšať.

Prvý parfém vydáva v roku 1953 - Youth Dew, ktorý má veľký úspech a obrovským hitom sa stáva predovšetkým vo forme parfémového oleja do kúpeľa - hneď prvý rok sa ho predalo neuveriteľných 50000 kusov a do roku 1984 150 miliónov kusov!

Filozofiou produktu bolo, že namiesto "ťupkania" za uši drahého parfému na špeciálne príležitosti si môže žena vychutnať vôňu kedykoľvek, keď sama chce. Zároveň prvý krát v reklame na kozmetiku použili fotku nahej ženy, čím vyvolali malú revolúciu:

V roku 1964 uviedla novú značku Aramis - venujúcu sa výhradne mužskej starostlivosti o pleť a parfémom.

Vo svojej kancelárii mala vždy svoju obľúbenú zmes esenciálnych olejov, ktorú používala "ťupkaním" a občas darovala niekomu zo svoich prominentných priateľov. V roku 1973 sa ju rozhodla začať predávať pod názvom Private Collection.

Postupne pribudli ďalši vône ako Aliage, Estée, Cinnabar, White Linen, Beautiful, Pleasures, Beyond Paradise, Sensuous...

American Society of Perfumers jej udelilo v roku 1994 svoju prvú cenu v kategórii Living Legend (žijúca legenda).

Za svojho života vybudovala obrovské impérium, do ktorého patrí mnoho značiek, z parfémových spomeňme  značky ako Tom Ford, Jo Malone, najnovšie Frederick Malle.

Zomrela vo veku 97 rokov v Manhattane na srdečnú príhodu.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 19. února 2015 02:06

Informácie o značke čo najskôr doplním, momentálne som hlavne chcela zdieľať moe zdesenie :

http://www.esteelauder.com/boutiques/the-classics/index.tmpl?cm_mmc=email-_-Feb-_-0218_HouseEL-_-classics

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 19. února 2015 08:05
Reakce na slniecko:

Ty stejný a lacině vypadající flakonky??

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 19. února 2015 08:30

Nebo design stránek?

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 19. února 2015 15:48

Tie flakóny ...a s nimi už prišli špekulácie o možnej reformulácii...

Tá stránka je fakt hrozná, ale to som si na prvý pokus ani len nevšimla, ako ma vydesili tie flakóniky....

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 10. dubna 2015 16:35

Tenhle typ flakónu může vypadat v reálu buď velmi dobře a nebo velmi levně.

Na obrázku se to nepozná.

Hermessence třeba vypadá krásně... zatímco CK Eternity ve větší velikosti jsou nic moc...

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 10. dubna 2015 16:57
Reakce na Mitzi:

No, to je fakt...horšie je, že som už začula prvú správy - vraj Beyond Paradise určite reformulovaná je...tak rozmýšľam, či si jednu splašiť ešte v starej verzii (a riskovať pokazenie - jedna sa mi pokazila, ale tú som kupovala už len ako zvyšok), alebo predýchať a neriešiť. Ešte by ma prudko zaujímala Intuition.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 10. dubna 2015 20:14

Chtěla jsem tě varovat, že BP se velmi rychle kazí, ale ty už jsi sama tu zkušenost udělala, tak ani nemusím...

Bohužel v ní je něco, co nevydrží.

Intuition byla krásná, i ten flakón

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 10. dubna 2015 20:17
Reakce na Mitzi:

Takže to nebola náhoda...škoda.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 10. dubna 2015 20:27
Reakce na slniecko:

Myslím, že nebyla. Měla jsem v ruce nejméně tři miniatury a vždy páchly :(

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. srpna 2015 23:41

Knowing

Je jednou z mála stále poctivých mainstreamových vůní. Úvodní aldehydy s hořkým zeleným galbanem příjemně osvěžují a pak to přijde...růže s tuberózou, medovým jasmínem a přezrálou švestkovou dužinou s koženými podtóny, nemůžu si pomoct, připadá mi, jakoby se Jean Kerleo inspiroval tehdy ještě jen osobním parfémem Le Parfum de Therése a stylem legendárního Edmonda Roudnitska.

Jen ubral na švestce a místo toho přidal květin, které  po rozvonění osvěžil pomerančovým květem, díky čemuž Knowing vyzní ve srovnání s ní něžněji. Chyprový základ pak rozšířil o zemitost pačuli a živočišnou cibetku. Ten pak následně v mírně poupravené podobě použil ještě i v dnešní již vintage verzi Sublime EdP (Jean Patou). Takže kdo rád tuhle starou školu, Knowing se mu bude určitě líbit.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. zaří 2015 21:58

Amber Mystique

Co se týče mystična, je tahle vůně podle mě naprosto stejná pseudoorientálka jako její předchůdkyně Wood Mystique a ambrová? Haha, dobrej vtípek, taky spíš pseudoambrová. Tady musíte hledat lupou, abyste těch pár znek pod vším tím nánosem ovoce, růže, pačuli a především hromadou labdana na mojí kůži našli.

Představte si džbán se šťávou s příchutí lesního ovoce (převažují sladké maliny), lehce říznutý růžovým pepřem, ve kterém plave několik okvětních plátků růže. Stojí na zaprášené kamenné zídce (pačuli, kadidlo a labdanum) a hned vedle něj někdo zapomněl i pár kožených rukavic. Nicméně kdo by rád méně oudovou, více ovocnou a méně ambrovou Amber (Arabian Oud), může pro zajímavost zkusit.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 15. zaří 2015 09:37

Na Chodově bude otevřen nový butik, místo Horoskopu, za Profimedem ( 1. patro).

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 15. zaří 2015 09:39

Cinnabar už je na Parfums ve flakónu té nové řady... je asi naivní očekávat, že vůně budou stejné, nereformulované? 

http://www.parfums.cz/estee-lauder/cinnabar2015-parfemovana-voda-pro-zeny/

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 15. zaří 2015 10:38
Reakce na daniela:

Reformulované jsou každopádně, ale zrovna Cinnabar, kterou jsem zkoušela v novém balení, mi připadala docela povedená, autentická. Srovnávala jsem ale jenom se svou vzpomínkou na původní (nebo jednu z původních verzí), ne se starým flakónem v ruce. I tak mě to dost potěšilo.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 15. zaří 2015 12:02
Reakce na náťa66:

Upřesňuji, místo Manufaktury.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 15. zaří 2015 14:06
Reakce na fija:

no jo, mně tyhle krámy splývají

dusty
Avatar
15. zaří 2015 15:09
Reakce na domenica:

Aj ja som Cinnabar v novej fľaške skúšala, mne sa zdá o čosi sťavnatejšia, asi pridali konvalinku.

Mimochodom, nechápem rozhodnutie napchať klasiky do jednotných prefabrikovaných nudných flakónov. Prichodí mi to ako taká neúcta, ako odloženie niečoho, čo dlho dobre slúžilo /ale holt iné časy/ do domova dôchodcov. 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 15. zaří 2015 16:02
Reakce na dusty:

No přesně. Neúcta. Já chápu, že tím EL dost ušetří (a můžou si pořídi nějaké pěkné nikovky, třeba FM), ale to mě nezajímá. Taková rozmanitost to byla... teď jsou ty vůně téměř neviditelné, slily se do jedné řady, přitom co vůně, to pojem. Ještě nedávno tomu odolávala Youth Dew, jako jediná z klasických vůní, ale nevím, jak to s ní dopadlo/dopadně. Tak mě to otrávilo, že jsem to zatím nechala být a radši si oprášila miniaturky v původních flakónech. 

dusty
Avatar
15. zaří 2015 17:00
Reakce na domenica:

Aj u Hermesov je tento trend. Keď mi 24 Faubourg zbavia nádherného flakónu á la rozoviata šatka, tak to môžu potom fakt začať čapovať z fontány  s cirkusovým osvietením pri hlavnom vchode v Kauflande.