Divine

25. února 2021 14:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 25. února 2021 14:04

Historie značky Divine (https://www.divine.fr/) začala v roce 1986. Její zakladatel, Yvon Mouchel, opustil své zaměstnání u L´Oréal a rozhodl se vybudovat vlastní značku, která nebude podléhat stále zběsilejšímu tempu módního diktátu. Zvolil pro ni poklidné místo v přímořském lázeňském městečku Dinard v Bretani.

Navzdory tomu (či možná právě proto), že jeho předchozí profesní zkušenost poznamenal marketing, předsevzal si, že jeho strategie bude vycházet z odlišných principů: neinvestuje do reklamy, neboť nejlepší reklamou jsou pro něj spokojení zákazníci. Je sympatické, že se nesnaží za každou cenu své kreace propojit s nějakým "příběhem". Nabízí vůně a je na tom, kdo si je koupí a bude nosit, aby si k nim přidal svůj vlastní příběh.

Yvon Mouchel říká, že k vytvoření parfému je zapotřebí přírodních surovin, syntetických ingrediencí a hlavně dostatek času. Některé z jeho parfémů vznikaly řadu let, než je uvedl do prodeje; novinky pak nepřicházejí každoročně, ale s mnohaletými odstupy. Sympatická je možnost nechat si v jeho buticích do plnitelného flakónu znovu načerpat oblíbenou vůni.

Na tvorbě parfémů se vedle zakladatele značky podílí ještě Yann Vasnier a Richard Ibanez. A jejich kreace, přesně v duchu značky, nepodléhají žádným módním výstřelkům. Nesnaží se nijak ostentativně vyčnívat z řady, charakterizovala bych je jako nadčasově elegantní, neokázale vytříbené. První z nich, Divine, je bílokvětinovou aldehydovou ódou na ženství, klasika v nejlepším slova smyslu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 25. února 2021 14:30

Spirituelle

Vždycky jsem snila o tom, že kdybych si mohla vybrat vůni, kterou by mi někdo vytvořil na míru, chtěla bych tu, která se linula z maminčiny šatní skříně. Spirituelle z ní něco má: růže s pepřovým popraškem, mýdlo mezi vyžehleným prádlem, pudrově hebké pižmo. A červená rtěnka.

Ale není to žádná smyslná dračice, je spíš konejšivá, mateřsky ženská. A vyrovnaná, proto Spirituelle.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 25. února 2021 14:58
Reakce na Fleur:

Je sympatické, že se nesnaží za každou cenu své kreace propojit s nějakým "příběhem". Nabízí vůně a je na tom, kdo si je koupí a bude nosit, aby si k nim přidal svůj vlastní příběh.

​To je jeden z mnoha důvodů, proč Divine patří mezi mé úplně nejoblíbenější značky, nejen mezi nikovými, ale vůbec. Žádná návštěva Paříže se neobjde bez návštěvy jejich butiku poblíž Opery nebo alespoň podrobné prohlídky výlohy, ač novinky opravdu nechrlí (což je další z těch důvodů, proč je mám tak ráda). Jejich parfémy na mě působí podobně příjemně a umí ve mně vyvolat podobné prožitky, jako svého času uměly ikonické parfémy velkých značek (Miss Dior, Poison, No. 5, Coco, No.19, Rive Gauche, L´Air du Temps, Farouche, Magie Noire, Chamade...). Nadčasová elegantní klasika.

Offline Biely kvet
Avatar
4022 příspěvků moje polička 25. února 2021 16:00

Fleur domenica Neviete náhodou, či posielajú na Slovensko? Pri objednávke mi vyskočilo, že nie je možné vybrať spôsob dopravy alebo také niečo....

Offline milacka
Avatar
5468 příspěvků moje polička 25. února 2021 17:53

Biely kvet pridala by som sa Jarka. Pozerala som ich stránku a tiež mi to nefunguje.

Offline Biely kvet
Avatar
4022 příspěvků moje polička 25. února 2021 18:00

milacka Uvidíme, či sa ozve niekto z Čiech a poradí nám. Prípadne sa ujme hromadnej objednávky.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 25. února 2021 18:19

Biely kvet V kterém kroku ti to nešlo, Jarko? Já jsem se dostala až k adrese a Slovakia tam v seznamu zemí je

Offline Biely kvet
Avatar
4022 příspěvků moje polička 25. února 2021 18:50

Korsičanka Keď som urobila objednávku,  zadala adresu a potom....

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 25. února 2021 19:13

Biely kvet A pak sis vybrala Slovensko a...???

Offline Biely kvet
Avatar
4022 příspěvků moje polička 25. února 2021 19:29

Korsičanka Slovensko som zadala a písalo sa mi aj tak, že dopravu nie je možné vybrať. Skúsim ešte raz.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 25. února 2021 19:54

Biely kvet Zkus. Já se dostala až na konec - 70 vůně a 12.90 doprava. Ale smazala jsem, teď už na objednávku nemám, až někdy:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 10:21

L´Esprit libre

Vůně pro princeznu se zlatou hvězdou na čele. Začátek je jako šaty ušité z křídel zlatohlávka s citrusovým leskem a svěží duhovou opalizací, do níž vstupuje zlatavě mýdlový tón. Ten je můstkem k šatům barvy nebeské ve fialově pastelových tónech kosatců. Neskutečně něžná vůně. Zdálky jednoduchá a kosatcově jednobarevná, ale ve skutečnosti mnohem rafinovanější, než by se zdálo. Pod kosatci je totiž další vrstva květin: tlumené bílé pivoňky, pár chladivých konvalinek. Mošusové semínko s cedrem ten nadýchaný voňavý oblak poutají k zemi, ale jen tak zlehka, jako montgolfiéru, která má zátěžové pytle naplněné pudrem. Kosatcová kolínská.

A má v sobě i trošku něco melancholického a zároveň uklidňujícího z Cycle 001, takže příležitostně doporučuji, ať ji vyzkouší slniecko .

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 23:59

Fleur okamžite, ako som si prečítala recenziu (tými vždy začínam, keď otvorím stránku), tak som si ju zaškrtla ako "vyskúšať" ...a teraz vidím, že ma k nej rovno spomínaš.......takže to beriem ako neodkladnú povinnosť!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 00:06

Fleur majú 7 dámskych vôní a dohromady 13 všetkých vôní....a sety vzoriek buď 6, alebo 12ks....to je normálne zločin toto !!!

Ktorú mám vypustiť?

Edit: Aha, tak dohromady 15...niežeby to situáciu vylepšovalo...

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:35

slniecko Těžko říct, kterou vynechat, při tvé parfémové zvídavosti . Ale kdybys chvilku vydržela, tak ti vzorek L´Esprit libre pošlu.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 00:55

Fleur

to vieš, že počká!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 04:03

Prosím, neskúšali ste v poslednej dobe objednať zo stránky Divine? Nejako mi to nejde. Resp. Všetko ide, až kým nechcem zaplatiť, potom mi to vzpíše, že neexistuje doprava (pričom je na zozname a objednávala som odtiaľ už bez problémov).

A nechce to odoslať ani správu cez kontaktný formulár.

Offline Biely kvet
Avatar
4022 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 11:13

slniecko Mne to tam robí stále s tou dopravou. Nemôžem si preto odtiaľ nič objednať.

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 20:21

slniecko Biely kvet Já jsem objednávala začátkem prosince bez problémů, takže do ČR to evidentně jde.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 20:55

Biely kvet divné...pritom ja som tam už zodvakrát bez problémov objednala...a jediné, čo mi teraz došlo je email, že ak mám nejakú problém, mám zavolať