1907

15. ledna 2015 11:44
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. října 2019 22:52

Fleur Ti tu služební cestu docela závidím. Ale co, do prosince času dost.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:01

Dame d´Or

Maria Altmannová popsala svou slavnou tetu ve vzpomínkách jako trpící neustálými bolestmi hlavy, kouřící jak fabrika, strašně nežnou a zároveň temnou, s oduševnělou tváří, samolibou a především elegantní. Když se nad tím zamyslíte, přesně tak ji zachytil i malíř Gustav Klimt na světoznámé olejomalbě. A z mého pohledu mohu s potěšením říct, že se totéž povedlo i s vůní, která jí vzdává hold.

Adele obklopená záplavou citrusových aldehydů, oděná do zlatých šatů zdobených máslově ovocným ylangem a kvítky jasmínu a pomerančovníku v havraních vlasech. Adele s oduševnělým, hřebíčkově pikantním pohledem, z něhož však zároveň sálá i něžná hřejivá ambrová vřelost. Adele s pižmově bledou pokožkou, pokrytou vanillkovým pudrem. Pokojná elegantní a lehce starosvětská v tom nejlepším smyslu slova!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:41

wendulka Ještě že tam není ten kouř Velmi noblesní vůně, jak píšeš, ale na doma se teď nosit nedá

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. března 2020 13:43

Korsičanka Já obvykle vůně neškaltulkuji, ale tady souhlasím, že Dame d´Or opravdu nepatří k těm, jimiž bych se navoněla jen tak nadoma.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 13. dubna 2021 22:45

Ballanelle 

Sytá květinová vůně se svěžím nahořklým grapefruitem a bergamotem v úvodu, který už dává tušit, že prim bude hrát konvalinka a jasmín. Ale ještě tu je ovocná mezihra s hruškou a jablkem a pomerančovým květem. Pak se květiny uloží k spánku na pižmově dřevitém základu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 00:00

blackviolet to je naprosto přesné, a ještě bych dodala, že vydrží v té poslední fázi vonět dlooouho

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. dubna 2021 08:54

alibi Přesně tak, vydrží hodně dlouho, cítím ji z ruky i další den.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 16:10

blackviolet Výdrž je opravdu úžasná.

Bellanelle je povedená květinová vůně. Kdybych si na podobný typ potrpěla, tak si pořídím právě tuto vůni, protože se vyvíjí, ale přitom pořád zůstává čerstvá a hlavně trvá a trvá...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 31. ledna 2022 21:54

Dame d'Or

Elegantní klasika. Aldehydy se vznášejí nad květinovou chypre z ylang ylangu, karafiátu a jasmínu. Zlatá pudřenka s pudrem, červená rtěnka. Trochu pačuli a santalu rozpuštěné ve vanilkové ambře.
Vrátila mě do doby, kdy mojí signature byla First od VC&A.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. února 2022 18:26

blackviolet Pro mě to bylo příjemné překvapení. Nic za každou cenu originálního, ale přitom dobře vystavěná vůně.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 01. února 2022 22:41

Fleur Pro mě taky. Nevím, jestli si nemám znovu po letech pořídit First, měla jsem ji moc ráda. Jen se bojím, že už nebude taková, jakou ji znám.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. února 2022 12:08

Zkoušel někdo tuhle vůni: My Spice

V naší databázi figuruje jako pánská, ale jinde jsem ji viděla zařazenou jako unisexovou vůni. Zajímalo by mě, jestli je více svěží, kořeněná, nebo gurmánsky sladká.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 10. února 2022 21:16

Fleur ešte nie, ale plánujem....ani som veľmi pôvodne neplánovala, lebo prvé 3 z tejto línie ma neoslovili, ale keďže aj do "zvončekovej" línie pribudlo, tak pôjdem už skúsiť všetky. Len asi trochu počkám, lebo teraz sme len po karanténe a všade je tu toho strašne veľa teraz.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. února 2022 22:41

slniecko Držím palce, ať jste zdraví, a budu se těšit na tvoje dojmy.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 10. února 2022 23:10

Fleur vďaka! A s dojmami lakomá určite nebudem;)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. března 2022 19:00

Nom

Trpce nahořklá citrusová svěžest, do které se vloudí sytě aromatické tóny muškátového oříšku a levandule. Vůně se stává suchou, kořeněnou, velmi lehce ambrově nasládlou, ale také živočišně zemitou, temnou a pro můj nos trochu maskulinní.

Nom je pikantní vůně, nevšední, tak trochu šelmovská, řekla bych.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 27. března 2022 15:20

Fleur 

Milá Fleur, My Spice mám v rýchlosti dva krát otestovanú. Asi to chce ešte hlbší test. Vnímam ju skôr ako  unisex na ženskej strane a je na mna dost sladka. Ešte čakám na tú správnu chvíľu. Ako pánsku si ju veľmi neviem zaradiť. Začiatok cítim ako aromatizované matové žuvačky a  rozkladá sa na mne do sladka, asi to robi aj ta vanilka a je tam nieco co citim podobne ako v Guerlain Eau de Bain, dojazd Le Plus Beau Jour de ma Vie, pocitovo niečo z Reminiscence Guimauve... Pre mna kvalitne cukrovinky s tvrdou cukrovou polevou. Ešte sama neviem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 27. března 2022 16:35

Kočka_toulavá Mockrát děkuji za reflexi. Jestli je sladká (guerlainovská vanilka s mandlí), tak to nebude nic pro mě, potřebovala jsem se ujistit, abych se zbytečně nepídila po vzorku.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 26. července 2022 13:07

Fatamorgana

Zpočátku připomíná mírnější Soleil de Jeddah nebo Kholoud -  arabka od Makkaj.
V srdci zezelená jako Bracken:) Mně ovšem galbanum nevadí.
Drydown po pár hodinách je opravdu sladší a tonkovo-dřevitě- ambrový = nečekaný závěr.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 27. prosince 2022 22:08

Cedar 

Cedr citrusově ovocný a zeleně bylinkový. Mandarinka, citron a bergamot s mátou a sprška vodních kapek s melounovou šťávou na dřevitém a pačuliovém základu. Příjemná a nenáročná vůně na léto, klidně i unisex.