Tiziana Terenzi

19. listopadu 2020 20:28
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 19. listopadu 2020 20:28

Ok, toto je značka, ktorá si jednak vzhľadom na svoju rozsiahlu produkciu rozhodne vlastné vlákno zaslúži, jednak by sme si mali zvykať na jej meno, lebo som si všimla, že počas minulého roku urobila množstvo akvizícií v rámci menších talianskych značiek, takže bude skôr či neskôr naozaj veľkým hráčom na parfémovom trhu.

So here you go...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 19. listopadu 2020 21:05

Casanova

Zaujímavé, zaujímavé, zaujímavé. Jazmín s bergamotom sú zaujímavá dvojica, tuto pôsobiaca príjemne zelenoovocne, pravdepodobne aj s prispením figového listu. Veľmi priezračný kožený tón sa drží v pozadí, skôr ako akési spojivo. Pôsobí to dohromady paradoxne nekrikľavo, ale neutiahnuto, má to výdrž aj priestorovosť a pri tom je to akosi takmer zdržanlivé. Veľmi pekná, unisexová až jemne pánska vôňa. Uvoľnená, ale s noblesou.

Dionisio

Sladká ambrovitá hmota s pižmom, sladká vanilka, živičnaté tóny a akože asi fakt jazmín, len je chudák okvickaný a lepkavý od toho zvyšku. Niečo ako tak starý a cukornatý lekvár, že už nie je jasné, z čoho tak mohol byť, alebo mimoriadne nevydarené ťažké sladké alkoholizované víno. Chudák Dionýzos, toto nebola najlepšia kombinácia, zajtra ho asi čaká slepačia polievka a ibalgin.
V čom sa ovšem zobudil, odmietam komentovať, snáď len malá nápoveda, áno, ten oud v tom bude hrať svoju rolu...

XIX March

Pomaranč aj so zelenými lístočkami, veľmi vydarené, ako živé. Lenže po čase sa prestrieda s niečím, čo by som nazvala Protomonguerlainom, navrch so škoricou, čo v tomto prípade nebol šťastný nápad. Alebo by možno bol, keby sa tá škorica pridala k pomaranču sama a hento zamkla niekde v laboratóriu. Bohužiaľ z týchto dvoch to skôr vzdá škorica. Potom to už len dožíva v takom nejakom umelosladkolevanduľovom igelite.

Foconero

Citrusy s bylinkami, citrón a limetka a zeleň, nie, nič, čo by pripomínalo mojito, toto je proste jasné, citrusovo-žltozeleno-žiarivé, k tomu slaný tón, nie morskoslaný, ale ako keď človek privonia k soľničke. Nádherná letnička a na citrusovku so solídnou výdržou.

Vele

Sladučký dezert z exotického ovocia, piškót, na tom nejaký sladký smotanový krém a navrchu želé s kúskami v cukre odležaného manga, marakuje a iného exotického ovocia. Pekná, milá gurmánka a drží.

Afrodite

Broskyňa a biele ríbezle. Nádherná kombinácia a musím si ju zapamätať na budúce leto, keď budú znova zrelé.
Potom prídu na rad púdrové tóny, možno orgován, možno nie, rozhodne ale vanilka a pižmo, v každom prípade sú ale nežné, nevalcujúce, nedusivé. Postupne priľnie ku koži v krémovejšej forme a v tejto forme slabne až kým sa neodporúča úplne Veľmi príjemná vôňa..

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:33

Caput Mundi

tahle vůně se zatím vymyká ostatním z celé objevované kolekce parfémů TT a je suverénně tou nejhorší,cítím něco jako zatuchlou dřevěnou podlahu na kterou se vylil zkažený vzorek květinového oldschooláku ,je to hořké jako když si lakujete vlasy a průvan vám ten špric nažene do obličeje ,jestli to má být odkaz na starobylý Řím...podobnou nepěknou věc jsem ucítila i ve vůni Daliflor a tehdy ji považovala za degradovanou žluklou sluncem,je tam i malinko Regio(upocená silonová blůza) od niche výrobku je to vyložená podpásovka...
(Cabreuva je vysoký tropický strom rostoucí do výšky až 15 metrů. Vyniká odolností proti vlhkosti a plísním. Dřevo stromu cabreuva se využívá na výrobu podlah a nábytku(AHAA!),roste ve státech Jižní Ameriky a olej z něj má zmírňovat stres a pomáhat na bolest kloubů) Můžu si tím pošplíchat kolena,lepší využití pro vzorek asi nenajdu

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:34

Halley

Tak nějak podvědomě v tomhle upršeném počasí hledám letní vůni,"tahle hejlova kometka"by taková mohla být jenže už jsem ji cítila mockrát,opět tu máme exotické ovoce a vanilku,je to míchaný plážový drink s ozdobami po okraji sklenice,plody jsou přezrálé a celé je to takové žluté se zeleným brčkem vetknutým uprostřed,co jí nelze upřít je výdrž,na kůži ulpěla typická Paolostopa ambropižma,na textilii ji stopro ucítím až do vyprání

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:35

Kuma

Další z dlouhé řady jejich vanilkově exotickoovocně citronkových vůní,líbí se mi a opět kvituji výdrž a siláž jen je to zas Terenziovské pomyslné "jednobrdo" ,od ostatních vyzkoušených Harrodsů a dalších Kirké prostě neodliším,složky které by ji měly činit unikátní(skořici malinu natož břízu neidentifikuji) vůně je velmi kompaktně sladká a snad se časem pročichám ke všem ingrediencím,kdybych si pořídila za závratnou sumu celou tuto kolekci a postupně bych očichávala jednotlivé flakony tak z pocitu déža ví nevyjdu

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:35

Chimaera

Vzorek zakoupený dříve se mi líbil víc,podle poznámky na poličce si mám koupit odstřik...a tak jsem ho koupila...teď,jenže on je novější ouplně jinej než jak si ho pamatuju,dybych já si tak ty poznámky psávala pečlivěji...byla to pánská jiskřivá čerstvá výrazná kráska v černém(složky hlavy+srdce)dnešní nástřik v horku byla smrt karamelem,to nechceš!(názory na fragra mě v tom dojmu utvrdily). Je to sladké dusivě ulepené a "kikinovské",(rovnou základ),unisex škrtám a zbytek večera probrečím,proč se probůh nemůžou držet stejného složení když nechají původní název...mírně kořeněná tabákově Salková(jako to hustý mlíko v plechovce)pepřově štiplavě se proouduje do vytracena až po několika hodinách,zkusím ji znovu možná v listopadu

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:36

Siene

Boží!Žádná primární slaďárna,spíše pánská díky jalovci,jehličky zaoblené myrhovým obláčkem,zjemněné pudrovitostí kosatce,trocha zemité prašnosti,kapka tlející nakyslosti,není to výstřel originality-připomíná mi jiné parfémy(btw Yuqawam bez malin) ale určitě to bude držák a povedený a krémově kompaktní

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:37

Vele

zvláštně sladká omítka-jako v rubínové La Prairie - pejntnutá kokosovo exotickým ovocem, kluzký ylang,mazlavý jasmín s kapkou hyacintových lodyh na válečku- šup tam s ním dokud je nátěr vlhkej,zvláštní počuch,po hodině -ve vanilkovém sklepení se mi líbí

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:38

XIX March

jemně nasládlá levandulí -ale svěží mátou,kdysi jsem v ní cítila jen koření na pizzu(?)(rozmarýna,zelené listy),dnes ji vnímám podobně jako milovanou Diabolique-překrásnou pudrovou vzdušnou jemně pikantní a neotřelou,ruší mě malinko prachově sypký podtón staré kořenky ale ten vnímám jen blízko u pokožky,není to žádný neurvalec spíš tichý společník který vykřikne pádný argument když se mu zvedne teplota při vášnivé debatě

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:48

Arethusa

Ginger Ale Light,zázvorový tonik,jemně perlivý,sladce trpký,osvěžující,
kapka pomerančové šťávy,pár zrnek vřídelní soli,jiskřivě svěží,cukernatě dietní,mydlinkově nabublané,
štiplavě růžový masážní krém,koktejl párty u bazénu s umělýma vlnama a slanou vodou,v létě, na rozkvetlé zahradě,
prostě poho

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 14:40
Gumin Naovocnělá nasládlá hustě stékající. citrusy s ananasovou šťávou sebou pleskly o rozpálený asfalt,teplem sirupovatí,voní to líp než se to čte,je to zajímavé,trocha pánské slanosti a hořka,sladko ambrovo pro dámy, něčím mi připomíná pánskou Amyris,santalová antidepresivní silice
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:24

teena-s tu Chimaeru by som nevzdávala, nechaj ju odležať, kopec vôní proste potrebuje trochu zrieť.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:25

Cassiopea

Jo. Bonpar je to správne slovo. Alebo hrsť Haribo medvedíkov vysypaná do úst bez vyberania farieb. Potom to zosladne takým iným neovocným, skôr pižmovo-vanilkovým spôsobom, ten zvrat je skoro až viditeľný, taký je prudký, proste za tým úvodom niekto práskol dverami, potom chvíľka tichého vanilkového piškótu a ochvíľu už nič.

Porpora

Juuuuj, toto je dobré, dobré, dobré!!!! Cítim samé červené ingrediencie, červenú ružu, no neviem či malinu, podľa mňňa skôr zrelé červené ríbezle, alebo tak dobre, som ochotná uznať ríbezle S malinou....a ono to vôbec nie je sladké! Navrch to celé dopĺňa trocha kadidla a tón úplne čistej a novej kože, nejakej kvetináčovej zelene fikusoidného druhu, alebo možno listu africkej fialky, proste je to na jednej strane príjemne domácke na strane druhej dospelé a tak trochu ako prísne. Rozhodne to zapadá do dnešného trendu dospeláckych, nedievčenských ruží.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:48
@slniecko prý prošla reedický a v tom je kámen úrazu,vylezly jiné složky...
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 21:53

teena-s no, tak to je smola.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 08:40
Orion Tymiánová lehce nasládlá pánsky jehličnatá vůně,necukrovaná,svěží. lesní cestička uprostřed drolících se skal,sváča v podobě(snad Aventusího)ovoce zůstala zapomenuta asi na nádraží,už jsem se dívala všude a prostě v tom baťohu není,no čůčo musí na zahřátí stačit.Táborák z listí a navlhlého dřeva (asociace na některou z Opusů snad IV?),plácek na mýtině,svěžest se vytrácí,přichází sladce zadýmené sny v zaprděným spacáku.V létě bych se obávala štiplavé dusivosti
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 08:47
Moc by mě zajímaly zejména některé vůně značka: Giardino Benessere ,ovšem klasika v ČR se nějak nenachází vzorky asi,pokud by někdo mohl alespoň písemně přiblížit... P.Terenzi figuruje i u DiVina Terra ,pokud bude mít někdo vyzkoušeno,šupněte sem prosím taky poznatky.Patrně bude vykrádat sám sebe ale výdrž jeho dílek je pro mě velkým plusem
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 15:59

teena-s ja by som pravidelne kontrolovala ich stránky. Oni robili fakt veľké akvizície a keď to teraz s covidom vyzerá, ako vyzerá, podľa mňa skôr alebo neskôr sputia discovery sety.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 26. listopadu 2020 16:00

Ecstasy

Ako sa im ešte aj z tohoto zloženia podarilo vyžmýkať ovocné tóny netuším. Ale do toho sa vyvŕbila vlhká lesná hlina, čím mi pripomenula jeden dnes už neexistujúci hustý slivkový sad, ktorý nikto neoberal a na jeseň po daždi boli slivky na zemi v v stave ... blízkom splynutiu s prírodou, ehm. Mám podozrenie, že v zložení bude niečo, čím sa pančuje "oud". No a ako som si na ten sad spomenula, tak sa mi vnútila do pozornosti aj trocha stromovej kôry, my sa snáď k tomu lesu ešte prepracujeme!  No, neprepracujeme, lebo v tomto bode sa rozhodla rozlúčiť. Ako fakt sa snažím, už sa mi podarilo detekovať na ústupe aj trochu kadidla, ale bohužiaľ. Toto je proste pre niekoho iného.

Lillipur

Banánky v čokoláde. Ale nie naozajstný bánán v čokoláde, ale také tie želatínové bonbónotyčinky. Akože také krásne zloženie a ja s ním spravím toto...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 24. prosince 2020 12:59
Borea Trochu vánoční cukroví protože kokosový posyp,marcipánová hmota,slaďárna jak poleno ale Terenziho ,takže nikoli jednotvárná...Ale je tu vetknutá i hůlka mrazilka-frézie,zlaté rampouchy ze kterých pomalu odkapávají nezahuštěná povidla,řeže mrazem až hřeje,jako když sáhneš na led a on se přilepí na kůži-nesmíš cuknout-je potřeba nechat je ohřát,pak zjemní zjihne,roztaje a po těle se rozlije slastné teplo,vanilková tuberóza z Givenchyho černé L´Interdit,rajcovní minizákusek v lascivním tvaru diamantu s do středu naaranžovanou,v růži pošírovanou Nashi aaach