Kenzo

01. ledna 2015 22:46
Offline Mitzi spravce
Avatar
1040 příspěvků moje polička 01. ledna 2015 22:46

Kenzo Takada se narodil v roce 1942 v Himeji v Japonsku. Do Paříže se přestěhoval v první polovině šedesátých let. Své první odvážné návrhy prodal firmě Louis Féraud. Vlastní módní dům otevřel v roce 1970.

První parfém - King Kong - vznikl o několik let později a „signature“ vůně KENZO pak následovala jako druhá v roce 1988.

Vůni Kenzo vytvořil Françoise Caron a za unikátním flakónem nestojí nikdo menší než Serge Mansau. Později byl tento parfém přejmenován na Ça sent beau.

Od roku 1993 je KENZO součástí LVMH.

Zdroj obrázků: http://www.parfumo.net

Pro milovníky flakónů této značky připojuji zajímavý odkaz

Offline wendulka spravce
Avatar
15084 příspěvků moje polička 05. března 2015 16:55

Flower by Kenzo (EdP)

Značka Kenzo patří z těch mainstreamových značek dlouhodobě k mým oblíbeným. Jsou to právě jejich staré klasiky jako Flower, která si u mě našla stabilní místo na poličce, kdykoliv nastane podzim či jaro. Těžko říct, zda by zrovna takhle měl vonět vlčí mák, ale rozhodně je to jedna z nejpovedenějších květinově pudrových vůní, jaké mi kdy skřížily cestu.

Začátek v sobě kombinuje citrusovou svěžest s trpkostí hlohu. Během chvilky se ovšem stačí projevit zapudrovaná, nikoliv však bonbónková, naopak nepatrně nazelenalá fialka s jasmínem, který je neustále doprovázený právě oním citrusovým podtónem. Ten společně s jemným bílým pižmem dodává vůni lehkost. Pudrové vyznění pak po rozvonění podporuje i vanilka a hřejivý pudrově pryskyřičnatý opopanax.

Takže spíš než ten vlčí mák mi vůně v téhle fázi podobně jako Miru v jistém ohledu připomíná jemně namletý mák smíchaný s trochou cukru, jímž se plní buchty nebo koláče. A co je nejdůležitější, že při lehce nadprůměrné intenzitě a velmi dobré výdrži, ani v jediném okamžiku nedusí, nesklouzává do obří labutěnky, jak to má řada pudrových vůní ve zvyku.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 05. března 2015 19:29
Reakce na wendulka:

Musím říct, že souhlasím se vším.  K této vůni jsem přišla jako slepá k houslím, byl to úplně nečekáný dárek, neměla jsem načucháno, pouze jsem četla a je opravdu hezká a taková, jak jí popisuješ.

Offline wendulka spravce
Avatar
15084 příspěvků moje polička 08. března 2015 18:53

Flower Essentielle

V začátku si je s klasikou dosti podobná jen s tím rozdílem, že zatímco Flower po rozvonění sklouzne do obecnější květinové roviny s náznakem citrusů a bílým pižmem, v Essentielle se na mně rozvoní krémová růže s jasmínem, mající takový ten nádech jemného mýdélka.

Postrádá tu lehkost a pudrovost a klasiky. Tím ovšem nemyslím, že to je špatně, jenom to, že je hlubší. Kadidlo v ní nepůsobí nijak zvlášť těžce, jen příjemně hřeje a díky hustější vanilce je vůně ve své hloubce zároveň i tak nějak uhlazená. Povedená zimní varianta.

Amour

Nevím, proč jsem tak dlouho obávala, že tahle vůně bude sladká vanilková bomba jako Slon. Na mně se ze začátku chová díky čaji a třešňovému květu poměrně svěže (až ostře teď přes zimu). Teprve po rozvonění se přes jiskřivost plumérie propracuje k vanilce a šumivě pudrovým tónům otočníku, které zavalí hromada jemného bílého pižma s trochou dřev. Pořád ale není o nic víc sladší než taková Flower nebo L´Eau par Kenzo Indigo. Kdo chce neškodné vanilkové pižmo s příjemnou třešňovou svěžestí, nechť s klidem vyzkouší.

Offline wendulka spravce
Avatar
15084 příspěvků moje polička 04. června 2016 15:38

Jungle L´Elephant

Je jednou z nejpozoruhodnějších kořenitých orientálek, co znám. Dominique Ropion tu naprosto geniálně smíchal palčivě dřevitý hřebíček s příjemně živočišným kmínem a osvěžil je mandarinkou. Zároveň přidal kus šťavnatého manga, který ještě přisladil coca-colovými tóny otočníku, tropickým ylangem s vůní zralých banánů a šikovně nadávkovanou špetkou lékořice a skořice. Pro vybalancování sladkosti pak v další fázi použil pikantní kardamom s pačuli a pryskyřičnatou ambrou, aby to nakonec celé ještě zahustil vanilkou. V létě dovede být poměrně vražedná, ale v zimě je to dokonalá zahřívací vůně s neskutečně dlouhou výdrží.

L´Eau 2 Kenzo pour Femme

Složení sice uvádí broskev, no já v téhle svěžence už od počátku cítím mandarinkovou šťávu a docela sladkou a přírodní. Po chvilce se zásluhou překvapivě příjemně svěží frézie, růže a vodních květů ovšem promění v mandarinkovou limonádu s bublinkami a nakonec díky bílému pižmu dokonce v mandarinkový šumák. Jen ten laciný cedr v základu z ní dělá generickou svěženku, ale nezdá se mi o nic pitomější než její předchůdkyně klasická L´Eau par Kenzo.

Offline Ellen
Avatar
1496 příspěvků moje polička 04. března 2017 12:38

L'Eau par Kenzo Eau Indigo Pour Femme

Pro mě je to hlavně jemná pudrovka. Od začátku příjemně sladká, trošku prašná (pudr), trošku krémová… Vnímám hlavně tu sladkost a pudrovost, švestku vůbec. Jasmín, ylang-ylang, kapička bergamotu na odlehčení. Lehký (růžový) pudr poprášil (světle) fialový samet dlouhých šatů, jejichž nositelka sedí u toaletního stolku a právě si do pleti jemně vklepala hladký krém… Každopádně je to vůně příjemná, nekonfliktní a přitom rozhodně není nudná. Pro chvíle, kdy nechcete vůní hlasitě oznamovat „tady jsem“.

Offline wendulka spravce
Avatar
15084 příspěvků moje polička 06. března 2017 16:01
Reakce na Ellen:

Ano, to je jedna z těch vůní, jimiž pro mě Kenzo vyčnívalo mezi ostatními mainstreamovými značkami. Ty dva flakony, co jsem měla, jsem si náramně užila. Je škoda, že i oni v poslední době sklouzli ke generickým líbivkám.

Offline Dalia
Avatar
8791 příspěvků moje polička 11. června 2017 22:06

Před lety jsem milovala Kashayu a věřím, že by se mi líbila i dnes. Netuším, zda se vůbec ještě vyrábí.

Další oblíbenou je klasická Flower. Pro mě vůně konejšivá, kdykoliv kamkoliv.

Offline slniecko spravce
Avatar
14735 příspěvků moje polička 11. června 2017 22:50

Flower ma až tak nechytá, aj keď z objektívneho hľadiska je vydarená. Zato všetky vône z kolekcie Jungle sú podľa mňa pozoruhodné a škoda ich. A zažila som raz, ako na sa na jednej kočke dokázal Amour Le Parfum rozvinúť tak, že som bola presvedčená, že má na sebe Belugu. Na mojej koži samozrejme nie .

Offline Ledifia
Avatar
71 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:44

I když to není úplná novinka (2016), až teď jsem narazila na Kenzo World (na netu; ve skutečnosti jsem ji ještě netestovala).

Podle dostupných recenzí nepůjde o výkřik originality, ale tak strašně mě fascinuje flakon a reklama (oficiální video https://www.youtube.com/watch?v=ABz2m0olmPg), že bych si docela přála, aby se mi vůně aspoň trochu líbila. Chtěla bych něco nekomplikovaného, vodově květinového, studeného na léto.

Za vůní je Francis Kurkdjian, tak třeba...

Video jsem si pustila několikrát, patrně cílí na hodně mladá děvčata a nebude se líbit každému - ale mně nějak zvráceně jo.

Offline Darya
Avatar
100 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:52
Reakce na Ledifia:

Mně se ta reklama taky líbí a snad poprvé bych chtěla něco vyzkoušet jen kvůli reklamě  Též si přeju, aby se mi vůně líbila, některé Kurkdjianovy vůně jsou mezi mými top (Rose Barbare, Baccarat Rouge), tak třeba se zadaří.

Online Korsičanka
Avatar
10744 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:04
Reakce na Ledifia:

Něco vodově květinového a chladivého by mohla splňovat taky Kenzo - L'eau par Kenzo, znáš-li. Ještě před mým vstupem mezi organizované milovníky vůní jsem ji měla jako TOP 1 na léto:)

Online Korsičanka
Avatar
10744 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:08
Reakce na Darya:

Mně se ta reklama taky líbí a snad poprvé bych chtěla něco vyzkoušet jen kvůli reklamě  Též si přeju, aby se mi vůně líbila, některé Kurkdjianovy vůně jsou mezi mými top (Rose Barbare, Baccarat Rouge), tak třeba se zadaří.

Musím ji zhlédnout, protože jsem teď kupovala vůni kamarádce neparfumačce-takže mainstream - a padla jsem na My Burberry Black od FK a též není úplně k zahození:)

Offline Ledifia
Avatar
71 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:12
Reakce na Korsičanka:

Jo, tu znám, na tu jsem právě myslela... Ale když já bych chtěla, aby se mi líbila právě tahle :-)

Jsem zvědavá na flakon naživo, takhle mi přijde vyloženě úchylně povedený. Doufám, že bude miniatura.

Offline Dalia
Avatar
8791 příspěvků moje polička 16. června 2019 12:18

Kenzo World Intense

Chuť na sladké? Ano …

Vezměme si tu nejhezčí pěkně zralou modrofialovou švestku, rozpulme ji, pecku vyloupněme a do obou švestkových lodiček usaďme kopeček vanilkového krému. Můžeme přizdobit hoblinkou tmavé čokolády. Vypadá to chutně a stejně chutně to i voní. Aby také ne, vanilka s čokoládou dělají své. Ale teď zavřeme oči, znovu se nadechněme a hele, co to tady ještě voní? Ta gurmánština se celá točí kolem snivé vůně kvetoucích pivoněk … no, tak není to špatné, že ne?

K této vůni jsem přistupovala, ani nevím proč, s určitým despektem. Snad proto, že se mi nelíbí její flakon? Možná. Nakonec jsem ráda, že jsem ji vyzkoušela. Zasloužila se totiž o pro mě příjemné chvíle, kdy mi dělá společnost.

Intenzita je střední, a ač se jedná o vůni hodně sladkou, tak na mě nepůsobí nijak úderně. Není to sladkost ulepená a vlezlá, je spíše sametová a tak akorát.

Offline Fleur blogger
Avatar
4397 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 13:07

Značku Kenzo jsem měla ráda v 90. letech, L´Eau par Kenzo byla dokonce řadu let mojí stálicí. Líbily se mi i jejich vstupy na orientální pole z kolekce Jungle, dále pak Flower i Amour a další variace na toto téma, ačkoliv ty jsem nikdy nenosila.

Ovšem kolekci World Kenzo opravdu nerozumím a nedokážu na ní najít nic pozitivního - počínaje hnusným flakónem a konče vlezlostí a úporností gurmánských složek.

Online Korsičanka
Avatar
10744 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 20:59

Fleur Mluvíš mi z duše.  L´Eau par Kenzo mám stále v komodě ukrytý zbytek. Už při pohledu na flakon nové řady vím, že ani nevyzkouším

Online 999
Avatar
13065 příspěvků moje polička 04. října 2020 20:53

daniela Když jsem to četla, tak jsem si říkala, že bych si měla koupit Jungle L´Elephant. Je to spíš do Přiznání, ale nikdy  jsem tu vůni nezkoušela. Myslíš, že bych ji nosila? :-).

Stejná otázka i pro Ellen , wendulka , fija ... prostě pro ty, co mě znáte :-).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
38968 příspěvků moje polička 04. října 2020 21:02

999 nalij do hrnce mlíko a ohřívej ho. naházej do toho koření popsané ve složení vůně - kmín, hřebíček, kardamom... lupni tam i vanilkový lusk, lžičku másla a pár hoblinek kokosové dužiny. mléko vře a ty žvýkáš mentolovou žvýkačku. voní? pak je SLON pro tebe:-)