RUIK

29. května 2020 21:42
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. května 2020 21:42

Heslem nizozemské značky RUIK (nizozemsky vůně) je recyklace. Flakony jsou vyrobeny z recyklovaného skla, víčka z recyklovaného plastu, krabičky z recyklovaného papíru a hlavní složka každého parfému pochází z odpadu. Tvůrci již přetvořili na parfém zvadlé růže z květinářství, pomerančovou kůru z restaurací, lógr z kaváren i vánoční strom z Amsterodamu.

KNOP je bonbonkově sladkou růží, s jemnými mýdlovými a zelenými podtóny, která zvolna přechází na hladké vanilkové dřevo. Byla by to příjemná dámská vůně, kdyby nebyla zoufale mainstreamová. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

VERSCHIL je sladkým pomerančovým šumákem, z nějž postupně vystupuje jeho minerální základ. Nemálo parfémových pomerančů končí v šumáku, ovšem tento je šumákem od samého začátku. Výdrž se pohybuje kolem 2 hodin. 

ZET je kvalitní arabskou kávou, nejprve čerstvě upraženou, zakouřenou, následně sladce sametovou, nakonec čokoládově krémovou. Je jedinou vůní z pětice, která mě láká k zakoupení ve flakónu. Výdrž se pohybuje kolem 2 hodin.

DEN je čerstvým závanem jehličí, který ustupuje jemně kořeněnému ambrovému krému na holení. Škoda, že jehličí není více. Výdrž se pohybuje kolem 2 hodin.

HOOP je kombinací všech čtyř předchozích parfémů: bonbonkově sladká růže, osvěžená pomerančem a poprášená kávou, zde zvolna přechází na ambrový krém na holení. Výdrž se pohybuje kolem 3 hodin.

Zdroj: ruik.org

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 29. května 2020 22:23

ModestMourek Jak vypadá cenově a obsahově?

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. května 2020 23:08

Korsičanka Dobrá otázka.

Set vzorků 5 x 1,5 ml - 27 euro
Flakon 15 ml - 52 euro
Flakon 50 ml - 97 euro

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:35

ModestMourek Díky! A to už by byl výhodnější ten 50 ml

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:16

Korsičanka Určitě. Zaujala tě nějaká? Kdybys měla zájem o vzorky, můžeme se domluvit. Ještě jsem nenapsal, že k setu vzorků dávají kupón na 10 euro na příští nákup.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 21:49

ModestMourek 10 Euro dobrých, ale z vůní dle tvého popisu jen ta kávová, a to gurmánky nemusím.Proto ani netoužím zkoušet.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:57

Veľmi zaujímavý koncept. (A krásne flakóny, okrem recyklácie mám slabosť aj na to, keď sa dizajnér pohrá s hadičkou). Aj keď sa čestne priznám, že si to nejako neviem predstaviť. Ešte kávu v dostatočnom množstve áno, pri dodržaní nejakých hygienických zásad, ale to ostatné nie. Ako dokážu dosiahnuť, že tie vône pod jedným názvom aj voňajú rovnako? Či je jednoducho treba sa zmieriť s tým, že čo batch, to trochu iná vôňa? Alebo je tam toho recyklovaného materiálu len symbolické množstvo, takže to nespraví rozdiel?