Meo Fusciuni

28. února 2020 16:20
Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 18. července 2020 11:39

Fleur tak už jsem je letem světem vzala všechny a palec dolů dostala jen Rites de passage (kadidlo a pepř se mi prostě nelíbí), neutrál Ciavuru (fíkové listy s mlíkem a kadidlem, podivné na můj vkus), Odor 93 (popelníkový vetiver tam stávkuje, jinak by byla dobrá) a Shukran (ta by byla skvělá, ale fakt skončí jako pampeliška) a pozor, zbytek se mi líbí! Potom by se asi ještě měla vydělit kategorie "nositelné", ale to je spíš o tom, které snáze (třeba Spirito a L'Oblio jsou málem líbivky) a které ne tolik (náročnější můžou být Narcotico a Little Song). Jak to tak čtu, jako zlatý střed mezi kreativitou a nositelností bude asi ta poetická kolekce - Notturno a Luce.

Jak jsem čekala všechno, zejména po čtení všech dojmů, jsem příjemně překvapena.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 18. července 2020 11:46
Reakce na Renusatko:

andry Minimálně bych byla zvědavá, co budeš na Narcotico říkat.

​živočišná hřejivá kůže s pačuli. za mě v pořádku

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. července 2020 12:21

andry Už se těším na tvoje recenze!

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 18. července 2020 12:37

andry To jsou ty jiné nosy. Na recenze jsem taky zvědavá. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. dubna 2023 14:38

Dnes v rychlosti na ruku vyzkoušena novinka Sogni. Začátek je skvělá jasmínová rýže (takový ten tón, který byl v původní Murmure des Dieux od Une Nuit Nomade), teplá a postupně pudrová, kterou se prolínají ostřejší jehličnatě dřevité a pryskyřičnaté tóny. 

Určitě ji ještě prozkoumám, dnes to bylo poněkud nesoustředěné.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. dubna 2023 16:25

Fleur 

...na tu jsem zvědavá strašně moc!.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. dubna 2023 17:53

Miru Nevím, jak se zrovna tobě bude líbit, jestli pro tebe nebude málo hutná a výrazná - ty máš přece jenom v oblibě takové sytější vůně, často s vanilkou, pryskyřicemi, likéry... Tady jsou to takové lehčí výpary z rýže, kadidla, opar z vlhké zeleně...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. dubna 2023 18:10

Fleur 

...hmm, to by mi nevadilo, když i přes svoji zdánlivou lehkost to bude mít vnitřní sílu a vytrvalost

(momentálně mám jako lehkou/nekonfliktní vůni Lethe a dobré, je prý taková "čistá", příjemná pro ostatní)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 15. dubna 2023 18:43

Miru Tak jestli unosíš Lethe, tak Sogni rozhodně vyzkoušej!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. dubna 2023 18:47

Fleur 

...já si to myslím, že ji musím vyzkoušet. Líbí se mi moc složení i to, jak o ní píše...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. dubna 2023 08:22

Sogni

(recenze pro Martina z VAVAVOOM )

Jak může vůni inspirovanou Japonskem hodnotit ten, kdo "Zemi vycházejícího slunce" nikdy nenavštívil? Jedině tak, že přestane přemýšlet o rjókanech, tatami rohožích a bambusech, které nabízí promo legenda k vůni, a zkusí vjemy převést do abstraktnější podoby. Protože Sogni jsou sny a neexistuje nic kolektivně sdílenějšího a zároveň individuálnějšího než právě ony...

Bělavé chomáčky rýžové páry jako oblaka na potemnělém nebi. Genmaicha z rýže pražené spolu s pryskyřicemi. Proužek dýmu z tenké kadidlové tyčinky v santalovém stojánku. Mlha nasáklá zelenou vlhkostí lesa. Kroky tlumené jehličím. Modrošedá, bílá a malachitově zelená barva rozpíjející se na nedokončeném akvarelu. Vůně zdánlivého klidu. Je v ní něco nedovyřčeného, nedokončeného, zakalená průsvitnost. Čekám, kdy to přijde, ale ona mě zatím uspává a pomalu, pomalu, pomalu bledne a sládne mléčně kokosovým pižmem až do probuzení. Teplá vůně v dolíčku polštáře, na kterém spala moje láska, co mi právě horkou vodou zalévá zelený čaj v kuchyni?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. dubna 2023 08:26

A ještě mě v souvislosti se Sogni napadá, že má určité styčné body s Freudian Wood (ten kokosově mléčný pižmový santal v závěru).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. dubna 2023 08:38

Fleur 

...nádherné!, moc...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. dubna 2023 08:39
Reakce na Fleur:

A ještě mě v souvislosti se Sogni napadá, že má určité styčné body s Freudian Wood (ten kokosově mléčný pižmový santal v závěru).

​...a tohle mi zní také moc slibně...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. dubna 2023 09:59

Miru Ale víš, že my ty vůně vnímáme trochu (hodně ) jinak? Abys nebyla zklamaná... Už to vidím, jak píšeš něco o řídké kokosové voděnce s rozbředlým divnozelenem .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. dubna 2023 10:38

Fleur 

...nééch toho!, nekaž mi iluze

Nááhodou - ve vzácných případech se někdy shodneme

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 19. dubna 2023 00:08

Fleur fakt tam má tú ryžu?

Tak to musím ísť otestovať

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 19. dubna 2023 07:38

slniecko Opravdu, alespoň tohle můžu jako objektivní konstatování napsat s klidným svědomím, že nikoho neuvedu v omyl.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 23. zaří 2023 13:48

Novinku Viole Nere jsem zkoušela zatím jenom jednou, takže si dovolím vyvodit jen pár postřehů.

Víc než fialku cítím kosatec v čokoládově hebkém likéru, s pudrovým pylem a se zdrsněnými koženými listy. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. zaří 2023 17:23

Fleur 

...ááách...