Rania J.

03. listopadu 2014 23:41
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. listopadu 2014 23:41

Za touhle značkou se skrývá parfumérka Rania Jouaneh. Narodila se v Jordánsku. Původně se sice věnovala studiu mezinárodních vztahů a obchodu, ale jelikož jí studia zavedla v jejích 18 letech do Paříže, vzpomněla si prý na vůni koření a spousty květin, zejména jasmínu, které ji během jejího dětství, stráveném nejen na Středním Východě ale i v Africe, obklopovaly a šla studovat parfumérství. V roce 2012 se pak její sen stal skutečností, kdy uvedla první trojici svých vůní.

Podle svých slov klade velký důraz přírodu a používá prý jen takové ingredience, co jsou zpracované tradičními ekologickými postupy, což zahrnuje i to, že nepodporuje testování na zvířatech. V souladu s kritérii Udržitelného rozvoje pak Rania dbá na to, aby i flakony a obaly na ně byly vyráběny z recyklovatelných materiálů.

(www.pumiris.com)

V současnosti nabízí celkem 6 vůní v jednoduchých hranatých flakonech o objemu 50 ml v koncentraci EdP:

Ambre Loup (2012) - orientální dřevitá vůně

Jasmin Kâma (2013) - květinová vůně

Lavande 44 (2012) - fougère vůně

Oud Assam (2013) - dřevitá vůně

Rose Ishtar (2012) - květinová vůně

T. Habanero (2014) - dřevitě-kořenitá vůně

(zdroj: www.raniaj.com, www.ausliebezumduft.de a www.fragrantica.com)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. listopadu 2014 14:13

Jasmin Kâma

Nebudeme si zastírat, že narazit v dnešní době na zajímavě zpracovaný a zároveň nositelný jasmín je v dnešní době oříšek a ještě k tomu, když je zelený jak zákon káže. Po hořkém mydlinkovém úvodu je v ní sice jakýsi náznak hnilobné zatuchlosti, z něhož ale spíš než jasmín podezírám pačuli. Ta se až po chvilce uhladí do sametově zelených tónů chypre.

Jasmín sám o sobě tu střídá dvě polohy typově podobné těm v Jasmině (April Aromatics). Ten první je křehoučký a zelený, v určitých momentech dokonce perlivý jak Coca-Cola light (otočník?). Ten druhý je hřejivě voskový s náznaky zemitosti a zakouřených dřev. Postupně se prosadí zelená verze jasmínu, poprášená jemným pudrovým pižmem a pár zrníčky vanilky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. listopadu 2014 16:10

Ambre Loup

Je vidět, že Rania si umí poradit i s ambrovkou. Té její předchází štiplavé pryskyřice, rumové kuličky (jen ta tmavá hmota) a doutnající tmavá dřeva. Samotná ambra budí v první fázi dojem hořkoslanosti, brzy se ovšem ukáže, že je spíš hřejivě propolisová. Na chvilku je v ní i náznak oudové živočišnosti, který se však brzy rozptýlí suché dřevitosti a obláčku prachového kakaa a vanilky. Pokud hledáte cenově přijatelnou zahřívací vůni s dlouhou výdrží, potom určitě vyzkoušejte.

Lavande 44

Levandulové lány z jižní Francie jsem v téhle vůni sice neobjevila, ale za to stejné hořké citrusové mydlinky jako v Jasmin Kama, jen víc jiskřivější. Levandule je tu suchá a prašná, příjemně nasládlá. I když skrze tu prašnou zemitost má člověk chvilkami problém rozlišit mezi samotnou levandulí a kouřovým vetiverem s jeho slaným podtónem.

Po rozvonění se vystoupí do popředí živočišný oud, který tentokrát drhne o dost víc než v Ambre Loup. A jakoby to nestačilo, dřevité tóny se nám tu mísí s hnilobnou zatuchlostí. Žádný náznak jako v Jasmin Kama, tady si ten dobře uleželý kompost nebere servítky. Zmizí až v drydownu, kdy se k mikroskopickým zbytkům levandule přidává medově nasládlá ambra se dřevem a kakaovým popraškem z Ambre Loup.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 18:25

Oud Assam

Zapomeňte na většinu evropských oudovek, co znáte a nenechte se jako já na začátku zmýlit pomerančovou kůrou, namočenou do hořké čokolády, protože během pár minut vás i s ní zaženou to čerstvě vykydaného, plně obsazeného kravína. To je skutečně poprvé, co ho tam mám nepopiratelně i já.

Stále čekám na to andrejčino pudrové dřevo, jenže zatím po něm není ani památky. Můj kravín je začouzený slanou párou (vetiver) a zaprášený drceným černým pepřem. Z této nucené internace jsem propuštěna až po dvou hodinách, kdy oud zkrotne na "běžnou" úroveň hořké živočišné kůže.

Teprve v drydownu, za další hodinu, se mi konečně zjeví ten cedr, zapudrovaný bílým pižmem a stejná hustě medovo-bíločokoládová s kousky mandlí jako v Ambre Loup a Lavande44. Uznávám, že ten přerod z nenositelné vůně v nositelnou je neobvyklý, i tak si ovšem tuhle vůni na ženě prostě neumím představit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. listopadu 2014 22:11

Rose Ishtar

První tóny se v určitém ohledu podobá Nuit d´Amour, jen místo pepře tu svěžímu liči dělají společnost nahořklý bergamot a po chvilce i červené ovoce. Tuhle svěžest si pak snaží růže udržet pomocí perlivých coca-cola tónů otočníku, jenže se perou s prašnou zemitostí pačuli a prohrávají. Možná právě díky tomu se nám růže změní v ostře kovovou a zároveň krémově mýdlovou. Ještě doplním, že se všech vůní od této značky má nejslabší výdrž (2 hodiny a konec).

T. Habanero

Začátek téhle vůně, to je opravdu nefalšovaný doutník se sklenkou štiplavě kořenitého koňaku. Jen je škoda, že pižmově vymydleni ho vypijeme během krátké zastávky v začouzeném kravíně z Oud Assam. Naštěstí ale nejsme takoví barbaři a samotný doutník si odcházíme zapálit (teplé kadidlo) už do normálního pokoje, kde s ním usedneme na koženou pohovku, o níž psala andry a k němu si pro chuť nabereme do pusy lžičku kakaa ze skleničky, co leží na dřevěném stolku před námi a pak už jsme to jen my, tabákový kouř a kůže.

<iframe src="//giphy.com/embed/3o7TKFJgZFfnlepFYs" width="480" height="318" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="https://giphy.com/gifs/sherlock-bbc-pbs-3o7TKFJgZFfnlepFYs">via GIPHY</a></p>

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 10. června 2019 20:45

děkuji milé parfémové kolegyni za zapůjčení krásných vzorků

Ambre Loup

v začátku lehce zatuchlý med s "včelím hovínkem", pak leštěnka na nábytek, a nakonec stará, pečlivě krémovaná a ošetřovaná, navoskovaná kožená bota. dobrá, hutná a horká vůně

Jasmin Kâma

medicinální jasmín:-O květy plovoucí v jodové tinktuře, pomalu se vynoří celé větvičky i se zelenými lístky. jodovku ale nezvládám:-/

Oud Assam

ou ou oud zkažený? hnije:-( s tím jsem se zatím nesetkala, to není hnůj ale fakt hniloba, ten se nezapomněl umýt, ten už umřel:-P a dali ho do dřevěné truhly a tu poházeli květinami a ovocem. je horko. tak snad už abychom to zasypali...

Rose Ishtar

och to je krása! růže v medu a ovoci, karamelu.. zasypaná velkými krystaly vanilkového cukru.. podbarvená pačuli.. teplá, lnoucí k tělu, hřeje.. tohle mám ráda.

Lavande 44

zelené lístky levandule. kolínská voda. osolená kolínská:-O 

prazvláštní směska

Cuir Andalou

intenzivně štiplavý hořko-zelený úvod. jako pelyněk. poničené, podrcené rostliny pelyňku, mezi které se připletlo i pár lístků máty, surově drcené koženou botou

a zpovzdáli šafrán a růže a zatuchlé zviřátko

tuhle noc navštívil několik žen... a nechal za sebou pláč a stesk

T. Habanero

sladce kořeněný, lahodný úvod. pepř a tabák, ach!

sladkost rychle vyprchá a zůstává lahodná palčivost a syrový, zelený až větrový tabák... kadidlo

ta lehká, vzdušná a čistá část se mi moc líbí a necítím žádnou stáj ani zatuchlinu

aneb když se kovboj v neděli vymydlí a z kostela pak na doutník a skleničku.. no ve skutečnosti to není žádný kovboj, ale ctihodný, vážený obchodník s tabákem:-)

Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:34
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:36

alibi Nevzpomínáš, která se mi v té hospodě líbila kromě růže?

Online alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:39

Korsičanka že by  to byla Ambre Loup?Na  ruku sis myslím dala Oud Assam.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:45

alibi AL jsem vlastnila a blbka prodala. Myslím, že doputovala k prďola  Ale asi to byla Levandulovááá.

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:49

Korsičanka jj, podle všeho je to ona a je jí u mě moc dobře!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:51

prďola  Asi si ji budu muset připomenout

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:53

Korsičanka chceš odstřik...?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:54

prďola No, někdy budem zas měnit

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2019 22:56
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 11. června 2019 00:58

děkuji milé parfémové kolegyni za zapůjčení krásných vzorků

Ambre Loup

v začátku lehce zatuchlý med s "včelím hovínkem", pak leštěnka na nábytek, a nakonec stará, pečlivě krémovaná a ošetřovaná, navoskovaná kožená bota. dobrá, hutná a horká vůně

Jasmin Kâma

medicinální jasmín:-O květy plovoucí v jodové tinktuře, pomalu se vynoří celé větvičky i se zelenými lístky. jodovku ale nezvládám:-/

Oud Assam

ou ou oud zkažený? hnije:-( s tím jsem se zatím nesetkala, to není hnůj ale fakt hniloba, ten se nezapomněl umýt, ten už umřel:-P a dali ho do dřevěné truhly a tu poházeli květinami a ovocem. je horko. tak snad už abychom to zasypali...

Rose Ishtar

och to je krása! růže v medu a ovoci, karamelu.. zasypaná velkými krystaly vanilkového cukru.. podbarvená pačuli.. teplá, lnoucí k tělu, hřeje.. tohle mám ráda.

Lavande 44

zelené lístky levandule. kolínská voda. osolená kolínská:-O 

prazvláštní směska

Cuir Andalou

intenzivně štiplavý hořko-zelený úvod. jako pelyněk. poničené, podrcené rostliny pelyňku, mezi které se připletlo i pár lístků máty, surově drcené koženou botou

a zpovzdáli šafrán a růže a zatuchlé zviřátko

tuhle noc navštívil několik žen... a nechal za sebou pláč a stesk

T. Habanero

sladce kořeněný, lahodný úvod. pepř a tabák, ach!

sladkost rychle vyprchá a zůstává lahodná palčivost a syrový, zelený až větrový tabák... kadidlo

ta lehká, vzdušná a čistá část se mi moc líbí a necítím žádnou stáj ani zatuchlinu

aneb když se kovboj v neděli vymydlí a z kostela pak na doutník a skleničku.. no ve skutečnosti to není žádný kovboj, ale ctihodný, vážený obchodník s tabákem:-)

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. prosince 2019 21:02

Jasmin Kâma

Po závanu bonbónkové růže následuje mýdlový zelený jasmín, který přechází na nasládlý sametový pudr prohřátý pižmem. Podle mě klidně unisex. Výdrž přesahuje 3 hodiny.

Ambre Loup

Ambra. V úvodu koňakově medová, následně mírně drhnoucí štiplavým kouřem, nakonec sladce skořicová, sametová, hřejivá, podbarvená kakaem a vanilkou. Se zabijáckou intenzitou a nekonečnou výdrží. Pro mne příliš sladká a příliš monotónní.

T. Habanero

Povedená tabáková vůně. Hebké tabákové seno oslazené hořkou čokoládou se prolíná s vymydlenou mírně omítkovou myrhou a přes drsný dýmkový kouř a krémovou kůži přechází na přítulné zvířátko ukryté ve sladkém zakouřeném santalovém dřevu. Výdrž přesahuje 4 hodiny.