Note del Chianti

09. zaří 2019 20:50
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 09. zaří 2019 20:50

Nová Toskánska niche značka, čerpá inšpiráciu z hrozna, vín a všeobecne z reputácie regiónu Chianti. Vône dávajú štýlovo testovať na testovacích papierikoch veľkosti a tvaru kostolnej oplátky, ktorá je namiesto skleneného testovacieho zvonu položená v pohári na víno. Bohužiaľ nemajú vzorky, takže len čo som otestovala tam:

línia Gran Selezione, v koncentrácii čistý parfém, všetko unisex:

Sogno Toscano

Sladšia vôňa s gurmánskymi tónmi, pripomína bohato prestretý stôl z dubového dreval, sladké zrelé ovocie, ťažšie víno, ruže vo váze a letný toskánsky vánok. Má neuveriteľnú výdrž a asi aj trochu potenciál byť príliš prierazná, ale pri primeranom dávkovaní starosvetská, prepracovaná nádhera.

Ricordo Segreto

Gurmánka ako vyšitá, Vin Santo (talianske dezertné víno) aj s cantucci (druh sladkého pečiva, ktoré sa k nemu tradične podáva – niečo podobné, ako náš vianočný mandľový chlebíček). Nebyť starého vyzretého duba, na ktorom sú postavené, na pánovi by som si to nevedela predstaviť. Takto áno, takto to ide. Je to hustá vôňa, tochu evokujúca teplú, sladkú, pomaly sa prevaľujúcu tekutinu, podľa mňa skvelá zohrievačka na sychravé večery ku krbu.

Respiro d'Amore

Jemné, nesladké ovocné tóny, prechádzajúce do suchých byliniek s drevom. Bola som dokonca presvedčená, že cítim trocha kadidla, môže to však byť uvádzaná šalvia. Príjemná, ľahká, elegantná vôňa, rozhodne znesiteľná aj v teple.

Základná kolekcia:

Tieto vône sú v koncentráciách EdT a EdP, nestíhala som porovnať obe koncentrácie, tak som skúsila všetky vône v koncentrácii EdP.

1716 (unisex)

Rozhodne najoriginálnejšia vôňa značky. Výrazne ovocná, na mne to bol takmer hroznový soliflor, manžel hlásil skôr lesné jahody a áno, sú tam cítiť tiež. Iné zložky sú tam výslovne len na podporu tohto ovocného akordu. Nespomínam si, že by som v nejakom parféme cítila tak vernú vôňu bieleho hrozna, takého toho sladkého, ovocného, s veľkými bobuľami, určeného na konzumáciu, nie na víno.

Eden (dámska)

Kvetinovopižmová vôňa, položené skôr na kyticu kvetov osvieženú bergamotom, pižmo príde až neskôr. Nijako originálna, ale veľmi pekná vôňa, ktorá skvelo drží.

Dolce Carezza (dámska)

Keď dolce, tak dolce, čo sľúbili, to servírujú. Skutočne sladká vôňa, ale šťavnato-sladká, ako dezert bohato pokvapkaný sladkou ovocnou šťavou. Neprekračuje hranicu nepožívateľnosti, ale tak trochu už na nej balansuje. Napriek tomu nepôsobí ani infantilne, ani ulepene.

Anima Libera (pánska)

Príjemná, ľahká, skôr sviežejšia vôňa s bylinkami a korením, zohriata trochou labdana. Kľudne unisex.

Toscano Intenso (pánska)

Bohatá kadidlová vôňa s množstvom krásnych prelínajúcich sa akordov, tu balzamické tóny, tam na chvíľu trochu machu, občas prebleskne trochu santalu. Má trochu, ale fakt len trochu orientálny šmrnc. Pôsobí luxusne a ľahko bonvivánsky.