Fort & Manlé

26. května 2019 21:13
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. května 2019 21:13

Fort & Manlé je relativně mladá značka, která vznikla v roce 2015 v Austrálii. Parfumérem je její zakladadatel a majitel Rasei Fort, samouk s tureckými kořeny, který čerpá inspiraci v různých kulturách. Cestuje po světě a hledá kvalitní materiál s cílem vytvářet individuální, řemeslně dokonalé a luxusní kompozice, které jsou klasické a přitom moderní.

Přes krátkou dobu existence byla značka už dvakrát ve finále The Art and Olfaction Awards.

V portfoliu firmy je zatím 10 vůní.

V roce 2015 vznikla Mr. Bojnokopff's Purple Hat, v roce 2016 Confessions of a Garden Gnome, Amber Absolutely, Fatih Sultan Mehmed, Charlatan a Maduro.

Z roku 2017 je Süleyman Le Magnifique a Harem Rose.

Nejnovější kreace jsou zatím Impressions de Giverny a Forty Thieves z roku 2018 a kolínská Kolonya.

zdroj:fortandmanle.com, fotky: fortandmanle.com

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. května 2019 21:15

Fatih Sultan Mehmed 

Orientálka. Ale ne typická, žádné hromady koření, oudu nebo růže s šafránem. Toto je orientálka pro klidné sultánovy chvíle. Žádné boje o rozšíření osmanské říše, žádné vyjížďky na koni nebo místnosti plné kouře z pryskyřic. Tohle je vůně pro chvíle, kdy se sultán může zabořit do podušek ve své komnatě a naslouchat poutavému vyprávění krásné otrokyně. Kdyby to nebyl turecký sultán, ale perský král Šahriár, mohl by to být příběh o Tisíci a jedné noci s Šeherezádou.

Přestože je ve vůni jablko, vůně není ani trochu akvatická, s růží, bergamotem, jemným dřevitým oudem, pižmem a ambrou je jako polštářek v sultánově ložnici. Tento dojem posiluje i pudrový kosatec a vanilka. Trošku orientu ještě přidá příjemné pačuli.

Amber Absolutely

Zlatá krémová ambra, která v sobě skrývá sluneční tóny benzoinu, medu s vůní tabákových listů a labdana a temné tóny šťavnaté švestky a rudé růže s dřevitým vetiverem. Ambra květinová i ovocná, balzamická a přítulně pižmově krémová, zářivá i tajemná.

Mr. Bojnokopff's Purple Hat

V klobouku pana Bojnokopffa se skrývá kvalitní čerstvá hořká čokoláda se snítkou levandule, malým obláčkem z jemného oudu  a vanilkou. Klobouk samotný je ze dřeva a ozdobený vetiverem a květinami. A sám pan B.? Gentleman, elegantní a navoněný pánskou vezí Chanelu No.5.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. května 2019 21:18

blackviolet Značku neznám; flakóny vypadají poctivě a opulentně - jestli jsou takové i vůně, tak budu chtít vyzkoušet. Hezky popisuješ ambru, na tu jsem pochopitelně nejvíc zvědavá.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. května 2019 21:22

Fleur Taky jsem značku donedávna neznala, ale po vyzkoušení pár vůní jsem naznala, že si zaslouží samostatné vlákno. Flakony jsou na můj vkus poněkud opulentní, ale Rasei Fort je zkrátka z orientu a jedná se o ruční práci.

Ambra je taky můj favorit, je nádherná.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 27. května 2019 08:58

blackviolet Už jsem několikrát flakony této značky na zahraničních e-shopech obhlížela a vzorky jsem nikdy nekoupila, protože flakony se mi vůbec nelíbí a značku neznám. Ale po přečtení tvých popisů to musím napravit, díky za inspiraci

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. května 2019 09:32

Martula Doporučuju vyzkoušet. Zkouším ještě Charlatan a Harem Rose a obě jsou velmi povedené.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 27. května 2019 09:37

Martula Mně ty flakony přijdou v rámci orientálek ještě dobré - nejsou barevné, přeplácané nějakým zdobením z korálků, mají jednoduchý tvar... Ale můj designový favorit to také není .

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 27. května 2019 09:46

Fleur No mně ty plastiky Sultána a Sulejmána připomínají pohádku Tři veteráni Ale hlavní je obsah..

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 27. května 2019 09:47

blackviolet Harem Rose se mi podle složení líbí nejvíc.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 27. května 2019 10:38
Reakce na Martula:

Fleur No mně ty plastiky Sultána a Sulejmána připomínají pohádku Tři veteráni Ale hlavní je obsah..

​Máš pravdu .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. května 2019 21:33

Harem Rose 

Krémová pastelově růžová růže se zelenými listy svázaná do kytice s dřevitě zelenými snítkami vetiveru. Růže princezna s tvářemi napudrovaným fialkovým pudrem, s kašmírovým dřevem, sladce benzoinovou ambrou a pižmem, ztělesněná nevinnost orientální krásky.

Portrait of a Young Lady.

Charlatan 

Růže v čokoládovém krému s pár kapkami husté likérové hruškové šťávy. Čokoládový krém je skoro nesladký, s vysokoprocentním kakaem a lanýžem jako z vůní Toma Forda včetně toho sexuálního náboje. A kdo v této chvíli ještě nepodlehl svodům šarlatána, ztratí hlavu nejpozději díky omamnému jasmínu, mléčnému santalu a zakouřené vanilce.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. května 2019 06:44

blackviolet To zní skvěle Ještě že jsou určitě drahé jako pes...

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. května 2019 08:29

Korsičanka Zrovna na to koukám. Kromě kolínské je cena za 50 ml 230-280 dolarů, sada vzorků stojí 70 dolarů.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. května 2019 08:36

ModestMourek Momentálně se ceny opravdu kvalitních vůní takto - i výše - pohybují. Mám napsat bohužel, nebo bohudík?

Edit: Ale jestli je to australský dolar, tak to není tak hrozné

Cervanek
Avatar
28. května 2019 08:41
Reakce na Korsičanka:

ModestMourek Momentálně se ceny opravdu kvalitních vůní takto - i výše - pohybují. Mám napsat bohužel, nebo bohudík?

​spíš bohužel -

značku jsem myslím viděla na neroli.hu

je to tak http://www.neroli.hu/parfum/lista/fort_manle/

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. května 2019 08:54

Korsičanka Bude to australský dolar, i podle cen na neroli.hu.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. května 2019 08:58

ModestMourek Cervanek Takže těch 150 Euro ještě není tak hrozných proti Kemi např. Záleží na výdrži

Cervanek
Avatar
28. května 2019 09:37

Korsičanka značku neznám, neumím posoudit.

Ale myslím, že sílu a výdrž Jabir jen tak něco nepřekoná a kolínská snad už vůbec ne I když, jeden neví. . . .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. května 2019 09:58

Jak píše Cervanek na parfumneroli 150 euro za 50 ml EdP, to není tak strašné. Výdrž je hodně dobrá, i když na Kemi asi nemají. Ale taky to nejsou tak výrazné arabky, spíš evropské vůně s orientálními prvky.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. května 2019 10:43

blackviolet Teď je to asi trend - i RDG jsou arabky evropského nádechu, též krásné a s nekonečnou výdrží