Zoologist Perfumes

24. května 2019 21:22
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 09:34

slniecko Četla jsem nějakou recenzi na parfumo, že je MuskDear dost slabý v projekci

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 17:36

slniecko teda ty tvoje podpultovky,taky chci sovičku na poličku :D

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 18. prosince 2020 02:58

Korsičanka no, kým vonia mne, tak ostatní sú mi ukradnutí , asi by to chcelo väčší nástrek, aby som to vedela posúdiť...ale výdrž má slušnú a je to teda rozhodne jedna z najkrajších pižmoviek, čo som kedy skúsila.

a Sova je ľahulinká a nežná ako pierko v zimnej krajine.

Len čo sa trochu nadýchnem v čase, tak napíšem viac.

teena-s

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. ledna 2021 22:50

Musk Deer

Byla jednou jedna spanilá pačuliově kořenitá růže, která pod paprsky jasmínového slunce vykvetla v mokřadech mezi puškvorcem, na jejichž okvětních plátcích a zelených lístcích se třpytily kardamonové kapky rosy. Svou krásou zaujala i jelínka, který ji chodil pravidelně obdivovat, dokud neuvadla a na jejím místě ji vystřídal křehce zemitý kosatec. Aneb Pascalu Gaurinovi se podařilo s pomocí měkce koženého labdana, hřejivého mošusového semínka a krotkého oudu vytvořit kouzelný tón příjemně živočišného pižma.

Squid

Obří oliheň je v této vůni přítomná pouze v podobě hořkoslané balzamické ambry, která způsobila ztroskotání lodi na pustém ostrově. Námořníkům se z jejích útrob podařilo vytáhnout na písečnou pláž, pokrytou naplavenými mořskými řasami a dřevem, jen několik beden z nákladu. Jedna ukrývá orientální kadidlo, druhá zásoby kakaa a vanilky. Tou nejcennější je ovšem až ta poslední s vzácnými pergamenovými svitky, psané starodávným inkoustem, který zpěněná slaná mořská voda málem rozmočila.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 26. února 2021 08:32
Elephant : Vůně nepohodlí dobrodružných cest,vlažný trpký čaj pitý přímo ze zaprášených dlaní,osvěžující sytá svíravá chuť,rozžvýkat zelené lístky plovoucí na jeho povrchu,zelená šťavnatost smíchaná s bílošedou chutí kokosové kopry,ambrokakaová nasládlost,hřejivé teplo rozlévající se po těle,meditační uklidnění,vědomý jinak bezdůvodný úsměv,mléčná fíkovost(cítím podobný tón jako ve Womanity nebo Philosykos),dramaticky konejšivá vůně,červánky na nebi,opar nad savanou,santalové šeptání doutnající magnolie
Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 28. února 2021 18:14

Camel

Trpká vůně zelených jablek, sladká vůně přezrálých kdoulí, ostrá vůně mokré slámy, pichlavá vůně čerstvého pepře, štiplavá vůně hořícího dřeva, uklidňující vůně kadidlového dýmu, nahořklá vůně svěžích bylin, vanilková vůně nastrouhané tonky, teplá vůně zaprášené velboudí srsti.
A přece to byl dromedár a byl velice čistý (za výpůjčku děkuji J. Prévertovi)...

Zvláštní kombinace bylin, koření a doutnajících pryskyřic s živočišným teplem, jehož pižmo překryla sprcha spolu s pomerančovým květem.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 11. zaří 2021 12:51
Chipmunk Žádná exkurze do sušenkového obchodu se nekoná,počáteční kakaovo oříškové aroma se rozplývá ve sladce pepřově naovocnělý obláček,urputný úprk chudáka šavlozubé veverky z Doby ledové,loví a nahání svůj vytoužený plod,obíhá kmen stromu, až se jí práší za chlupatýma patičkama,zkamenělina oříšku zabudovaná v kusu ledu,sluneční paprsky vybělí krystal do jehličnaté chladné svěžesti,vůně je suchá,na začátku sladce prašná,žádná ulepená gurmánka,neanimální,jemná až mýdlově čerstvá v dojezdu,líbí se mi moc,jen bych si ji přála jako většího siláka
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 20:34

Snowy Owl

Sněžná sovička s jemným chmýřím tu je figurantkou na zahradní svatbě v předjaří. Okolní záhony jsou ještě pokryté tenkou vrstvou mátově chladného, kokosového sněhu, ale místy už prokukují sněženky a galbanově zelená tráva. Ženichův oblek zdobí kytička konvalinek, zatímco nevěsta má výstřih lemovaný pižmově bílou kožešinkou a do vlasů zapletenou bílou růži. 

Rhinoceros (2020)

Prinův nosorožec začíná svůj den hrnkem kafe s rumem, k němuž schroupe pár lístků bazalky. K obědu si náš tlustokožec dá tunu přezrálých banánů a jako dezert labužnicky žvýká kubánský tabák. A co má ze všeho nejradši? Teplou bahenní lázeň, ze které stoupá kouřová pára z doutnajícího kadidla.