Zoologist Perfumes

24. května 2019 21:22
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 24. května 2019 21:22

Kanadská společnost Zoologist Perfumes, založená Viktorem Wongem v roce 2013, se zaměřuje na tvorbu parfémů inspirovaných živočichy. Její parfémy jsou hravé, rozverné, někdy až bláznivé, a navzdory názvu značky neobsahují složky živočišného původu. Jedinou výjimkou je parfém Hyrax, v němž byla použita tinktura z hyracea, zkamenělého exkrementu damana skalního. Kromě savců se ze svého parfému mohli dosud těšit zástupci plazů, ptáků a hmyzu. Podle poslední zpráv zavítáme na podzim s novým parfémem do hlubin moře.

Zdroj: https://www.zoologistperfumes.com/

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 24. května 2019 21:26

Civet

Cibetka je v podání Zoologist hebkým vánočním zvířátkem. Tvoří ji kandovaná pomerančová kůra, hladké koření, svařené červené víno, parafínová tuberóza, mírně živočišný vanilkový prach, kávová kůže a hřejivý balzám, abych jmenoval alespoň hlavní akordy. V úvodu mi připomíná Lutensovu Arabii, ovšem postupně podobnost mizí a Cibetka si jde svou vlastní balzamickou cestou. Výdrž přesahuje 8 hodin. Použitý cibet je samozřejmě syntetický, přírodní dnes používá už jen AbdesSalaam Attar (dříve La Via del Profumo).

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 24. května 2019 21:34

Panda (2017)

Nová panda je divný patron. Chroupe mírně syntetické zelené jablko, za uchem má lotosový květ, na její hladké kůži ulpěla trocha motorového oleje a z tlamy se jí line příjemný suchý nasládlý kouř. Přílišná kreativita je někdy na škodu. Tchýně ji ohodnotila slovy: „Tady smrdí nějaká dezinfekce.“

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. května 2019 18:33

ModestMourek Přílišná kreativita je někdy na škodu. 

Moje řeč!

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 25. května 2019 19:02

Rhinoceros

Nosorožec zahradníkem. S pusou plnou větrových bonbonů natřel plot akrylovou barvou. Potom se vydal hubit mravence nasládle vonícím biocidem z květů kopretiny. K poledni se nakonec uvelebil na sluncem vysušeném dřevě lavičky, podložil si hlavu borovicovými větvemi, přikryl se starou koženou zástěrou a usnul pokojným spánkem. Po 3 hodinách byla vůně cítit již jen v blízkosti kůže.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. května 2019 11:11

Že by Whale?

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 29. května 2019 14:43

Moth

Povedená vůně. Úvodním kosatcovým prachem prostupují tóny sladkého tropického ovoce a jemně medicinálního oudu. Ovoce postupně uvolňuje místo oudu a ten se stává zakouřeně dřevitým a kmínově koženým. Závěr tvoří hřejivé pižmo s pudrovou pryskyřicí, sametovou jako křídla můry. Je to jemnější verze parfému Oud Al Melka (Royal Crown) s výraznou projekcí a výdrží přes 8 hodin.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:27

ModestMourek Mol (nebo Můra) zní zajímavě, rozhodně lépe než Nosorožec. A ten obrázek na flakónu mě pobavil - normální zvíře v kabátě s límcem dejme tomu, ale mol

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 29. května 2019 16:35

daniela Mol patří opravdu k nositelnějším vůním značky i pro ženy - zkoušely jsme v Bratislavě. Stejně jako Kolibřík.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. května 2019 20:28

Korsičanka Ty vůně vypadají opravdu zajímavě, i recenze Civet (což bych podle názvu nečekala) 

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:35

daniela Civet a Camel mi z nich přijdou zatím nelepší.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:36

Tyrannosaurus Rex

Tyrannosaurus Rex se prodral citrusově svěží zelení k táborovému ohni cestovatelů v čase. Dřevo příjemně praskalo a na rožni se opékalo sele. Než stačili vyděšení dobrodruzi vylézt na stromy, přeběhl mýtinu, rozdupal oheň a zmizel. Zbyl po něm pouze oblak nahořklé pryskyřice prohřáté živočišným odérem. Zdaleka to nebyl takový zabiják, jak se o něm tvrdí. Výdrž přesáhla pouze 5 hodin a projekce byla značná jen první hodinu. O 30 dolarů vyšší cena mi přijde neopodstatněná.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:38

Camel

„Salim vedl za uzdu velblouda, na jehož hřbetu se vypínaly koše sušených švestek. Velbloudova srst bývala kdysi hebká, teď ji však pokrýval mírně drhnoucí pouštní prach, který se na ní ulpěl během jejich společné cesty. Mlčeliví souputníci prošli branou města a zmizeli z dosahu lačných očí hyen na návrší.“ Dočetl jsem. Byla to stará kniha, se stránkami nasáklými kadidlovým kouřem, vázaná v jemné kůži, která si dosud uchovala stopu živočišnosti. Výdrž přesáhla 4 hodiny.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:19

ModestMourek Já bych jeho zabijácké schopnosti zase nepodceňovala , v uzavřeném prostoru dokáže nadělat pěknou paseku! A co bych dala za to sele na rožni, já tam cítím spíš nějaký sortiment zverimexové prodejny.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 31. května 2019 11:27
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 21. zaří 2019 22:12

Bat

Zralý banán zasypaný hliněným prachem přechází na mléčně sladký sametový fík, kterým zvolna prostupují mírně drhnoucí minerální tóny. Závěr tvoří velejemná dřevitá kůže se zbytky fíku. Výdrž přesahuje 4 hodiny.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:57

Bee

Tahle včelka je hodně mlsná. Než zaletí sesbírat med z vanilkového otočníku a kvetoucí mimózy, dá si ke svačince mandlové sušenky s kousky kandované pomerančové kůry a kandovaného zázvoru, aby se nakonec dorazila barevnými svatebními mandlemi z Le Bouquet de la Mariée. Jakmile ale včelí královna zavelí, je připravená roztáhnout svá koženě labdanová křidýlka a pustit se znovu do práce jako správná včela dělnice.

Hyrax

Daman je velmi záludné zvířátko. Vypustí na vás svůj medicinální oudový exkrement hned na začátku, ledva schroupá společně s okvětními plátky růže i pár kvítků semišového šafránu. Vesele si hopká po zaprášeném kamení, dokud nenarazí na naprasklý sud ze santalového dřeva s propolisově ambrové whisky. Než ale stačí pořádně ochutnat, přiřítí se zpocený bobr se srstí ulepenou od vanilkového cukru a chce si taky slíznout pár kapek.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2020 21:24

Koala

Naprosto souhlasím s teena-s , parfémový medvídek koala je hravý a přítulný a podobně jako ten živý nejradši chroupe eukalyptové lístky, nepohrdne ale ani těmi mátovými nebo lístky čajovníku. Tu a tam dokonce uloupí lesním včelám pár kapek medu. A když se zrovna nekrmí, věnuje se své druhé nejoblíbenější činnosti, jíž je válení se ve sluncem prohřáté zemině a mechu.

(www.wwf.org.au)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 06. prosince 2020 11:04

Musk Deer

...je aristokratická vůně,vyzněním mi připomněla dámskou Amouage Dia v začátku a Lyric průběhem(ve všech jsou styčné body),úvodníí nadýchané nasládlé pižmo,ale páč tahle vůně je oficírská tak je tam hrst štiplavého koření a pánský tón(kardamom+puškvorec),známá a povědomá vůně s příměsí tajné ingredience, kvůli které si pořídíš prostě další pižmovku...
Není sněhově bílá,je pikantní,hluboká,vanilkově labužnická,prachově pudrová,růžově oblá,zemitě slatinatá,kořeněná,orientální,cigaretový dým v kolečkách opouští rty,žádný škrobený límeček ale košile přehozená nedbale přes židli po vášnivé noci v Pensionu pro svobodné pány
ona tiše zašeptá Miluji vás
on se trpce pousměje,zítra zas bude laskat jinou(Memoir)

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 16. prosince 2020 17:44

Tak som včera skúšala Musk Deer a Snowy Owl a ....nádherné vône.