Eau d´Italie

17. října 2014 17:44
Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. října 2014 17:44

S touhle italskou značkou se váže historie rodiny Sersale z jihoitalské Neapole a čtyř bratrů, kteří se rozhodli otevřít si v roce 1951 v nedalekém Positanu na pobřeží Amalfi luxusní 5hvězdičkový hotel a nazvali ho Le Sirenuse, který během let získal řadu ocenění. A i v současnosti, kdy jej převzala Marina Sersale, dcera Paola Sersaleho, jednoho ze zakládajících bratrů, stále láká mnoho turistů a ti si tak mohou užívat přírodní krásy Positana, díky nimž se toto malebné městečko nachází od roku 1997 nachází na seznamu UNESCO a popíjet k tomu třeba tradiční likér Limoncello (taktéž pochází odsud).

(http://eauditalie.com)

Zajímavostí je, že Marina, než se začala věnovat rodinné tradici, se původně živila jako režisérka a producentka dokumentárních filmů. S touto její profesí bylo samozřejmě spojeno cestování po světě, nakonec však zakotvila ve svém rodném městě Řím, kde se seznámila se Sebastianem Alvarezem Murenou, žurnalistou pocházejícím z rodiny argentinských spisovatelů, a společně se rozhodli oslavit více než 50 let exitence hotelu vydáním první vůně, která by zachycovala atmosféru jižní Itálie. Při této příležitosti neoslovili nikoho menšího než parfuméra Betranda Duchaufoura. Představena byla v roce 2004 a nese tentýž název Eau d´Italie.

(www.sirenuse.it)

V průběhu let pak přibývaly další vůně, přičemž každá z nich je vždy více či méně tématicky spojená s Itálií. A nezůstalo jenom u Betranda. V případě vůní Au Lac (2010) a Aqua Decima
2013) Marina a a Sebastian oslovili Alberta Morillase a za Un Bateau pour Capri (2012) zase stojí Jacques Cavallier. Jejich nejnovějším počinem z letošního roku je Graine de Joie (2014), za níž můžeme poděkovat parfumérce Daphne Bugey.

(www.theenglishroom.biz)

Kromě vůní značka nabízí i velmi širokou řadu tělové kosmetiky, zahrnující nejen parfémovaná, ale i tekutá mýdla, sprchové gely, koupelové soli, šampóny a kondicionéry. A v sortimentu neopomněli ani vlastní kolekci pokojových vůní, prostě všechno, co vám jako klientům může zpříjemnit pobyt v hotelovém pokoji.

(zdroj: http://eaudeitalie.com , www.fragrantica.com, www.parfumo.de a www.ausliebezumduft.de)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. října 2014 20:22

Au Lac

Oficiální stránky hovoří o této vůni velice vznosně. Uvádí inspiraci v milostné aféře mezi vdanou italskou princeznou Vittorií Collonnou a futuristicky zaměřeným umělcem Ubertem Boccionim. Ti dva se prý setkali během 1. světové války v zahradě vily na malém ostrůvku uprostřed jezera Maggiore, kam Umberto přijel na dovolenou a Vittoria zde trávila čas, zatímco její manžel bojoval na frontě. Na jednu stranu se tedy má jednat o vůni romantickou, připomínající tuto zahradu, z druhého úhlu pohledu si klade za cíl působit avantgardně. No tak uvidíme.

Prvotní úder je svěže citrusově nahořklý, skoro by se dalo říct vodopád. Velmi rychle však dopadne na hladinu s vodními květy a nasládlou šťavnatou zelení (fíkový list). Celé je to velmi nadýchané, až vzdušné, šumící voda, jiskřivé bublinky šampaňského v nose, romantika jak blázen. Až teprve "broskvový" osmanthus s krémovým podtónem vůni jakoby přitáhne víc na zem/k tělu.

Ale nežného ducha vůně vlastně neztrácí ani v jemném dřevitém základu, pořád je to takové měkké, nadýchané s přetrvávající stopou vodní zeleně. Takže pokud jde o to romantické zachycení letní zahrady, Alberto Morillas odvedl podle mě dobrou práci, nakolik je však tato vůně pokroková, to si netroufám posoudit. Mně osobně se taková nezdá (snad kromě toho jiskřívého tónu šampaňského).

Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 17. října 2014 21:13

PAESTUM ROSE Eau d´Italie
Růže.
Ohromná. Taková ta se stonkem silným jako prst a s okvětními plátky jak sametové podušky – hebké, měkce tuhé…
Karmínově tmavorudá s černofialovými odlesky. Vonící hustě, sytě, temně, chrámově, tlumená ohraničená šťavnatost, svým způsobem i medovost, jakási chladná rezervovaná horkost pod povrchem…
Nejlépe – v kostele, v tom šeru, vlhkém chladu a tichu čerstvě ustřižená
(…protože by jste ji neutrhnuli, jak má houževnatý stonek…)
veliká květina položená na oltáři, nebo možná celá kytice a
pak se nad ní vznáší opojný, těžce malátný růžový odér…
Nejde do prostoru = nezahltí celý nebo téměř celý svatostánek třeba jako lilie, ale když se k růžím přiblížíte, skoro překvapeni nasajete intenzivní a krásnou vůni…

…smíšenou s kadidlem, zvlhlými dřevěnými lavicemi, pachem ohlazených kamenů dlažby pod nohama a s u země mokrými zdmi…
To jsou jen jakési mikrostopy zakomponované ve vůni tak, jako by jste čichali k růžím ve zšeřelém kostele…
Je to těžká vůně. Ve smyslu – zvládnout ji nosit…
Jakoby svou tíhou člověka nutila k pokoře, k tomu, aby ohnul hřbet…,

sklonil se…
Pokud to zvládne..?.

…je neporazitelný.
 Tečka.

20/10/10

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. října 2014 19:06

Magnolia Romana

Tak aby se nám to u těch italských firem a jejich magnóliových vůní nepletlo, tady uvádí oficiální stránky inspiraci ulicemi kolem vily Borghese v Římě, které jsou prý lemované magnóliemi. Že by mi však toto vzdušnější pojetí vyhovovalo víc, to říct nemohu.

V začátku mi svou svěžestí trochu připomíná AA Mandarine Basilic, jen k bazalce místo mandarinky přidali citronky, poté už se kolem vás rozprostřou krémově bílé květy v čele s magnólií a křehkými zelenými lístečky. Plavou se vodním jezírku spolu s dalšími vodními květy.

Zajímavý je ten kontrast mezi akvatickými tóny a lehce omamnou tuberózou, která se tam vkrádá. Zato ten ostrouhanotužkový cedr se senem, na němž se na slunci suší naškrobené prádlo, to je příliš čistotné i na mne.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. října 2014 23:29

Sienne l´Hiver

V toskánské Sieně, jíž je tahle vůně věnovaná a která díky svým výborně zachovalým stavbám v jejím centru, zahrnujícím i katedrálu, vystavěnou z černého a bílého mramoru a spoustu dalších budov, zapsaná na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, jsem nikdy nebyla, natož v zimě, i když bych ráda. Přesto si troufám tvrdit, že touhle cestou se Betrand Duchaufour rozhodně nevydal.

Tohle je podzim v lahvi se svěží a trpkou zelení, měkkou studenou půdou, rozmáčenou od vydatných dešťů a spadaným listím, co už pomalinku začíná tlít. Chybí vůně mechu, takže na les to nevypadá, spíš park. Až později se mihne tón houbového podrostu, který je ovšem šikovně zkombinovaný s hořkými olivami, takže ani v této fázi se do lesa nevydáváme.

V závěru se přidává vůně sena, doutnající kadidlo a tmavá dřeva a veškerou počáteční vlhkost z listí prakticky vysuší a to tak nově získává zlátnoucí odstín. Co tedy začínalo jako vlhká plískanice, končí jako příjemný teplý podzimní den. Jen je škoda slabší výdrže - po 2 hodinách je potřeba přiživovat.

(www.urban75.org)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. října 2014 23:15

Paestum Rose

Město Paestum se nachází v Kampánii na jihu Itálie a pro své antické památky bylo v roce 1998 zařazeno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Ale tím hlavním důvodem, proč byla tato vůně inspirována tímto městem, jsou zvláštní růže, které se zde pěstovaly. Narozdíl od běžných růží totiž vykvetly dvakrát ročně (na jaře a koncem podzima) a jejich vůně prý byla nezaměnitelná - zmiňuje se o nich už Vergilius.

A já musím s potěšením konstatovat, že Bertrand Duchaufour vytvořil vůni, která není průsvitná ani přehnaně čistotná. Není vyloženě depresivní, ani přehnaně romantická, je to spíš jakási vzpomínka na romantiku ve zdánlivě tíživé současnosti. Z toho, co může tato značka nabídnout, je jednoznačně nejlepší.

(www.famedisud.it)

Má poměrně těžký kořenitý nástup - vír pepře s koriandrem a trochou kyselého rybízu vás vtáhne do ruin antického chrámu. Na jedné z trosek uvidíte ležet kýmsi zapomenutou knihu, mezi jejímiž stránkami naleznete vylisované okvětní plátky čajové růže - jen pár přidaných kvítků "broskvové" vonokvětky brání jejich úplnému vysušení.

V tom vás obklopí vůně zapáleného kadidla. Je tak zvláštně těžké, až vám sladkobolně sevře srdce. A když už máte dojem, že by se vám snad mohlo rozskočit, někdo mávne kouzelnou hůlkou, okvětní plátky se vznesou, vzdušný pryskyřičnatý prach odněkud přivane "dřevitý" stonek i se zelenými lístky a poskládá růži opět dohromady. Takže přece jen šťastný konec.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. října 2014 23:08

Un Bateau pour Capri

Tato vůně vznikla u příležitosti 60. výročí od založení hotelu Le Sirenuse. Má prý představovat výlet za letního rána, kdy se s hedvábným šálem na hlavě a velkými tmavými slunečními brýlemi jako Grace Kellyová, Elizabeth Taylorová či Jackie Kennedyová,které zde tehdy byly hosty, vydáváte na dřevěném člunu na nedaleký ostrov Capri.

Tak řekněme, že jiskřivá svěžest vodních květů by mohla představovat rozčeřenou vodní hladinu a svěží vánek a hřejivý jasmín s vůní nezralých broskví slunce. Dokonce i v pižmu v kombinaci s otočníkem by se dala najít vůně pudru a z růže se vyloupne tón čerstvé rtěnky, přestože se nejprve tvářila jako svěží. Jen ta dřeva mi přijdou na člun až moc vzdušná.

Jako zcela zásadní problém ovšem vidím absenci soli nebo nějakého mořského tónu, co by tomu dodal na věrohodnosti, že se nacházíte na moři. Takhle to spíš vypadá na výlet na lodičce po nějakém jezírku. I ta vodní zeleň, přidávájící se v základu by tomu nasvědčovala. Tohle by rozhodně chtělo reparát.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. října 2015 23:20

Graine de Joie

Spojení s láskou se v téhle vůni se zprvu dá hledat opravdu hlavně přes červenou barvu, protože Graine de Joie je především nakysle svěží červenovocná vůně s výrazným rybízem a granátovým jablkem a kupodivu neřezavou frézií. Přidaná pralinka ji pak promění ve sladkou ovocnou náplň do žvýkačky, ale ne ulepenou.

Až sem bych to teda nakonec s určitou rezervou brala nejspíš jako takovou interpretaci ztřeštěné, rozjuchané lásky. Co však vůni totálně zabíjí, to je základ s chemickým drhnoucím pižmem a laciným drogérkovým cedrem. Nicméně to nemění nic na tom, že když značka jako Eau d´Italie přijde s vůní kvalitativně na úrovni současného mainstreamu, je evidentně něco špatně.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. října 2015 23:31
Reakce na wendulka:

Ano, něco je špatně. Ty poslední tři mě zklamaly a Graine de Joie nejvíc.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. února 2016 22:24

Baume du Doge

Jedna věc se Bertrandu Duchaufourovi musí a nechat a to, že s kadidlem to opravdu umí. Tady je sice teplé a v kombinaci se sladce dřevitou myrhou klasicky kostelní, ale na začátku ho ozvláštnil pomerančovými dropsy, teplou, najemno namletou skořicí, pikantním kardamomem a suchým šafránem. V drydownu pak vůni zlehka prosladí vanilka s "medovým" benzoinem. Jde krásně do prostoru a na kůži vydrží bez problémů několik hodin. Komu se líbila Imiza (Imiza), měl by určitě vyzkoušet.

(www.catholicsupply.com)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:47

Rosa Greta

Namlsaná Paestum Rose jsem doufala v další zajímavý počin obzvlášť, když mělo jít o vůni, vzdávající poctu božské Gretě Garbo a době, který trávila ve své vile v italském Ravello na pobřeží Amalfi s výhledem na Středozemní moře, ukrytá před novináři a obklopená zahradními růžemi. Růže jako taková je v ní skutečně moc pěkná, jemně kořenitá čajová růže, osvěžená kyselým liči, takže působí příjemně energicky.

Dokonce je i pokropená několika krůpějemi slané vody a zlehka prohřátá ambroxanem, čímž navozuje teplou středomořskou atmosféru, vybízející k relaxu. Výsledný dojem však poněkud kazí malinko nakyslý základ s ostrouhanotužkovým cedrem a zbytečně ji tak strhává na drogérkovou úroveň. Marná sláva, ale když k tomu přičtu počiny Eau d´Italie z poslední doby, začínám se obávat, že nejlepší dny značky už jsou sečteny.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 15:24
Reakce na wendulka:

Přesně tohle jsem si říkala, když jsem minulý týden Rosa Greta zkoušela. Pěkná růže, to ano, ale ve srovnání s dřívějšími počiny značky tady chybí to něco navíc.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:40

Fior Fiore 

Příjemná nevtíravá květinová vůně. S lehce sladkou hruškou v úvodu se objeví konvalinky se zelenými lístky a hlavně jasmín, který je vzdušný a neindolický. A to je vše, jenom ještě mošusové semínko, které je tentokrát jako obláček mýdlové pěny. Jednoduchá a pěkná vůně, která se drží spíš u těla, ale výdrž má dlouhou.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. května 2019 20:52

Fior Fiore

Terasy hotelu Sirenuse v Positanu, odkud značka pochází prý zdobí jasmínové keře, jejichž omamnou krémovou vůni roky nasávali majitelé hotelu při každovečerním posezení u venkovního baru a která je ke vzniku tohoto parfému údajně inspirovala. Ano, Fior Fiore je vzdušná jasmínová vůně, protkaná tóny konvalinek ve váze vedle mísy s hruškami na balkónovém stolku, k němuž jste se usadili po večerní mydlinkové sprše.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. prosince 2019 13:29

Easy to Love 

Vůně bílých pivoněk v plném květu osvěžená pár kapkami rybízové šťávy, se zelenými a mléčnými fíky. Čistě bílá a mýdlová díky mošusovému semínku. Příjemná, líbivá květinovka, easy to love.

www.posterlounge.ch

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. března 2021 22:05

Značka změnila balení, flakony jsou moc pěkné, ale už ne tak rozpoznatelné jako jejich původní.

A po delší době se mi moc líbí i jejich nová vůně, snad je to první vlaštovka návratu k originálním vůním z jejich začátků.

Jasmine Leather 

Kvalitní jemná kůže, s trochou šafránu a elemiové zeleně, ale hlavně květinově jasmínová. Jasmín je sladký a medový, bílé svěží kvítky, žádná stopa živočišnosti nebo uvadlosti. Skoro neznatelné pačuli, ale vede ta jemná kůže, která jako by byla opracovaná jasmínovým krémem.

Offline Miru
Avatar
13774 příspěvků moje polička 28. března 2021 07:12

blackviolet 

...Ty zkoušíš samé krásné vůně!, perfektní výběry...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. března 2021 08:58

Miru Tak já mám pár značek, u kterých mě zajímá, co dělají. Jinak je toho strašně moc, nových značek, nových vůní... tak si vybírám .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. března 2021 20:10

Tak ještě něco ze starší kolekce.

Jardin du Poète 

Zelené listy bazalky a nahořklý grapefruit, taková chladivá vůně. Ale jen do té doby, než se objeví nasládlá andělika, tím se u mě zařadí spíš do jarních než do letních vůní. Kořenitá slaměnka a zelené cypřiše, to je konečně vůně Itálie, kovový stolek a židle v trávě, stín pod stromy a sklenka prosecca.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. října 2022 21:54

Mystic Sunset 

Přestože je na začátku hlavně ovoce – citrusy s rybízem a meruňkovou vonokvětkou lehce poprášené šafránem – pro mě je to spíš květinovka. Květinovka s lehce gurmánskými tóny díky třtinovému cukru, krémová a zlatě teplá jako západ slunce. Jasmín s dřevem drží sladkost na příjemné hladině.