Al Kimiya/ Kemi Blending Magic

22. dubna 2019 13:39
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. května 2019 20:55

Beverly Aha, proto se mi líbí, Oud Essentiel můžu S Aurum máš taky pravdu

Cervanek
Avatar
30. května 2019 12:05

Layla

Příjemná typická arabka květinovo- dřevitá až ovocná. Konvalinky,santal, hřebíček, karafiát a hooodně krémového ylang-ylangu s banánovým tiramisu. Připomíná mi vůně Asgharali jako veselou konvalinkovou Mouad, karafiátovou Rawan i santalovou a reinkarnovanou edp Raneem/Rawan, které jsou dnes již jen nostalgickou vzpomínkou. Nenásilná, nádherná vůně k lenošení nebo aspoň do neuspěchaného dne. Oproti zmíněným arabkám je cena mnohonásobně vyšší, až vyhraju ve sportce, koupím si flakón, neboť arabky již nelze sehnat, vůně je nabíjející a cítím se v ní odpočatě.

Ilm

Zvučné trio z "přehrávky" oudů s vysokým obsahem oudových olejů. Krásná práce. Jako kafe, či jiný nápoj bez cukru. Oudové silice - hezky vyhlazené, jedna hezčí než druhá a někdy v nich jen chvilkově dobré kafe cítím. Nostalgicky mi připomíná combo sadu 4 parfémů AJMAL - kdy každý olej ve čtvrt tole (3 ml) byl v broušené skleničce z těžkého skla s dlouhou skleněnou tyčinkou k vonění se, přičemž sada vydržela několik let. Ilm sice není v olejové podobě, konzistence je samozřejmě řidší, ale i tak je to nádherná dlouhotrvající vůně.

Hayat

Dřevito - pomerančovo - citrónová arabka podobná vůním Mena a Shefon od Al Haramainu a s levandulovou větrovostí à la Sharina zn. Rasasi. Stejně jako zmíňované arabky i Hayat jde na mě dost do pánska. Výdrž mají všechny kreace skvělou.

Aqua Regia

Mi po rozvonění a takřka i v začátku v kombinaci růže + bergamot s eukalyptem připomíná Shumukh či Hayaam od Asgharali.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 17. zaří 2019 14:50

Dávám i sem:

Aurum 

Arabka s gurmánskými rysy. Vzduch je prosycený labdanem, kořením a pačuli, ale pozornost na sebe poutá rudá růže a vedle ní jahody na pár hoblinách čokolády a oudového dřeva. Nakonec se všechno rozpustí ve sladkém vanilkově balzamickém krému.

Jabir 

Arabka, která umně balancuje mezi dvěma póly - nadýchanou pižmovou až obláčkově napěněnou květinovkou a živočišným oudem. V květinovém obláčku převládá růžová pivoňka, zatímco růže, frézie a konvalinka se drží hodně v pozadí. A ve stínu číhá jemná animálnost oudu, která nevinnou krásku promění v orientální bohyni.

 Solis 

Zelené a nahořklé tóny davany moc zajímavým způsobem ozvláštňují pryskyřičnatou orientálku. Zeleň se krásně rozplyne v nasládlém benzoinu, dřevitý oud se postará o delikátní arabský nádech a kouřový vetiver dodá hloubku. Přitom vůně zůstává jemná, hebká a ke konci vanilkově balzamická.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. zaří 2019 20:15

blackviolet Solis vede