Al Kimiya/ Kemi Blending Magic

22. dubna 2019 13:39
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2019 23:17

blackviolet Tak já třeba Aurum vyzkoušeno mám a jsem v klidu, jestli Ti to pomůže.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. května 2019 23:21

wendulka Pomůže , ale stejně vyzkouším, aspoň ze studijních důvodů. Třeba bude na mě moc sladká.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2019 23:25

blackviolet Tak za vyzkoušení stojí určitě

Cervanek
Avatar
15. května 2019 19:09

Jabír

Ani frézie,ani jiné květiny. S rozklíčováním složek jsem celkem v koncích. Vnímám velmi kvalitní živočišný oud s muskem, pačulí a s jemně nasládlým spíš ovocným tónem a travinami Vyvíjí se velmi pomalu do krásy. Výdrž  víc než půl dne a když už si človek myslí, že se vůně "zastavila" a pohne tělem, její rozvonění opět "naskočí". Má podobnou tendenci jako Memoir v tom, že bravůrně přechází z temných koutů či stínů do světla.  Je to prostě vůně čarovná od čarodějů v tom dobrém slova smyslu namíchaná. V horkém létě bude jistě neodolatelná. 

foto: Twitter

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. května 2019 23:24

Aqua Regia

Má být inspirovaná "magickou" substancí, schopnou rozkládat drahé kovy a používanou již od středověku k extrakci zlata co nejčistší podoby. A zlatá se k vůni opravdu hodí. Navazuje totiž tématicky na vůně jako Soleil de Jeddah, Shumukh nebo Blue Diamond Oud. Vedle jiskřivého bergamotu s nahořkle svěžím eukalyptem cítím totiž heřmánek a pižmovým kosatcem, balzamickou ambrovanilkou, pačuli a měkce kožené tóny oudu. Oproti místy drhnoucí Soleil však působí mnohem uhlazeněji.

Layla

Je orientální odpovědí na vůně typu Terracotta Le Parfum nebo Mayotte bez kokosu a dalších doprovodných bílých květů. V hlavní roli je tu nádherný, máslově ovocný ylang s vůní zralých banánů s plnotučnou vanilkou, jejichž sladkost tlumí špetka palčivě dřevitého hřebíčku, muškátového oříšku s jehličnatým cedrem a balzamickou ambrou.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. května 2019 11:06

wendulka Layla zní nádherně. Nechápu, proč jsem ji zapomněla vyzkoušet

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2019 11:15

Martula Jestli nemáš v dohledné době cestu do Prahy, ráda Ti vzoreček přenechám spolu s něčím, co by Tě taky mohlo zajímat

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. května 2019 11:17

wendulka V Praze jsem sice každý týden v úterý, ale absolutně nestíhám do Ingredients zajít.. Píšu SZ

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2019 11:21

Martula To mi povídej, jsem na tom podobně.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2019 13:16

Cervanek Zatím ztracená nejsem a už jsem ji vytěsnila z tužebníku. To Jabir se mnou cvičí daleko víc Ten není "jen" pěkný, ale zajímavý a něčím zvláštně přitahující a vzbuzující závislost! Zkrátka pro mě pecka jako hrom!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2019 13:20

Martula Tak vidíš, wendulka je spolehlivější, já furt někde "courám" a do Prahy ani k poště se nedostanu

Jinak jsem od tebe, Wendy, čekala větší rozbor, sama jsem ve vztahu k Layle nerozhodná. Dokonce mám pocit, že všechny 3 EDP, jež jsem zatím zkoušela, moje kůže rychle pohltí

Cervanek
Avatar
23. května 2019 13:43

Korsičanka i mi se Jabír líbí a moc  avšak teď nemám finance - musela jsem koupit sekačku na trávu - což jsou 2 flakony al Kimiya - manžel říkal, že třeba jít s dobou a tak jsme vzali na aku baterii - prostě jak dojde palivo, nabijeme ji jako mobil a sečeme dál. Takže teď čichám vůni posečené trávy před barákem i za barákem.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2019 13:44
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2019 16:35

Korsičanka

Tak ono se zase mezitím oteplilo, to se elaboraty na ylangove vůně s vanilkou vypracovavaji těžko.

Teď je spíš počasí na tu Aqua Regia. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2019 16:59

wendulka Jako že nejsou cítit??? To by vysvětovalo mé pohlcování.

Cervanek
Avatar
23. května 2019 17:10
Reakce na wendulka:

Korsičanka

Tak ono se zase mezitím oteplilo

​Tak to máte fajn, že je u Vás teplo, my vytahujeme zimní bundy a máme obavy, zda nebude sněžit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. května 2019 18:04

Korsičanka Ne. Jakože je na tohle počasí už moc sladká.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 26. května 2019 15:25

Layla

Tímto děkuji wendulka za vzorečkovou první pomoc

Je to jednoduché: Ylang v plném květu, jeho banánová vůně spolu s vanilkou vytváří dojem banánového mléčného koktejlu, dobře vychlazeného, ale hodně sladkého. Tato kalorická bomba se bude hodit na povalování na prosluněné pláži, k běžnému použití si ji úplně neumím představit.. přepíná mě do režimu "nespěchám, užívám si volno - je přece léto".

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. května 2019 18:45

Dnes jsem dostala další vzorky (tisíceré díky, Beverly ) Kemi vůní a musím říci, že jedině podoba dvou z nich s jinými vůněmi mě uchrání před touhou po všech Stačí, že mě okouzlila Tempest, Hayat a možná i Kemi.

Ani Ilm bych neodmítla, kdyby mi ho někdo chtěl koupit, tak jsou oudy v něm jemné. Naštěstí mě ukájí Jabir

Offline Beverly
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2019 20:51

Korsičanka Hayat po rozvonění vnímám jako jemnější Oud Essentiel, pořád mi to vrtalo hlavou. Krásná, ale máš pravdu, málokterá je úplně novinkou pro nos, nakonec i Aurum pro je pro mě variace na známé.