Al Kimiya/ Kemi Blending Magic

22. dubna 2019 13:39
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 13:39

Italská niche značka vznikla v roce 2014. Její filozofií je vytvářet unikátní vůně tradičními metodami z čistých přírodních složek, s odkazem na mistry alchymie - pradávné vědy, která je na pomezí magie a skutečnosti, hmotného a nehmotného, pozemského a nadpozemského.

Vůně jsou orientálního směru a udělají radost všem milovníkům kvalitního oudu. Hlavním "nosem" značky je Chris Maurice (který je mimo jiné autorem většiny vůní značky Xerjoff a Sospiro. Určitou spojitost těchto značek s Kemi Blending Magic lze najít..může to být vodítko k vyzkoušení).

V nabídce v současné době jsou:

EdP 100ml (stříbrné víčko)

Kemi, Layla, Luna, Hayat, Aqua Regia, Aurum, Solis

čisté parfémy 50ml (zlaté víčko)

Jabir, 'Ilm, Tempest

attar oil 15ml

Elixir, Tempest

Zdroj: https://www.facebook.com/kemiblendingmagic/photos/p.2128641164015498/2128641164015498/?type=1&theater

Nově je značku možné vyzkoušet v Praze v Ingredients.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 13:56

Vyzkoušela jsem a zamilovala se

Jãbir

Oud vysoké kvality..živočišný a nádherně hladký, temný jako hluboký les. Po první minutě živočišnosti přichází nečekané svěží květiny - pivoňka, frézie, růže. Jsou lehounké a vznáší se kolem oudu jako závoj. Střídavě se vynořují a schovávají, oud sládne a usazuje se, vůně je pořád trochu zemitě lesní a zároveň étericky květinová. Čarodějka ze zapovězeného hvozdu, která láká do svých tenat nic netušící poutníky.

Vůně medově zlatavé barvy v těžkém kulatém flakonku, který připomíná magický talisman.

Zabaleno v bílé koženkové kazetě a bílozlaté krabici.

Na krabici uvedena koncentrace parfému 65%.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 14:12

Stručné postřehy z dalšího zkoušení:

'Ilm

Třikrát oud. Indický, bangladéšský, laoský. Ale netřeba se obávat. Zpracovaný nositelně i pro evropany. Nádherná, kultivovaná vůně. Pro milovníky kvalitního oudu nutnost vyzkoušet.

Aurum

Originální a zajímavá vůně. Oud v kombinaci s jahodami a vysokoprocentní hořkou čokoládou. Není to gurmánka a už vůbec ne ovocenka. Orientální vůně odlehčená tónem jahod.

Aqua Regia

Opět netradiční kombinace - růže + eukalypt. Cítím i zajímavý kovový tón, který mi něčím připomněl Baccarat Rouge. Po rozvonění je tato vůně na mně spíše pánského typu.

Luna

Výrazné a svěží ovocné tóny (mango, mandarinka) spolu s kůží a muskem. Oud jsem zde nenašla. Zajímavá, ale nakonec pro mě příliš ovocná, nacházím určitou podobu s vůněmi Tiziana Terenzi (Cassiopea, Andromeda)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 15:24

A Laylu jsi nezkoušela? Na její/tvůj rozbor jsem byla zvědavá...?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 16:41

Korsičanka Bohužel jsem ji nezkusila. Příště

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 22:11

Korsičanka Já jsem zjistila, že jsem kdysi Laylu zkoušela.

Layla 

Layla, kromě toho, že je to oblíbené ženské jméno, znamená v arabštině "noc". A v noci se asi často mlsá, zvlášť v období ramadánu, kdy se to ve dne nesmí. Layla je sladká vanilková lahůdka z orientu, smíchaná s muškátovým oříškem a hřebíčkem, zjemněná květem ylang ylangu, okořeněná pačuli, které tlumí sladkost, doplněná balzamickou ambrou a naservírovaná v dřevěné misce na bělostně vypraném ubruse.

(2016)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 23:32

Martula Jsem na zítřek náramně zvědavá. Od Al Kimya mám zatím nazkoušený právě jen parfémový olej Tempest, který si pamatuji jako vůni kvalitního oudu s živočišnými, koženými a kouřovými tóny, bergamotu, sušené citronové kůry, pryskyřic, pár zrnky zázvoru a okvětními plátky růže.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 07:04

blackviolet Díky za Laylu! Po týdnu, kdy mám navoněné kartičky založené v papírových přihrádkách, už odešlo hodně z jejího kouzla, ale to koření zůstává. Vůni ztratilo  Aurum, ale LUNA kupodivu voní krásně- jinak než celý týden, což ji šlechtí. Přetrvává jakoby krémový základ, ale velmi kvalitní - vanilkoambra a pižmo?

Offline dandulka01
Avatar
34 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 08:39

Ahoj, nezkoušel někdo Solis?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 13:20

Martula 

Ilm je opravdu výborná, ale její pořádné prozkoušení si raději schovám až na léto. Vyzkoušela jsem i tu tvou Jabir, též kvalitní oudovka, jenže už se znám natolik dobře, že vím, že by mi tam ta frézie s pivoňkou vadily. Nicméně naprosto chápu, proč jsi ji musela mít.

Aurum je zajímavá, k té se taky určitě ještě vrátím.

Nám zase Aqua Regia včera s kinoma  připomněla Soleil de Jeddah, potažmo Blue Diamond Oud, tak jsem si schválně řekla o vzorek a ještě od Layla, tam se mi ten ylang taky líbil.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 13:55

wendulka Sakryš, měla jsem si taky říct o vzoreček Layla, nějak jsem na ni zapomněla..

Nic naplat, musím tam znova

Ilm bude v létě parádní

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. května 2019 18:54

Včera se mi podařilo v rychlosti vyzkoušet pár vůní - všechny jsou zajímavé, kvalitně provedené, ale mezi mnou a touto značkou jiskra nepřeskočila.

Jabir: nevšední kombinace oudu se svěžím akordem, v němž mi frézie trošku sklouzává do podoby se zeleným jablkem. Je to zajímavé, ale pro mě nenositelné (jako kdybych si v zimě ke kožichu a vlněné šále měla naboso nazout letní sandálky).

Layla: vanilkový cedr; připomnělo mi to, jak jsem v dětství převalovala v ústech co nejdéle dřívko od nanuku ve snaze prodloužit slastný chuťový zážitek.

Luna: sametově hebké ovoce, chvílemi omamné, v jemné kůži.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. května 2019 19:04

Fleur 

A kde máš ten ylang v té Layle

Já tu Jabir a Lunu měla zatím jen na papírku, protože jsem přesvědčená, že v létě se předvedou lépe, i když mi už z toho papírku bylo jasné, že pro mě nebudou, ale přece jen...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 01. května 2019 21:22

Fleur Díky za rychlý pohled! Zítra taky zkusím, už na kůži, a jsem hodně zvědavá, zda mě některá omámí A ještě Aurum!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. května 2019 19:57

Tak EDP Kemi neomámily, bohužel. Moje kůže je spolkla během 10 minutPřitom na papírcích voněly týdenZato Jabir - č.p. - je jiná káva. A přitom JEN o 1000,- dražší. Je tedy fakt, že podle mého názoru je to za 50 ml hromada peněz, ale co člověk nadělá, takové cenové relace jsou pro extraity dnes normální

Cervanek
Avatar
14. května 2019 19:21
Reakce na Martula:

Aurum

Originální a zajímavá vůně. Oud v kombinaci s jahodami a vysokoprocentní hořkou čokoládou. Není to gurmánka a už vůbec ne ovocenka. Orientální vůně odlehčená tónem jahod.

 

Martula mé postřehy na Aurum neboli Zlato neboli Gold - hustá - ani ovocenka - ani čokoláda a přece jen

čokoláda, jahody, oud s růží z Night k zbláznění krásná . . . . . Myslím, že v létě to bude pecka.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 14. května 2019 19:55

Cervanek Však se na ni na léto chystám

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:51

Cervanek Martula No dámy, vidím, že skoro všechny, co máte vzorek, chcete i flakon .

Cervanek
Avatar
14. května 2019 22:39

blackviolet kdo jednou " tekuté zlato" okusí, je ztracen

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 14. května 2019 22:47

Cervanek Tak teda půjdu vyzkoušet, i s tím rizikem .