Les Parfums de Rosine

06. října 2014 21:29
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. července 2017 19:57

Vive la Mariée

Kytice rozmanité květeny s nevšední jakoby větrovou aurou. Nevím, která složka má tuto větrovost na svědomí, ale vůbec to není špatné! Základ je spíše dřevitý než gurmánský, i když po delší době lze zachytit nuanci krémové čokolády.

Této vůni sluší teplo. Čím tepleji, tím více se ke slovu dostává příjemně měkký pižmovo-gurmánský základ, který je v celé kompozici tím nejlepším.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. prosince 2017 22:56

Rose Nue

Jiskřivé aldehydy, osvěžené zelenou mandarinkou v úvodní fázi naznačí, že tady by se snad mohlo jednat o mladší sestřičku Une Folie de Rose. Jenže pak se něco pokazí, růže se celá rozpadne a zůstanou z ní jen rozmělněné okvětní plátky, rozprostřené po semišovém podkladu a pokryté špetkou bílého pižma.

Poussiere de Rose

V první fázi zavoní klasická opulentní růže z La Rose de Rosine. Během pár minut se ale díky pečeným švestkám a meruňkám promění v růži ovocnou, jejíž okvětní plátky se postupně s pomocí kadidla a především opopanaxu, ambry a pižma nakonec přece jen roztaví v růžový prach, vznášející se kolem šálku vánočního čaje, svařeného se skořicí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2018 16:00

Secrets de Rose

Tajemstvím této růže jsou masivní růžová poupata macerovaná ve švestkovém likéru, smíchaném se šafránovým prachem, pár kapkami hořké pomerančové šťávy a přesně nadávkovanou, najemno namletou lékořicí, která jim dodává stejně dokonalý lehký, tmavě sladký tón jako to vystihnul třeba Pierre Guillaume v Myrrhiad.

Po rozvonění se pak promění v typově podobnou kytici růží jako v Une Folie de Rose, doplněnou mýdlovým ylangem a převázanou semišovou stužkou na velmi podobném dřevitém základu s tóny chypre jen s tím rozdílem, že tahle je zásluhou citrusové magnólie trochu svěžejší, především je ale díky přidanému kmínu živočišnější.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. června 2018 21:58

Le Magnolia de Rosine

Jak už možná tušíte z názvu, jde spíše o lehčí vůni. Citrusovou svěžest, doplňuje kromě rybízu a frézie i podobně laděná a u této značky naprosto nezbytná růže s něžnou konvalinkou. Celá kytice je přitom zahalená do obláčku bílého pižma. Typově vzdáleně připomíná doby Un Zest de Rose, oslovit by ale mohla milovnice Love Chloé s tím, že La Magnolia de Rosine nevoní tak ostře avivážově. A dokonce si ji umím představit i jako vůní svatební.

Une Folie de Rose (extrait de parfum)

Čistý parfém má v hlavě výraznější koriandr. Víc prostoru na úkor čajové a turecké růže také dostává bulharská růže se zelenými jasmínovými výhonky a ylangem, který zde má výrazně tropickou polohu s vůní přezrálých banánů. Ani vůni líčidel zde nepotkáte. Zato má ale extrakt plnokrevný chypre základ s kořenitým santalem, připomínajícím starou školu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. července 2019 22:34

Bleu Abysse

Je růží pohozenou na pláži, omývanou zpěněnou mořskou vodou. Opodál roste několik keřů černého rybízu. Kombinace jemného oudu, kadidla a dalších pryskyřic pak vytváří dojem plážového ohně, který růži dodává exotický až orientální nádech.

Bois Fuchsia

Je vůni pačuliové růže, položené na stole ze santalového dřeva  vedle sklenice z čerstvě vymačkanou černorybízovou šťávou a hromádky zralých malin a nakysle svěžího liči. Po rozvonění se pak už na růži snese jen jemný pižmový obláček. Je to sice příjemné, ale v podstatě je to jen další líbivý mainstream.

Rose par Essence

Po svěžím citrusovém úvodu s vodními tóny tentokrát jemně kořenitou tureckou růži doplňuje uklidňující bylinková vůně heřmánku se špetkou bílého pižma. Potud bych ji označila za příjemně průměrnou, kdyby to nezabil syntetickým ambroxanem nadupaný základ.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. července 2019 22:51

wendulkaTy flakóny se jim ale povedly, krásné barvy.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:14

Vanille Paradoxe

Hra na schovávanou s růží. Hledám ji v hromadě jalovcového a cedrového jehličí. Plavou snad její okvětní plátky ve sklenici grepové šťávy, okořeněné kardamomem a ozdobené snítkou rozmarýny? Ne, tady růži opravdu nehledejte. Vanille Paradoxe je líbivější vanilkovou variací na Angelique Noire s ambroxanem místo kmínu a doplněnou bílým pižmem.

Mon Amie La Rose

Je něžnou čajovou růží, která vykvetla ve stínu hrušně a zelené vrby společně s několika růžovými pivoňkami. Nedaleko najdeme i jezírko, jehož hladinu zdobí několik lotosových květů. Nezbývá než rozbalit deku, usednout a vylovit s kapsy poslední kousek lískooříškové čokolády. Jaká škoda, že tuhle idylku narušuje lehce štiplavý cedrový základ s kosmetickým pižmem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. listopadu 2020 13:19

Ballerina No. 5

Bajadéru v podání Delphine Lebeau žádnou zákeřná smrt ze strany rádži a jeho dcery, kteří ve známém baletu, jímž byla údajně tato vůně inspirovaná, rozhodně nečeká. Leda by se ukrýval nějaký skrytý jed v kandovaných okvětních plátcích růže, růžovém želé, fialkových bonbónech, růžové marmeládě s kousky fíků nebo svatebních mandlích s cukrovou polevou, z nichž postupně uzobává. Teprve až těmihle cukrátky se schovává sama Bajadéra v podobě pačuliově kořenité turecká růže s dřevitými podtóny a nádechem červeného ovoce.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 22:13

LeSnob N° I Gothic Rose

Čas gotické ambrové růže nastává po západu slunce, kdy kadidlově temná křivolaká městská zákoutí osvětlují jen tenké mandarinkově oranžové paprsky pouličních lamp. Nalíčí si ústa malinovou rtěnkou. Oblékne si černé sametové šaty, které v pase převáže švestkově fialovou stuhou. Skořicově hnědé oči zvýrazní černými linkami. Na bledé tváře nanese trochu pižmového pudru. Obuje si černé kožené boty s gumovou podrážkou, neposedné kadeře sváže do drdolu s pomocí cedrově ostré jehlice a vyrazí vstříc nočnímu životu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:07

wendulka Moc hezké, Vendulko! Umím si tu vůni představit. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 08:31

Dalia 

Je to opravdu trochu jiná Rosinka. Ambrové/ambroxanové růže s tímto druhem cedru obvykle nemusím, ale tady rozumným nadávkováním v kombinaci se zbývajícími složkami vyvolává to správné napětí. Povedla se.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:19

wendulka V Rosinkách se moc neorientuju, ale před lety jsem měla Rose Kashmirie a ta se mi moc líbila. Vyrábí se ještě vůbec, nevíš?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 09:25

Dalia 

Ne, ta už bohužel ne. Aktualizovala jsem u ní info v dtb.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 10:09

wendulka Och, škoda.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 22:51

Vive la Mariée 

Nevěsta v čistě vypraných a naškrobených šatech, v ruce kytici z pivoněk, růží, jasmínu a magnólií protkanou pačuliovými lístky. Kolem ní se vznáší obláček pudru s ovocnou vůní.

Online Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. května 2021 16:25

Zemřela Marie-Hélène Rogeon.

Netuším, do jaké míry skutečně určovala tón značky a zda má nějakého nástupce, nebo jestli to bude znamenat nějaké změny.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 30. května 2021 16:46

Fleur Někde jsem viděla, že má syna, se kterým spolupracuje už 15 let a který to teď převezme. Takže doufám, že bude všechno pokračovat. Jestli budou nějaké změny, to už je jiná otázka.

Online Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 30. května 2021 16:59

blackviolet Tak to by bylo dobré, kdyby rodinná tradice pokračovala.

Někdy je to tak, že podnik už fakticky dávno převzal a řídí někdo jiný, ale využívá se "tvář" zakladatele či znovuobjevitele značky, "rosinky" jsem ovšem měla s jejím jménem neoddělitelně spojené.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 30. května 2021 20:58

Fleur och

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. března 2022 23:43

Rose Absolument

Je někde napůl cesty mezi Rrose Sélavy a Crimson Rocks. Od MCG podědila citrusovou růžovou pelargónii s jemně kořenitou tureckou růží s tóny červeného ovoce, která ji spojuje i s Amouage stejně jako medová sladkost a měkká dřevitost, avšak bez úvodního skořicového poprašku. Oproti Crimson Rocks je víc pryskyřičnatá. Po delší době zase opravdu solidní počin od této značky.

Rose Griotte

Snad první Rosinka, v níž byste růži hledali opravdu marně. Je totiž postavená na třešňovém květu s avivážovou pivoňkou, které v úvodu osvěžují citrusy s vodnatou hruškou Nashi. Osobně mě ale v ambrovém základu s bílým pižmem a perlivě sladkým otočníkem opět ruší nakyslý cedr. Oslovit by asi mohla nositelky vůní jako Omnia Crystalline, Masaki-Masaki nebo Chloé (Eau de Parfum).