Terry de Gunzburg

29. zaří 2014 00:36
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2016 18:15
Reakce na blackviolet:

Jj, mám jí v plánu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2016 12:58
Reakce na blackviolet:

Thé Glacé Aqua Parfum

Také značka Terry de Gunzburg už má svoji čajovku. Zdá se, že po vlně oudových vůní je teď na řadě čaj. Z poslední doby třeba Annick Goutal a její čaj s citrónem L'Île au Thé, který klidně mohla nechat louhovat trochu déle, nebo čaje, které udělají v šálku parádu, ať je to Russian Tea od Masque nebo Philtre Ceylan od Atelier Cologne.

Terry nám uvařila taky dobrý černý čaj, i když na začátku to tak úplně nevypadá. Nejdřív se musíme osvěžit citronově zelenou verbenou s levandulí a dát si šálek čaje maté, pěkně po jihoamerickém způsobu z vydlabané dýně a s kovovým brčkem, které má na dolním konci sítko. Pak už stačí jenom pravidelně dolévat horkou vodu a o zábavu na celé dopoledne máte postaráno. Málokoho uvidíte v ranních hodinách na ulici v Buenos Aires bez "kalabasy" v ruce. No a poté, co nám maté dodal energii, se už se konečně dočkáme černého čaje. Čaj je silný a lahodný a po chvíli nás ještě překvapí příjemným aromatem sladkých mandlí a pižma.

poznámka: od Russian Gold Edition se liší barvou víčka (stříbrná) a etikety

Tak už ji mám taky prozkoušenou. V první fázi v ní mám ledový zelený čaj s citrónem s tím, že mě se tam ty mandle vkrádají už tady (nevyloupané, nesladké). V té další už je to čaj maté. Levandule se mi v něm objeví až s tím černým čajem. Kromě levandule jej ochlazují v základu i mechové tóny se špetkou bílého pižma. Letos je opravdu nějaký dobrý rok na povedené čajovky. Doufám, že Guerlain v tomhle nebude výjimkou.

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 15. srpna 2016 21:05
Reakce na wendulka:

To nakonec bude těžké rozhodování, Atelier Cologne, Terry de Gunzburg nebo Guerlain .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. května 2018 15:08

Délectation Splendide

Úvodní tóny jiskřivého zázvoru, sušených listů tabáku a švestkové marmelády nejprve naznačují, že vůně opisuje od Arabesque jen s tím rozdílem, že Corinne Cachen přidala i špetku lékořicového anýzu a pár čokoládových pralinek. Ale už po rozvonění vás okvětní plátky růže s ruličkami skořice, které někdo postupně rozemele na prach, aby zesládla, nenechají na pochybách...

...!!! Oplakávaná Organza Indecence se smetanovou madagaskarskou vanilkou, tvarohem, utřeným se žloutkem a ozdobená rozinkami, oplývající stejnou indenzitou a výdrží!!! Corinne jí pouze místo jehličnatého cedru smíchala s najemno nasekanými hořkými mandlemi, následně zasypala nadýchaným bílým pižmem a přisladila tonkou a benzoinem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. června 2018 12:12

Soleil Piquant

Jako ranní sluneční paprsky vás polechtá nesladký pomerančový květ s neroli. Zatímco si loupete mandarinku a hrst mandlí, zhluboka nasajete slaný mořský vzduch na terase vašeho hotelového pokoje, který se misí s vůní kvetoucích kaktusů a kosatců dole v zahradě. Pačuli s vetiverem v základu svou prašnou zemitostí navozují dojem písečných cestiček, vedoucích kolem hotelu, zatímco vanilkový lusk dává tušit, jaký dezert dnes šéfkuchař připravil na menu...

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 02. srpna 2018 22:53

Soleil Piquant

Krásná vůně na letní večery. Nejdřív osvěží bergamotem a neroli a pak zesládne pomerančovým květem. Mandlový květ se objeví v podobě květinového mýdla a kosatec jako poprašek pudru na lněných bílých šatech. S trochou zeleného pačuli připlave na pláž bílé dřevo ošlehané mořskými větry.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 12:28

blackviolet Že je dobrá? Já jak se teď po víc jak měsíci dneškem pomaličku vracím parfémově k životu, tak zrovna přemýšlím, jestli jít znovu do Cologne Indelébile anebo to naopak nezkusit se Soleil Piquant.

Tu Delectation Splendide už taky zkoušíš nebo ta tě tolik nezaujala?

Offline blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 21:52

wendulka Je dobrá ,  od  Delectation nemám zatim vzorek.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. října 2019 16:44

Be Mine

Je matkou Deliny Exclusif. Jako zralá aristokratická kořenitá damašská růže už sice neholduje sladkému ovoci a je trochu pichlavější, nicméně s trochou kosatcového pudru, který jí rozjasní tváře však i ona ještě stále vypadá svěže. I ji vždy spatříte se sklenkou šampaňského v ruce. Na rozdíl od své dcery ovšem obléká už střízlivější pačuliově zelenou róbu se šafránově semišovými rukavičkami.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. října 2019 09:21

wendulka Ráda ovoním, pokud ti ve vzorku kapička zbyde:) A tvá Zdenka Baldová ml. má nádherné šaty