Abel

23. listopadu 2018 17:16
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1060 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 17:16

Značka Abel, kterou založila v Amsterodamu v roce 2012 bývalá vinařka Frances Shoemack, se specializuje na výrobu čistě přírodní parfémů, což v jejím podání znamená, že parfémy jsou tvořeny přírodními vonnými materiály a vonnými sloučeninami, které se nacházejí v přírodě, ale byly připraveny uměle z jiného přírodního materiálu. Jinými slovy mimo kvalitní esenciální oleje a absoluty v jejich parfémech najdeme třeba starý známý ambroxan, který se vyrábí z sklareolu, získávaného ze šalvěje muškátové. Dvorním parfumérem značky je Isaac Sinclair.

Web značky (odkud byly převzaty fotky)

Web českého prodejce

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1060 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 17:21

White Vetiver

Hořký bergamot oslazený limetkou se prolíná s vetiverem, který je po řadě jemně oříškový, suše dřevitý a hliněný a po odeznění citrusů se stává jemně pryskyřičným a lehounce koženým. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Red Santal

Nadrcené kuličky černého pepře, špetka zázvoru, palčivý hřebíček, nasládlý tymián a dřevitý pepřový prach, který se uhlazuje krémovým santalem. Krásná kořeněná vůně. Výdrž se pohybuje kolem 5 hodin.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1060 příspěvků moje polička 28. listopadu 2018 20:26

Green Cedar

Sladce kořeněný kardamom se stopou magnólie a kmínu se prolíná se suchými tužkovými ořezky ze dřeva texaského cedru, v nichž se mihne čerstvě nařezané pryskyřičné dřevo atlaského cedru. Výsledkem je méně sladká verze Déclaration Parfum (Cartier), což je škoda. Potenciál uvedených složek byl větší. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.