Histoires de Parfums

15. zaří 2014 23:51
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2019 21:09
Reakce na blackviolet:

1831 Norma Bellini EdP Absolu .

Pro divu Marii Callasovou by byla tato vůně jako ušitá. Klasická květinová vůně s prvky chypre a aldehydovo mýdlovým úvodem, který s ylang ylangem, jasmínem a růží připomíná Chanel No.5. Tady je ještě labdanum, benzoin a náznak sladké pralinky a Norma vyzní více balzamicky.

jj, vidím to podobně.​

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. února 2021 18:01

Fidelis

Tmavá a granátová. Hořká stoprocentní čokoláda spolu s černou kávou a mletým kardamomem, která právě vzkypěla v džezvě, dávají vůni pikantnost. Před prašnou suchostí ji uchrání šťavnaté rudé žilkování, jehož malinové vyznění vzniklo dokonalým spojením růže s pačuli. Je jako luxusní pralinka obsahující několik vrstev, včetně do karamelova pražených oříšků na povrchu lesklé čokolády. Trošku mi připomíná kávovou variaci na Russian Tea a použitím malinové růže zase Upper Ten for Her, ale stojí někde mezi nimi a navzdory líbivým gurmánským složkám je kultivovaná, uhlazená, nepodbízivá.

A kdybych neměla Upper Ten for Her, začala bych se shánět po Fidelis .

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. února 2023 21:42

Encens Roi 

Kostelní kadidlo, ne zakouřené, ale chladně svěží díky jehličí a pryskyřici a lehce okořeněné pepřem a šafránem. Je pěkně posazené na dřevě a posypané nesladkým kakaovým práškem. V základu je pak i balzamicky semišové labdanum se stopou vanilky.