Histoires de Parfums

15. zaří 2014 23:51
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:48

To buď ráda, touha je mrcha, ale to ty určitě za ta léta víš

Koupila jsem ve slevě i s hrací skříňkou:))) - klika, no.

A tvůj popis Révolty si s dovolením zkopíruju, tak je pěkný

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:54

Korsičanka 

Touha je mrcha, to mi povídej. Jak já momentálně toužím po Café Chantant a po Rosa Nobile!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:55

Café Chantant na Vintedu - 30ml/1500,- 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 13:03

Korsičanka Tam jsem nikdy neobjednávala. Ani to neznám. Jestli je to platba do zahraničí, tak to nemůžu. Ale stejně, myslím, že se slevovým kódem se vyplatí vzít 75 ml na Notinu. Jenže já teď nemůžu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 14:43

Dalia To je český web, kde se prodávají od nových po onošené věci i vůně. Ale u mainstreamu je to risk.

Niche si myslím, že v poho. Nabízí tam i aromáci a možná i parfumaniačky. často ale pod jiným nickem

Hlavně se tam musí konverzovat o nakupovaném ještě před koupí a vyptat se na vše, abys nebyla nemile překvapená.

Koukala jsem jen do Douglasu a tam byla samozřejmě dražší

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. února 2018 15:27

Dalia Korsičanka a tie 15ml balenia z Nobile už v tom Brnenskom obchode nemajú?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:14

slniecko  13 ml/650,- ale asi jen u některých vůní

https://www.vava-voom.cz/parfemy/casta-diva/

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:18

slniecko Dalia Tos mě nachatala Spletla jsem si Café, na vintedu je od Atelier Cologne to s tuberózou...Však víš,že jsem ti ho brala v Neosu.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:28

Korsičanka aha...tú moju pidi Café Chantant nemám od Teba?

tak ale ani to tuberózové nie je na zahodenie:)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:37

slniecko Zpívající kávu máš ode mne, tahle už zlevnila na 1000,-

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:46

Korsičanka tak som si dobre pamätala...tieto malé balenia sú požehnaním

a heš, teraz som kupovala tú Manceru a už mám plán aj na marec a aj na apríl...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:49

slniecko Jedeš! Já mám vybráno nadlouho - jen ještě jedno malé dělení v březnu...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 16:58
Reakce na Korsičanka:

slniecko  13 ml/650,- ale asi jen u některých vůní

https://www.vava-voom.cz/parfemy/casta-diva/

​Café Chantant ve Vava vůbec nemají. 

No já doufám, že se mi letos podaří ji z tužebníku přesunout na poličku. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. února 2018 17:01

 Dalia  Ani neměli:(

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 17:06

Korsičanka Já vím. Doufám, že na Notinu nějaký čas vydrží.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 15. května 2018 13:06

1828 Jules Verne

Mýdlové citrusy připomínající pánské holičství, olejovité dřevo okořeněné muškátovým oříškem jako v James Bond 007 Seven Intense, cypřišový akord vytvořený z cedru, vetiveru a jehličí a nakonec sladká pryskyřice. Nic převratného a nic, co by si žádalo spojení se jménem Julesa Verna.

1725 Casanova

Casanova přichází vymydlen citrusovým mýdlem, se snítkou levandule připnutou na kabátu. Dech si osvěžil mletým badyánem a na vlasech, které si posypal sladkým vanilkovým pudem, má místo paruky napatlanou pryskyřičně hřejivou šlehačku. Nohy mu zdobí cedrové dřeváky. Je to slizoun k pohledání, nejpříjemnější je jeho odcházení.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 28. června 2018 12:52

1969 Parfum de Révolte

Nefalšovaná broskvová vodka, po které následuje svěží růže okořeněná nasládlým kardamomem. Připomíná mi ovocné Lipo, plnými hrstmi cpané do pusy a kousané s takovou vervou, že kousky odletují do okolí. Je to sladká, jednoznačně dámská vůně, přesto mě nutí stále přičichávat. Má v sobě něco přitažlivého. Teprve po několika hodinách zmírní její sladkost prašné pačuli s tóny čokolády a kávy.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. zaří 2018 11:15

Édition Rare: Petroleum

Petrolej som v živote nemala možnosť vyskúšať. Ale vôňa/zápach benzínu ma vždy fascinoval. V oboch smeroch. Aj mi z neho v detstve bývalo zle, ale aj sa mi páčil a vždy som bola rada, keď sme zastavili na benzínke. aj keď teda radšej len na chvíľu. Keby bolo po mojom, tak by benzín mohli tiež začať parfémovať - keď mám na výber tri parfemácie vody do ostrekovača, prečo nie aj benzín? Aspoň by človek za každým autom zavetril, čo vypúšťa...jeden fialky, druhý ruže...alebo teda podľa tých ostrekovačov skôr "dám vám tam malinu, alebo jablko, mladá pani?"....toto by mohol byť benzín so živočíšnymi tónmi a korením. Niečo ako De Luxe verzia.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. května 2019 19:19

1831 Norma Bellini EdP Absolu 

Bellini: Norma - árie Casta Diva - Maria Callas. Právě ona se proslavila mimo jiné i rolí Normy ve stejnojmenné Belliniho opeře o druidské kněžce, která miluje prokonzula nepřátelských Římanů Polliona a má s ním dokonce tajně dva syny. Ten se však zamiluje do Adalgisy, která o vztahu své družky neví, a souhlasí nejdříve s jeho návrhem odejít spolu do Říma. Samozřejmě se všechno prozradí - láska, vášeň, zrada, pomsta - a nemůže to skončit jinak než tragicky.

Pro divu Marii Callasovou by byla tato vůně jako ušitá. Klasická květinová vůně s prvky chypre a aldehydovo mýdlovým úvodem, který s ylang ylangem, jasmínem a růží připomíná Chanel No.5. Tady je ještě labdanum, benzoin a náznak sladké pralinky a Norma vyzní více balzamicky.

zdroj fota: www.ellines.com

A přiznávám, že árie Normy se mi líbí daleko víc v interpretaci nádherné Aidy Garifulliny, kterou si v této vůni taky dovedu představit.

To je ona na koncertě v Paříži 2018.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 14. června 2019 19:52

Fidelis 

Hodně povedená vůně, která se točí kolem laoského oudu, jemně ovocného a koženého. Čerstvě pražená káva se šafránem, malinou a kapkou římského kmínu nás zavede brzy do království oudu s růží a pačuli na krásném pryskyřičně ambrovém základu. Arabka, za kterou by se nemuseli stydět ani ti nejlepší parfuméři v orientu.