Histoires de Parfums

15. zaří 2014 23:51
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. května 2015 18:07
Reakce na Chantal:

sú krásne..ja by som chcela fialku a všetky 3 tuberózy...a páči sa mi, že majú tie malé balenia...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. května 2015 11:57
Reakce na Chantal:

Tak já hlasuju pro 1876 Mata-Hari a Ambre 114. Já jsem uvažovala chvíli i o té Rosam, než mi došlo, že z typově podobných vůní mám vlastně Rose Nacrée du Désert.

S Parfum de Revolte mám tu smůlu, že v ní na mně hodně vystupuje avivážová broskev, ale Evanilla mi několikrát říkala, že ona v ní má gurmánskou růži, tak to musí být pěkné.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. května 2015 12:28
Reakce na wendulka:

Zrovna včera jsem si na tebe vzpomněla, jak jsi mi říkala, že v Parfum de Revolte máš hodně broskve.. Já ji tam taky vnímám, ale jen příjemně. Opravdu nádherná jedlá růže, takový růžový dezert s čokoládou a jen lehce ta broskev. Pikantnost tomu přidává hřebíček. Bývalý přítel tu vůni měl tak rád, že ji sám i nosil :-D A i teď jsem na ni schytala kompliment, něco ve smyslu, že z toho člověk dostane chuť na něco dobrého  A nejlepší je v létě...

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 17. května 2015 15:54
Reakce na slniecko:

Fialka je také moc hezká. S tuberózou se bohužel vůbec nekamarádím, tak alespoň se ten výběr o něco pokrátil.  Balení mají úžasná! Líbí se Ti ty 60ml nebo ty nejmenší 14ml flakony? ;-)

wendulka:

Viděla jsem, že 1876 Mata Hari je v Tvé krásné sbírce, jakpak se Ti nosí? Na jaké příležitosti či v jaké roční době po ní saháš nejčastěji? ;-)

Je to u mě velmi žhavý adept na novou vůni... ale musím říct, že všechny zmíněné se mi strašně líbí, tak asi uvidím podle toho, která se dříve podaří nějak rozumně pořídit/když je někde ta vůně za neodolatelnou cenu, tak už si nemůžu vyčítat, že nadměrně nakupuju, to se tam prostě nedá nechat!/

S 1969 Parfum de Révolte mám asi tedy štěstí, že se na mě rozleží hrozně hezky. Vnímám ji jako nádhernou gurmánskou orientálku.

Olympia Music Hall musím ještě lépe prozkoušet, jestli by se mi na mě líbila či ne. Zkusila jsem ji jen rychle na papírek při návštěvě Tallinnu, kde měli úchvatnou parfumérii Creme de la Creme, ale jelikož jsme chtěli vidět i město a večer nepromeškat trajekt zpátky do Helsinek, tak jsem se z parfumérie nechala rychle odtáhnout, aniž bych ani cokoliv nakoupila.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. května 2015 15:58
Reakce na Chantal:

Tie najmenšie, 14ml

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. května 2015 20:04
Reakce na Chantal:

Mně se nosí výborně. I když svědčí jí teploty jen do 20 stupňů (kvůli tomu kmínu), ale univerzálních orientálek mám na poličce dost.

No a na jaké příležitosti? Já u drtivé většiny vůní vyloženě nerozlišuju přiležitosti, tedy až na ty vyloženě slavnostní (limitky a vůně, co se už nevyrábí), ale zrovna Mata-Hari je typ vůně, kterou si beru především, když chci zaujmout zejména opačné pohlaví a zinkasovat od nich kompliment. Asi se líbí ta kořenitá špička s tóny chypre v kombinaci s růží a kosatcem.

A jinak mně se nejvíc líbí ty 60 ml flakony.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. srpna 2015 22:04

1889 Moulin Rouge

Jde asi o nejznámější pařížský kabaret, jímž podobně jako u Olympia Music Hall prošla řada význačných umělců, takže není příliš překvapující, že si na ni Gérald Ghislain u příležitosti 120. výročí od založení vzpomněl. S Moulin Rouge se neodvratně pojí kankán a musím uznat, že v tomhle ohledu se vůně drží tématu už od samého začátku.

To se totiž objeví temperamentní teplá skořice, která se v obláčku snáší na sklenky se švestkovým likérem. Vzduch je naplněný vůní líčidel zdejších tanečnic - hlavně pudr (kosatec) a šťavnatá červená rtěnka, která jim září na rtech, zatímco ve svých semišových rukavičkách posílají do publika několik vzdušných polibků. Kdo by rád opravdu povedenou nebonbónkovou rtěnkovou vůni se skořicí a hebounkým semišem s lehce nadprůměrnou intenzitou a výdrží, měl by se určitě seznámit.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. října 2015 23:22

1804 George Sand

Amantine-Lucile-Aurore Dupin patří bezesporu k nejvýznamnějším osobnostem francouzské literatury a historie vůbec. Ve své době to byla velice odvážná žena (nosila na veřejnosti mužské oblečení a kouřila). Proto si nejsem jistá, jak s ní souvisí zejména úvodní kombinace přezrálého ananasu se šlehačkou a avivážovou broskví.

V palčivě dřevitém hřebíčku, pikantním muškátovém oříšku, zeleném jasmínu a konvalince, který se objeví vzápětí, by se už temperament George Sandové i dal rozpoznat, ovšem ten moment, kdy tahle část střídá ten ovocný začátek, působí jak pěst mezi oči. Po delším rozvonění se ukáže i jemná růže v moderním chypre kabátku, jež by mohla představovat romanticky něžnou stránku George.

Proto nechápu, proč se 1804 v základu znovu vrací ke "jedlejším" tónům. Teda kdyby byly povedené, tak neřeknu, jenže vanilka s bílým pižmem a la cukrová vata křížená s lehce připáleným karamelem a tlejícím pačuli mě opravdu nijak zvlášť nebere. Ano, chápu, že George Sandová byla dáma mnoha tváří, ale bylo kvůli tomu nutné přijít s vůní, kterou vařili pejsek s kočičkou?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. března 2017 23:07

1904 Madame Buttefly Absolu EdP

Tato verze se má od parfému lišit pouze koncentrací a pokud srovnám svoje dojmy s komentáři u parfému, vše tomu nasvědčuje.

Do království kosatce vede cesta nahořklým neroli, kosatec sám je jeden z nejkrásnějších, jaké znám, zemitý a sytý, lehce mrkvičkový, aby nemohl zapřít svůj původ v kořenu, později krásně pudrový s vanilkovým otočníkem a fialkou a nakonec krémově pižmový se santalem. Král Kosatec.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. března 2017 23:47
Reakce na blackviolet:

Jo, ta je z celé té operní kolekce asi nejlepší. Jednu chvíli jsem dokonce uvažovala, že si ji v té cenově přístupnější koncetraci Absolu EdP pořídím.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 22:50

1969 Parfum de Révolte

Sladká broskev s hruškou okořeněná kardamomem a hřebíčkem v hoblinkách čokolády s kávovou příchutí. Jako ozdoba jedna růže se zemitým tónem pačuli a vše naservírované na stole přikrytém čistě vypraným bílým ubrusem. Pro mě dost nesourodá vůně. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2018 22:06

En Aparté: Outrecuidant

Chtělo to zajisté pořádnou dávkou smělosti domýšlivosti, aby mladičká Jeanne Bécu de Cantigny okouzlila Ludívka XV. Vyzývavé šaty z rudého sametu, zázvorově blyštivé šperky, kardamonově uhrančivý chladný pohled, malinově svůdné rty a pačuliové růže ve vlasech, které ji vehnaly do vřelého náručí kadidla s tóny medicinálního oudu a aromatického tabáku, aby spolu mohli tančit po dřevěných zámeckých parketách, zakončený sladce benzoinovým polibkem.

(https://78.media.tumblr.com)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. února 2018 11:37

1889 Moulin Rouge 

V sametovém objetí …

Ovoce podzimu se sladkou skořicí, pár likérových slz, vlhká zemitost pohlcující tenký proužek dýmu a prohřátá kůže zahalená do pudrového kouzla kosatce. Lenivá nonšalance okamžiku … běh času na chvíli ztratil dech.

Sametový kosatec s lahodně ovocnými konturami, jehož namodralá aura se zvolna ztrácí v dřevitě pačuliových stínech. Vůně duši tišící.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. února 2018 23:05

Dalia Tak jsem dnes schválně vzorek Moulin Rouge znovu vytáhla a jo, mé dojmy se za tu dobu též nezměnily. Pořád patří asi k tomu nejlepšímu, co značka vyprodukovala.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:46

wendulka A co řada Opera, Wendy?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. února 2018 10:57

Korsičanka Zapomněla jsem dodat vyprodukovala za rozumnou cenu. A operní kolekce za rozumnou cenu fakt není. Ale jinak mezi nejlepší vůně patří ssamozřejmě taky.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. února 2018 11:25

wendulka Proto se musí hlídat slevy Ale tobě děkuji za potvrzení kvality, moje Bystronosá

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:29

wendulka Korsičanka  ... operní kolekce je povedená. Ovšem já ji znám pouze prostřednictvím čistých parfémů.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:33

Dalia Ty jsem právě měla na mysli. wendulka ví...a já jeden vlastním, tak proto jsem se ozvala Jinak mám Révolte 1969 a ta je přijímána rozporuplně, i když mně se taky moc líbí

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. února 2018 12:40

Korsičanka Revolte znám. Mám u ní napsané toto: Lehce pikantní broskev ... vůně navozující příjemně uvolněnou atmosféru, pohodička letního večera. Vzduch prosycený vůní ovoce, růží, země a sladké čokolády, pocit nekonečné volnosti ... pěkná, univerzální, svobodomyslná. Bohužel slabší projekce i výdrž.

Ty čisté parfémy operní kolekce asi zrovna levné nejsou, že? Naštěstí zatím po žádném netoužím tak, abych ho musela mít.