Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 21:58
Reakce na domenica:

Líbilo by se mi, kdyby zůstala víc ambrová. Vůní s růží už mám dostatečné množství. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 22:08

Aqua Vitae

Když jsem loni zkoušela vzorek, zase jsem ho odhodila jako nezajímavý. Teď po roce zkouším znova. Je pravda, že mě opět moc neohromila, ale úplně bez života tahle Živá voda není.

A teď vidím, že se budu opakovat, protože už v Absolue pour le Matin jsem zmiňovala minerálku. Tak tady ji mám zase, tentokrát s citrónovou a mandarinkovou příchutí. Minerálkou svlažíme zelenou louku a polínko dřeva na ní. Slunce ale louku vysuší a po nějaké chvíli tu voní už jenom na troud vysušené seno. A po dvou hodinách ani to ne.

Na Francise je tohle málo. 

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 22:17
Reakce na blackviolet:

To tedy je. Byla to taková drahá příprava na Aqua Vitae forte. To už je plnokrevná vůně Kurkdjianova formátu. Pro milovníky mandarinky a pomerančového květu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 22:33
Reakce na domenica:

Tu jsem zatím bohužel nezkoušela, tak to budu muset napravit. Po À la Rose a Aqua Vitae by to skoro vypadalo, že se Francis vydává ve stopách J.C. Elleny .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 22:35
Reakce na blackviolet:

To bych ořvala  Zdá se tedy, že je všestranný. Těch vůní, za které ho obdivuju, už má na kontě dost. Je plodný a stále platí, že každá x-tá jeho vůně, mě osloví. A la rose je i pro mě "slepá ulička". Klasická, čistá, něžná a nudná růžička. Na druhou stranu, ve svém žánru (který jde mimo mě), je docela slušná, řekla bych. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 22:45
Reakce na domenica:

Já doufám, že nás ještě něčím překvapí .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 18. srpna 2015 22:47
Reakce na blackviolet:

Taky doufám, je to pořád mladej kluk .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. srpna 2015 10:30
Reakce na blackviolet:

Tu jsem zatím bohužel nezkoušela, tak to budu muset napravit. Po À la Rose a Aqua Vitae by to skoro vypadalo, že se Francis vydává ve stopách J.C. Elleny .

Víš, že mě napadlo něco podobného, pokud jde o ty dva.

Ovšem pokud jde o Aqua Vitae Forte, ta minerálka je tam pořád, ale jak napsala domenica, oproti Aqua Vitae je plnokrevnější a v určitém ohledu zářivější. Ale i když je lepší, tak ani po druhém zkoušení nemůžu říct, že by mě nějak vyloženě nadchnula. Myslím si, že už by Francis ten pomerančový květ mohl nechat být, když už má APOM a zkusit něco úplně jiného, růži, řekněme, že už zvládl v Lumiere Noire, třeba s jasmínem mu to šlo hodně dobře. Mně navíc úplně v kombinaci s ním nevyhovuje ten jeho vetiver - toaletka Elie Saab. Tady je ke všemu i koženější s olejovitým santalem.

No uvidím při dalších zkouškách, ale raději si počkám, s čím přijde příště. Snad už to nebude žádná odnož.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 31. srpna 2015 22:54

Aqua Vitae forte se mi osvědčila ve vedrech, ale ani v chladnějším počasí není špatná...

http://guerlinade.cz/2015/08/31/maison-francis-kurkdjian-aqua-vitae-forte-recenze/

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 01. zaří 2015 04:48
Reakce na domenica:

Nádherná fotografie.!

...taková svatebně vodní...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. zaří 2015 22:23

Absolue pour le Matin

Znáte ten okamžik, kdy vás na dovolené u moře probudí ranní slunce, zatímco vy se líně protahujete na čistě vypraném běloskvoucím povlečení? Tak přesně tenhle pocit ve mně Absolue pour le Matin evokuje. Jiskřivé citrusy se tu mísí s bylinkami, hořkostí neroli a mohérově hebounkou levandulí. Vše zlehka prohřívá ambra.

Po rozvonění se objeví bílé pižmo se špetkou fialkového pudru a společně s levandulí vyvolá dojem, že právě uleháte na polštář z toho nejjemnějšího prachového peří. Citrusy vystřídá Francisův tolik oblíbený zářivý a slaďoučký tuniský pomerančový květ a jako sluneční paprsky vás příjemně šimrá v nose.

Krém Nivea? Ano, ten je tam taky. A kupodivu jde docela hezky do prostoru a má i celkem slušnou výdrž. Když nepočítám Lumiere Noire a limitku Ciel de Gum, která se zcela odlišuje od jeho produkce, tak toto je pro mě i přes všechny novinky, co přišly po ní, stále dosud nejpovedenější Francisova svěženka vůbec.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. října 2015 21:36

Aqua Vitae Forte

Mandarinka, právě utržená ze stromu a ležící na stole spolu s citronem, čeká na oloupání. Ylang-ylang dotváří sluneční tón, všechno je světlé, čisté jako svěží ranní vzduch. Z dálky voní pomerančový květ. Stejně jako domenica tam mám i tu kořenitě vetiverovou fázi, která připomíná Fate. A nakonec lehkou vůni prohřátého santalového dřeva stolu, na kterém ovoce leží.

Ano, Forte je jednoznačně lepší než původní efemerická Aqua Vitae.

 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. listopadu 2015 13:59

Pokud jste někdo měl příležitost vyzkoušet Rouge 540, kterou Francis vytvořil pro Baccarat k jeho výročí a vůně se vám líbila stejně jako mně, ale ten krásný broušený flakon byl už přece jen mimo vaše finanční možnosti, nezoufejte, Francis Kurkdjian se ji v příštím roce  v lednu chystá vydat pod vlastní značkouhttp://www.parfumanie.cz/database/detail/baccarat-rouge-540-maison-francis-kurkdjian . A dá se říct, že 195 euro je oproti 3000 eurům za křišťálovou limitku o dost přístupnější cena.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 24. listopadu 2015 19:29
Reakce na wendulka:

Vůni jsem měla možnost vyzkoušet asi před měsícem a stejnou dobu vím, že právě tato verze bude můj první nákup roku 2016 a neskutečně se těším .

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. listopadu 2015 21:59

wendulka, cinkja

A jaká teda je?

Hrabala jsem ve vzorcích, protože se mi zdálo, že něco s číslem od Kurkdjiana mám. Našla jsem 754. Tak zkouším zatím tu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. listopadu 2015 22:49

754

Průzračné citrusy, ne jako sklenice vymačkané šťávy, ale jako by ta šťáva byla v rozprašovači a někdo by ji použil jako interiérovou vůni ve světlé hale s velkými okny otevřenými do zahrady. Okny proudí svěží jarní vzduch a na stole stojí váza s květinami, mezi nimi konvalinky, pár frézií a sladce vonící hrachor. Interiér doplňuje pohovka s čistě vypranými bílými přehozy.

www.homestratosphere.com

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. listopadu 2015 11:01
Reakce na blackviolet:

754 jsem zkoušela v butiku v Paříži a ano, použila bych ji spíš jako interiérovou vůni. Na nošení je na můj vkus příliš svěží.

Jinak pokud jde o Rouge 540, je to především něžná levandulová vůně s ovocným (jahodovým) podtónem. Myslím, že to je stejný typ, jaký použil Thierry Wasser v Mon Exclusif, jenom Francis ji naštěstí použil asi třikrát tolik a vynechal ten slaný karamel a všechno sladké okolo. Kompletní popis dodám do večera. Vzorek mi leží doma už měsíc, ale dostala jsem se k němu až v posledních pár dnech.

cinkja: I u mě je to žhavý kandidát.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 25. listopadu 2015 12:50
Reakce na wendulka:

V úvodu se krátce mihne svěží citrusový tón, který postupně přechází v uklidňující bylinkovou vůni. Spíše než něžně na mě působí čistě až průzračně. Ovocný akcent vše doplňuje jen náznakem, není nijak rušivý a poměrně chladně vyznívající vůně jím získává jemně sladký nádech. V závěru se nakonec usadí do příjemné dřevitě - ambrové podoby.

Celé je to jak na obláčku z prachového peří, ale přesto intenzivní a dlouhotrvající a především silně návykové .

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 25. listopadu 2015 14:47
Reakce na cinkja:

Podľa toho ako si ju opísala, chcela by som ju aj bez skúšania, doslova ju cítim. Je tam všetko, čo sa mi páči ....

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. listopadu 2015 18:50
Reakce na cinkja:

+ wendulka

Díky za přiblížení, zní to dobře.