S4P

18. zaří 2018 00:49
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 00:49

S4P je parfémový projekt z roku 2012, ktorý vznikol na podporu organizácie Science for Peace (názov značky je skratkou názvu organizácie.

Koncept sa snaží všetkými prostriedkami vyjadriť svoje zameranie - bielymi flakónmi so symbolickou holubicou na viečku, jemnosťou a pokojnosťou vyznenia vôní, aj ich názvami, ktoré sú odvodené od názvov rôznych svetových vánkov.

Na trh uviedli 4 parfémy:

Aurisse - je nazvaný podľa prímorského vánku na Francúzskej riviér.

Zloženie: petitgrain, horký pomaranč, grep, biela ruža, limetka, ružové korenie, lístky bazalky, pelargónia, mrazená mäta, biela ambra, biely céder, kadidlo

Laawan - je nazvaný podľa západného vetra na Arabskom poloostrove, ktorý prináša vlahu.

Zloženie: ružové korenie, grepová kôra, ylang-ylang, kosatec, biele drevo, jazmín, pižmo, biela ambra, céder 

Skiron - je nazvaný podľa jedného z bohov vetra starovekého Grécka, po ktorom je nazvaný aj letný severozápadný vietor.

Zloženie: šalvia, čínska škorica, mandľový kvet, klinčeky, myrha, vistéria, ružová palma (druh subtropickej trávy), opoponax, guajakové drevo

Sharky - je teplý východný až juhovýchodný vietor v Maroku.

Zloženie: figový list, červená ruža, orgovánové puky, jazmín, pižmo, vanilka, santal, céder

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 18. zaří 2018 00:51

Skiron

Nežná, nežná, nežná...
Jemná, púdrová vôňa, nežná a teplá. Nemá nejaký extra vývoj a drží sa skôr pri koži, ale je nádherná. Ak by bolo možné z Teint de Neige spraviť nežnejšiu a hebkejšiu verziu, toto je ona.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. prosince 2018 23:42

Skiron

Skeiron byl prý v řecké mytologii bohem severozápadního větru, který přináší zimu. A přesně o to se snaží i samotná vůně. Něžná květinově mýdlová vistárie zde společně a opopanaxem evokuje dojem zimní zahrady, která zde jako zázrakem vykvetla v blízkosti kamenné zídky s popínavými růžemi. Před sněhovými vločkami je totiž chrání pálená myrha s palčivě dřevitým hřebíčkem.

Druhým aspektem Skironu je potom její gurmánská poloha, přinášející vůni pražených mandlí, obalených ve skořicovém a vanilkovém cukru v dřevěné dóze, které někdo zapomněl na lavičce u zídky. Naprosto souhlasím se slnieckem, každý, na kom Teint de Neige škrobově drhne, by měl Skiron rozhodně vyzkoušet. Tenhle reparát se totiž povedl na jedničku s hvězdičkou.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 06:36

wendulka 

...to zní přímo kouzelně!

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 07:28

Miru I vypadá, flakon s ptáčkem je nádherný.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 08:00

Fleur 

...jako dekorace do interiéru ano.

Ale pro mě, jako flakon na vůni - ruší mě to, ta "netypičnost" flakonu...

No, jestli je ptáček jako víčko, nechávala bych ho doma...

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 11:53

Miru hej, je to viečko a pomerne ťažké, smaltovaný plný kov.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 11:55

slniecko 

...tak to je mi moc sympatické!, že je to těžké, masivní, poctivé, to ano, to se mi líbí.

Ale jak říkám, pro mě je to dekorační předmět - i na komodě bych nechala stát flakon bez víčka/ptáčka a víčko bych dala jinam nebo zakomponovala mezi flakony případně...

(některá víčka u flakonů sundavám, buď je nechám vedle flakonu nebo schovám. Jak se mi chce...)

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 12:03

Miru ja sa priznám, že po týchto vôňach som išla od začiatku, ako vyšli, hlavne vôli tomu flakónu s vtáčikom...a keby tam nebola tá potlač na flakóne samotnom, viem si to celé predstaviť ako dekoráciu niekde na komode. Ako, keby sa mi vôňa nepáčila, tak si ho nekúpim, ale tu bol pre mňa fakt prvotný popud ten flakón.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 12:09

slniecko 

To naprosto chápu!

Je to opravdu moc pěkné, jednoduché, takové čisté...

A když je v tom ještě krásná vůně...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 12:17

Miru Je dobrá. Jen se obávám, že ty bys její intenzitu a výdrž označila za tragickou. Ony vůně s vistárií jsou takové jemnější - viz třeba Johana od Keiko Mecheri, která by se mi tak líbila, ale drží na mně všehvšudy hodinu. Tady pomáhá ta vanilka se dřevem a kořením, že se nedrží vyloženě u těla, no i tak má dosah tak 15 cm, což je pro mě slabší průměr. A výdrž 4 hodiny.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 12:32

wendulka 

...děkuju!. Tak jsem v klidu...