Diptyque

06. zaří 2014 20:36
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 17:17

Eau Rose (Eau de Parfum)

Ukrývá růžový záhon v neznámé zahradě uprostřed letního odpoledne, mezi nimiž vykvetl i heřmánek. Najdete tu jak jemně kořenitou růži s nádechem červeného ovoce, tak drobnou, něžně ovocnou svěží růžičku. A mezi nimi poletují čmeláci, motýli a kolibříci, které sem přilákal jejich sladký pyl...Nikdo nezná tu malou růži, pro níž je tak snadné zemřít...

Nobody knows this little Rose --
It might a pilgrim be
Did I not take it from the ways
And lift it up to thee.
Only a Bee will miss it --
Only a Butterfly,
Hastening from far journey --
On its breast to lie --
Only a Bird will wonder --
Only a Breeze will sigh --
Ah Little Rose -- how easy
For such as thee to die!

(Emily Dickinson. 1858)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 17:54

wendulka Krásná recenze, téměř na objednávku, vůni toužím vyzkoušet, protože se mi líbila již EdT. Jen nevím, jestli si pohrávat s ohněm, tedy s limitovanou edicí .

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:02

Fleur 

...no, není to sice Diptyque, ale určitě by stála za vyzkoušení Love Chopard

(recenze na webech jsou na ni hodně dobré)

Růže

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:19

Miru Díky za upozornění. Už jsem se na ni dokonce jednou dívala (i na další růže od Chopard), ale odradil mě ten sladký základ. Určitě příležitostně vyzkouším!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:29

Fleur 

Hele ona není zase tak sladká. Je tam typická turecká růže jako v Rrose Selavy a jí typové podobných růžových soliflorech, ale i liciove ovocná růže s bílým pižmem z Nutit d'Amour s heřmánkem navíc. Čili sladší než MCG, ale méně sladká než Guerlain .

A já můžu obě, takže se mi líbí dost.

A děkuju .

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:33

wendulka Teď myslíš tu Love Chopard? Co mi to děláte ? Za uplynulý měsíc mi parfémová zásuvka začala nebezpečně bobtnat...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:38

Fleur 

Ne. Myslím tu Eau Rose, že ti z mojí recenze přišla sladká.

Love Chopard bych ale taky zkusila, i když si taky myslím, že ta už bude sladká.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:41

wendulka Aha, díky za upřesnění. 

A Eau Rose ti přijde lepší EdT, nebo tahle novinka EdP? Ptám se i kvůli výdrži.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 18:56

Fleur 

Určitě tato EDP je lepší.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 19:32

wendulka Emily Dickinson . Když jsem Eau Rose EdP zkoušela, moc se mi zezačátku líbila a už jsem myslela, že to bude můj další nákup. Ale zklamal mě drydown, nějak se to všechno vypařilo a rozpadlo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 19:56

blackviolet 

A kdy jsi zkoušela? Já prvně až teď v úterý, kdy bylo ještě teplo a dobrý. Až teď to ochlazení ji už v tomhle ohledu tak nesvědčí, to souhlasím. Ale tak já momentálně nenosím ani MCG, ani Nuit d´Amour. Čekám na pravé jaro.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. dubna 2022 20:05

wendulka Už někdy v zimě. Vzorek nemám, ale půjdu ji vyzkoušet znovu. Teď už má být teplo, tak uvidím.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. dubna 2022 22:13

wendulka Zkouším znovu Eau Rose a bohužel to není o moc lepší. 

Eau Rose EdP 

Ovocně pudrová růže se mění v růži krémovou a zeleně bylinnou, zelené listy voní i po černém rybízu. Vůně drží hodně dlouho, ale růže kamsi mizí a zůstává jen pižmo s dřevem.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2022 22:35

blackviolet 

Škoda no. Na mně pořád dobrý.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2022 19:45
Reakce na blackviolet:

Ilio 

Čekala jsem příjemnou letní vůni ve stylu mediteránní svěžesti. A bylo tady překvapení. Krásný kosatec, nejdřív máslový, později pudrový, opravdu hodně povedený. S trochou zeleného jasmínu a sladce krémovým tónem plodů opuncie. Vůně je to krásná, ale pudrovou sladkost bych v létě nosit nemohla. Na chladné předjaří nebo slunečný podzim je ideální, taková vzpomínka na léto.

​Mně se Ilio líbila už loni, jak se objevila a zpětně mě docela mrzí, že jsem nechala vzorek tak dlouho ležet bez povšimnutí, dokud ještě coby limitka byla v prodeji. Teď si říkám, že bych ji možná užila, že ačkoliv je sladká, zase ne tolik, jako Sunshine. Tu už bych nedala. Líbí se mi, jak přejde z úvodní zelenkavě citrusové svěžesti s drobnými lístečky jasmínu do máslového a částečně i pudrového kosatce s tropicky sladce krémovou opuncií. Právě ta její vůně, oscilující někde mezi šťavnatým fíkem, sladkou kompotovanou hruškou a kandovanými jahodami ho ozvlášťňuje oproti klasickým fíkovým kosatcovkám. Nicméně souhlasím, že pro tu sladkost vyloženě do vedra asi ne. Ano, spíš přivolávač léta na jaře nebo vzpomínka na letní dovolenou, tropický koktejl a opalovací krém. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. května 2022 22:00

wendulka To jsem si vůbec nevšimla, že to byla limitka. Chtěla jsem si ji výhledově pořídit. Smůla.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. června 2022 21:15

blackviolet 

Tak jsem tento týden zjistila, že na toto léto se Ilio zase vrací coby limitovaná edice. Tak pokud ji vzali zpět i do Nägele, měla bych asi vyřešeno...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 04. června 2022 21:22

wendulka Já jsem ji právě dneska viděla v časopise s reklamou na letní parfémy, k dostání v Nägele, tak jsem se divila, že by tam měli něco, co byla limitka. Tak mám asi taky vyřešeno .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. června 2022 21:26
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. dubna 2023 21:13

L'Eau Papier 

Hladký křídový papír, který někdo držel nad párou z vařící se rýže a pánvičkou s upraženým sezamem. Potom ho položil k váze s kyticí mimóz, sladce medových a pudrově pylových. Škoda jenom, že se papír nakonec ocitl v koši s vypraným bílým prádlem, kde se nešeřilo práškem na praní a syntetickou aviváží.