Diptyque

06. zaří 2014 20:36
Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. října 2020 21:02

wendulka Jo a ted si vsimam recenze na TEMPO. Ta se mi moooc libi, paculi no, jak jinak, vyskemrala jsem si vzorek.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. října 2020 21:14

Luna 

Tak to ji máš dramatičtější než já. Potom úplně chápu, že jsi jí musela mít.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 26. října 2020 22:05
Reakce na Luna:

wendulka Ja jsem zrovna nedavno premyslela, jakou filmovou osobu bych k Eau Capitale prirovnala, to je zajimave, ze tohle tady zrovna ctu. Amelie by to teda nebyla, napadla me spis Penelope Cruz ve filmu Volver...

​ano, ano!

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. října 2020 09:32

viktorka_od splavu Jo, proste presne takova, jaka ja nejsem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 27. října 2020 09:33

Luna takze se vyborne doplnujete

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. října 2020 09:38

viktorka_od splavu Jo. Ja su proste primarnim zalozenim Insolence, coz je tohle:

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. října 2020 10:59

Luna 

...no, můj skromný názor - jako Penelope je krásná žena. Ty jsi taky krásná, ale, podle mě, jsi ještě víc, oproti Penelope, oduševnělá a zajímavější.

(ta v tý čepici, to není Insolence, to je tak ten flakon, co jsi kupovala dcerce. Jenže u holčičky v pohodě...)

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. října 2020 11:07

Miru Tak pozor, to je Lorelai, muj pubertalni idol! A je to Insolence jak kdyz vysije. Vtipna nejlepsi kamoska, ktere nikdy nedojdou zasoby kavy! S zadnyma femme fatale a sexy kobrama na me nechod, to neni muj styl.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. října 2020 11:10

Luna 

..ále, neměla jsem na mysli femme fatale. A jo, Lorelai je pohodářka. Ale v Tobě je prostě něco navíc(k té pohodě, kávě a vtipu, ostrovtipu)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. října 2020 11:27
Reakce na Luna:

viktorka_od splavu Jo. Ja su proste primarnim zalozenim Insolence, coz je tohle:

​Tak v Lorelai a Insolence se už shodneme, drahá

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 27. října 2020 11:31

wendulka Ze jo? Uplne jasna vec!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 11:45

Florabellio

Musím se přidat na stranu negativních hodnocení, protože jediné, co u této (ne)vůně cítím, je aroma laciného saponátu, který by snad měl vonět po květinách. Je to divné a tahá mě to za nos.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 10:09

teena-s I když do značek recenze nepřidáváš, napíšu to sem. Musím s tebou tentokrát nesouhlasit - co se týče limitky Essences Insensées 2016. Až klesnu do sklepa, přidám sem svoje vnímání vůně:)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 01. prosince 2020 20:23
@Korsičanka jasnačka,hoď to sem růžovku jednu :D
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:36

Orphéon 

Jubilejní vůně a olfaktorická vzpomínka na legendární bar v Paříži?

Tak bar to pro mě není, jedině kdyby byl vytáflovaný dřevem a dlouho opuštěný, se zbytky pudru ve vzduchu .... ale ono nakonec to asi opravdu tak mysleli. Bar už dávno existuje jen ve vzpomínkách.

Květiny a galbanová zeleň na uvítanou, jasmín a ylang ylang v parfémech dam šedesátých let. Tmavé vysušené dřevo s kapkami pryskyřice a svěžest jalovce a mýdlového pižma. Pudr a rtěnka vonící růží. A vetiver jako připomínka vyvanulého kouře z cigaret.

Nesladká, dřevitá, pudrová, vlastně se mi to moc líbí.

 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. května 2021 00:10

blackviolet 

Můj styl to sice není, ale jinak ji po prozkoušení vnímám velmi podobně. Opuštěný bar nebo možná vetiverově zakouřená divadelní šatna s dávno zapomenutými líčidly (pudrem), růžovou vodou, ylangovým mýdlem a větvičkami jalovce a zeleného jasmínu ve váze.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 06. června 2021 21:28

Ilio 

Čekala jsem příjemnou letní vůni ve stylu mediteránní svěžesti. A bylo tady překvapení. Krásný kosatec, nejdřív máslový, později pudrový, opravdu hodně povedený. S trochou zeleného jasmínu a sladce krémovým tónem plodů opuncie. Vůně je to krásná, ale pudrovou sladkost bych v létě nosit nemohla. Na chladné předjaří nebo slunečný podzim je ideální, taková vzpomínka na léto.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 13. zaří 2021 20:58

Kyoto 

Krásná počáteční svěží bylinková nakyslost zelených červeně žilkovaných listů, možná červené řepy, ale mohl by to být i šťovík nebo červené kuličky rybízu pod listy. Závan pepřové pikantnosti. Skoro současně i růže a kadidlo, které se nederou do popředí, ale podřídí se celku, do něhož ještě zapadá zemitě dřevitý a zelený vetiver. Jednoduché a a moc příjemné, navíc s dlouhou výdrží.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. října 2021 03:50

Kimonanthe

Veľmi zaujímavá zmes tónov, ktoré akoby skladali vôňu "tón v tóne". Najsvetlejší je úvodný marhuľovo-kvetinový nežný jemný osmantus, na to "tmavšia" samotná zrelá marhuľa, potom ešte trošku "tmavšie" sladké korenia so santalom a napokon najtemnejšie kadidlo s kožou. Ale aj to kadidlo z kožou je jemné tak trošku (len trošku) orientálne do sladka. Spolu vytvárajú vôňu, v ktorej síce "vedie" sušená marhuľa, (uvádzajú kandovanú, ale tak sladká našťastie nie je) ale na dôkladne pripravenom podklade ostaných ingrediencií. Myslím, že optické znázornenie, ktoré k nej prirdili, ju znázorňuje úplne dokonale.

Eau Mage (Eau de Parfum)

Temne bylinné tóny, ihličie, veľmi malá štipka živíc, dreva a skôr výraznejšia rasca. Zaujímavé, neotrelé, netradičné, pritom nositeľné. Classy v tom najlepšom zmysle slova.

Benjoin Bohème

Hebká, mäkká, teplá vôňa vonných živíc a santalu. Bylinná archangelika na začiatku a veľmi malá, takmer neznateľná stopa pačuli  ku koncu ju len veľmi mierne občas zdrsnia, čím ju robia zaujímavejšou a zabezpečujú, aby neskĺzla do banálnosti. Palec hore.

Venise

Prečo sa toto volá Venice, tak to fakt netuším. Ale je to strašne príjemná zelená, až priam zeleninová vôňa, vyžarujúca spokojnosť a radosť zo života. Ku koncu trošku sladne (spôsobom, ktorý trochu pripomína Eau de Minthé) a výborne drží.

Kyoto

Hm, no, niečo červené určite. Na ríbezle je to príliš zeleninové, na cviklu (červenú repu) moc ovocné. Ale spolu s vetiverom sa to fakt blíži skôr k tej surovej repe. Do toho tmavá ruža, ktorá znova v súvislosti s tým vetiverom pôsobí ako temnezelený krík s tmavočervenými ružami. Je to celé veľmi pekné, elegantné a originálne (aj keď som si mimovoľne spomenula na Rose & Cuir od Malleho, ale tá je "svetločervená", kdežto táto vyslovene "tmavočervená"...ale kúsok štýlovej príbuznosti by tam možno mohol byť). A drží ako pribitá.

Eau de Minthé

Nádherná vôňa zelenej mäty, spolu s trochou bylinných a čerstvozelených tónov. Bylinné tóny, teda mimo toho mätového postupne jemnejú v prospech niečoho, čo by som odhadovala na veľmi,veľmi jemnú vaniku. Nádherná, nežná a pritom veľmi jemná a netradičná vôňa. Dcéra sa rozhodla, že ju bude potrebovať.

Eau des Sens (Eau de Toilette) 

Klasická kolínska kombinovaná s horkými bylinnými tónmi, akurát vyýrazne koncentrovanejšia. Veľmi horký pomarančový kvet, horké citrusy, borievky, byliny. Je možné, že v lete je to príjemné, teraz (október) mi to bolo priostré celé. Pôsobí na mňa dosť pánsky.

Eau Duelle

Obidve Eau Duelle (EdP aj EdT) sú nádherné vône. Zo začiatku výrazne zelené, pričom kým u EdT je to čerstvá jarná zeleň, u EdP temnejšia ihličnatá, prechádzajú do fáze jemne drevitej, korenistej vanilky. U EdP je znova táto fáza temnejšia, korenistejšia, u EdT ide skôr o priezračne jemný, hladko delikátny vanilkový tón. Nádherné oboje, napriek uvádzanému rovnakému zloženiu každá trochu iná.

Eau Capitale (Eau de Parfum)

Kovovo chladná, dosť výrazná červená ruža. Je neuveriteľné, ako odmeraná a studená ruža môže byť. Typovo mi pripomína odlesk Tauerovej Rose Flash, ale táto je výrazná akosi iným spôsobom. Alebo Desert Rose od Urban Scents, ale s výrazne kovovým tónom. Veľmi zaujímavá, aj keď drží slabšie, ako horeuvedené.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. listopadu 2021 21:23

Eau Rihla 

Kůže a malina. Každého hned asi napadne Tuscan Leather. Ale jestli je Tuscan Leather kluk v kožené bundě z masivní kůže, která jemně načichla kouřem a v jejíž kapsičce se skrývá jedna malina, Eau Rihla je dívka ve světlé semišové bundičce s miskou čerstvých malin s vanilkou v dřevěné misce.

Semišová kůže s puncem orientu díky šafránu a malinami, které vyvanou až po delší době, pudrový kosatec a vanilkově dřevitý krém. Je více méně lineární, ale toto zpracování kůže je líbivé v dobrém slova smyslu – příjemná vůně, která se přitulí a přitom vůbec neruší.