Diptyque

06. zaří 2014 20:36
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. března 2018 20:19

wendulka Tak šťastně doraz!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. prosince 2018 22:20

Tempo

Očekáváte-li klasickou pačuliovku např. ve stylu Borneo, asi budete hodně zklamáni. Tempo sice rovněž pracuje s koženým labdanem a pačuli zde disponuje podtóny surového kakaa, nicméně v kombinaci se svěžestí růžového pepře, trpkého bergamotu, zeleného jasmínu a lístků fialek spíše podobu vlhké skleníkové zeleně a zeminy. Místo námořníka bych to tedy tentokrát viděla na zahradníka, který si ve skleníku pěstuje bylinky a rád se vrtá v hlíně.

Vetyverio (Eau de Toilette)

Je sofistikovaně zpracovanou vetiverovkou pro ty, kteří tuhle složku podobně jako já ne úplně všude snesou. Úvodní směs citrusů působí jako příjemná ledová sprcha, po níž se na vaši slanou kůži postupně snesou okvětní plátky citrusově kořenité pelargónie a růže se špetkou bílého pižma a palčivě dřevitého hřebíčku.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 16. května 2019 21:51

Eau de Minthé 

Kdo by chtěl svěží vůni na horké léto takřka bez citrusů, tady jedna je. Inspirovaná řeckou pověstí o bohu podsvětí Hádovi a nymfě Minthe, kterou se snažil svést. Včas zakročila ale jeho kolegyně Persefona a proměnila dívku ve vonnou bylinu - mátu.

Máta je také srdcem vůně, s kapkou citronu a pelargonií připomíná fougerové vůně. Ale je tu také zeleň louky, růže a pačuli, takže se nejedná úplně výhradně o pánskou vodu po holení.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. ledna 2020 10:27

Eau des Sens

Svěží čistota …

Je léto, horký den, slunce pálí jako divé a všechno je plné jeho jasu. Vítr ještě umocňuje sucho všude kolem, které prahne po dešti. Ale je ideální čas pověsit plný koš vypraného prádla na šňůru a těšit se z té vůně svěží čistoty, kterou kolem sebe šíří.

Nahořklá svěžest, mýdlová čistota … vážně se mi to líbí a jako aromaterapie je to paráda. Ale jako parfém, v němž bych chtěla trávit den, to asi ne.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 22:05

Eau Capitale 

Pocta Paříži v podobě chypre, kterou tvoří růže s hebkým zeleným pačuli a bergamotem a s pikantně ovocným růžovým pepřem. Jednoduché, plnokrevné, elegantní, krásné. I flakon a krabička jsou potěchou pro oko.

foto: www.net-a-porter.com

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 23:10

blackviolet A já minulý týden v Ingredients nový Diptyque rázně zkoušet odmítla, že to zas bude nějaká vodička

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 09:33

Korsičanka Některé jsou lehčí vůně, zvlášť ty EdT, ale Diptyque za vyzkoušení stojí, tu laťku si drží.

Offline Nadik
Avatar
140 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 09:51

blackviolet tak to mě Eau Capitale hodně zajímá, cítíš něco společného s Portrait of a Lady? 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 10:34

Korsičanka 

Eau Capitale určitě za vyzkoušení stojí, opravdu elegantní a krásná chypre. První vůně, které jsem si při zkoušení vybavila, byly právě Portrait of a Lady a Superstitious. I mezi nimi určitou vzájemnou příbuznost shledávám. V Superstitious, jako zástupci chypre, však hlavní roli hraje především jasmín a na mé kůži je v určité fázi dost živočišná. Eau Capitale je z mého pohledu hodně o růži (jako v Portrait), ale je křehčí, odlehčenější. Takové půvabné a bezstarostné děvče, které má ale sebevědomí na rozdávání.

Vodička určitě ne, dává o sobě vědět hodně dlouho. Ostatně, o většině EDP z dílny Diptyque bych to neřekla.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 10:44

cinkja blackviolet Diptyque jsem dříve velmi ráda zkoušela. Mám 2 limitkové Essences a nedám na ně dopustit. Taková Olène je taky pěkná síla. Ale pak se něco zlomilo a jejich VODY na mně vždy vyšuměly a začaly pokulhávat - v mé hlavě - za ostatními plnými vůněmi kvalitních niche značek. Proto jsem psala, že už jsem tuto nechtěla zkoušet Poslední minthová mě taky neoslnila...

POAL taky není vůně pro mě (zas pro svou sílu), i když nádherná. Jestli ji však v Diptyque odlehčili, na vaše doporučení, dámy, samozřejmě vyzkouším

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 10:59

Nadik Korsičanka Ano, jak už píše cinkja , něco z Portrait tam je, ale je to hodně odlehčená varianta bez koření. Na každodenní nošení na rozdíl od POAL, která je pro mě spíš příležitostná vůně.

Na první pohled na ní není nic zvláštního, ale má to něco navíc, co ji pro mě dělá neodolatelnou. A k tomu výbornou výdrž.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 13:05

Korsičanka 

Portrait of a Lady je jedinečná v mnoha ohledech. Ta podobnost je tady především v tom, jak vnímám růži a pačuli. Nečekej to samé, ale určitě vyzkoušej.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 12:17

Eau Capitale

Růže podzimu ...

Nejdřív cítím růži včetně zeleného stonku s pichlavými trny a pepř. Takový drsnější úvod, v němž je něco maskulinního. Za chvíli se ovšem ukáže spíše ženská stránka, růže se stane sametovou, zesládne a najednou na mě celá kompozice působí takřka útulně a konejšivě. Jen trocha zemitého pačuli přidává vůni jakýsi stín, temný akcent, díky kterému mi naskakuje obraz podzimního šera za okny a hořící svíčky v tichu pokoje. Takže pro mě vůně podzimu. A moc pěkná!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 12:25

Dalia krasne, tesim se na ten podzim a vsechny sve ruze, tuto taky musim vyzkouset...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 12:28

Evanilla Děkuji. Eau Capitale za vyzkoušení stojí, tu bych taky unosila. 

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 18:38

Dalia Ja se tesim nejen na podzim, ale i na nakup Eau Capitale. Uz ji pomalu lestim misto na polici.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 18:46

Luna ... vidíš, pořídíš si ji v pravý čas.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. zaří 2020 10:37

Eau Duelle EdT

Balzamická vanilka …

Nádherný úvod! Pryskyřičný, jiskřivý, teplounce dřevitý s již znatelnou vanilkovou sladkostí. Mírně pikantní pepřem a šafránem. Jenže celá tato krásně barvitá exploze za chvíli utichne, cítím už jen vanilku s troškou kadidla a asi po hodině se promění v autentickou vůni vanilkového vosku.

Je to vcelku jednoduchá vůně a spíše intimní. Ale příjemná.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. října 2020 17:54
Reakce na cinkja:

Korsičanka 

Eau Capitale určitě za vyzkoušení stojí, opravdu elegantní a krásná chypre. První vůně, které jsem si při zkoušení vybavila, byly právě Portrait of a Lady a Superstitious. I mezi nimi určitou vzájemnou příbuznost shledávám. V Superstitious, jako zástupci chypre, však hlavní roli hraje především jasmín a na mé kůži je v určité fázi dost živočišná. Eau Capitale je z mého pohledu hodně o růži (jako v Portrait), ale je křehčí, odlehčenější. Takové půvabné a bezstarostné děvče, které má ale sebevědomí na rozdávání.

Vodička určitě ne, dává o sobě vědět hodně dlouho. Ostatně, o většině EDP z dílny Diptyque bych to neřekla.

​Tak po poctivém prozkoušení a pročtení všech zdejších recenzí se nakonec nejvíc přikláním k tvojí. Eau Capitale typově je někde napůl cesty mezi Portrait of a Lady a Superstitious. Obsahuje podobné aldehydově orosené zelené jasmínové výhonky v tónech chypre, no jinak je především o pačuliově kořenité růži. Proti vznešené portraitovské růži je sice rybízově svěžejší, mladistvější, půvabnější, přesto už je to osobnost.

Nevím proč, ale v souvislosti s ní se mi okamžitě vybavila Audrey Tatou jako čarokrásná Amélie z Montmartru s tím jejím úsměvem z titulního plakátu k filmu...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. října 2020 21:00

wendulka Ja jsem zrovna nedavno premyslela, jakou filmovou osobu bych k Eau Capitale prirovnala, to je zajimave, ze tohle tady zrovna ctu. Amelie by to teda nebyla, napadla me spis Penelope Cruz ve filmu Volver...