Diptyque

06. zaří 2014 20:36
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. srpna 2016 12:59
Reakce na domenica:

O té vím už od začátku léta a taky se na ní hodně těším, zrovna jsem jí zařadila do dtb. Podle složení by měla být i medová a červenovocná, což vychází většinou vždycky hodně dobře. Loňský jasmín nebyl úplně můj šálek čaje, ale trochu lituju, že jsem si předloni nepořídila tu mimózovou.

Akorát ten flakon, když si odmyslím ten balonkový rozprašovač, mi trochu připomíná Flowerbomb.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. srpna 2016 14:56
Reakce na domenica:

Tak jsem letošní Essences Insensées měla tento týden příležitost přezkoušet hned dvakrát a líbí se mi, opět přírodní růže. Tedy Rrose Sélavy je pořád můj favorit, ale když si uvědomím, kolik nadějí jsem třeba vkládala do letošní La Colle Noire od Diora, tak tahle růžová limitka je pro mě rozhodně o třídu výš.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 28. srpna 2016 16:35
Reakce na wendulka:

Taky jsem ji před pár dny zkoušela. Moc hezká růže. Ale skupinu mých nejoblíbenějších vůní v kategorii růže nejspíš nerozšíří (ale ještě pro jistotu přezkouším). Čekala jsem trochu větší "odvaz", v kontextu s flakónem.

Offline Arietui
Avatar
98 příspěvků moje polička 18. října 2016 20:39
Reakce na Evanilla:

Nejak to tu nestastne zapadlo bez odpovedi /nebo jsem ji jen nenasla?/ a zrovba by me to taky hodne zajimalo!

Mel by nekdo srovnani prosim?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 05. března 2017 20:48

L'Eau de Tarocco

Trochu jiná pomerančová kolínská. Pomeranč je tady s nahořklým grapefruitem, ale není to sladká šťáva, spíše pomerančová kůra. Grapefruit se ztratí, zato dostane pomeranč dávku koření - šafrán, zázvor a skořici - a pár okvětních plátků usušené růže, jakoby z potpourri s pár hoblinami dřeva a kouskem olibana.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. června 2017 22:34

Eau des Sens

Letní citrusové osvěžení, které dodá energii. Pomeranč se zelenou nahořklou kůrou a pomerančový květ, který naštěstí není sladký. Bylinkovou svěžest dodá andělika a jemnou nasládlost pár rozmačkaných jalovčinek s trpkými semínky. K tomu lehounké vzdušné suše dřevité pačuli.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 25. června 2017 22:44

Olene - Výrazná, medová vôňa narcisov a wistérie by bola takmer neznesiteľná, keby ju nekrotili zelenšie tóny, predovšetkým jasavý jazmín. Veľká záhrada kvetov, stolček s omamnou kyticou vo váze a tichý, teplý letný západ slnka.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. prosince 2017 21:55

Eau Duelle EdT

Lahodná rumová vanilka se svěžím kardamomem a ovocným růžovým pepřem, která se pomalu rozpouští v balzámu z černého čaje, pryskyřice a pižma. S jalovcovým jehličím a kadidlem působí skoro vánočně.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. března 2018 17:24

Fleur de Peau

Je to jako vrátit se domů. Vrátit se do dětství. Někam, kde to důvěrně známe.

Vracíme se domů, vcházíme do předsíně, vdechujeme tu známou vůni. Byt je čistě uklizený, vzduch voní jako čistě vyprané prádlo v prádelníku s růžovým mýdlem. A už je tu maminka, skloní se k nám a obejme nás, cítíme její kůži, mýdlo a kosatcový pudr. Jsme v bezpečí.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. března 2018 18:47

blackviolet To zní ale krásně!

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. března 2018 19:09

Korsičanka Přesně takhle to na mě působí. Jednoduchá vůně na každodenní nošení, hlavně na dny, kdy nechceme, aby nás něco rušilo a chceme se cítit dobře. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. března 2018 19:11

blackviolet A jak na tebe působí ta, co máš dnes na sobě??? Taky mě láká...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 09. března 2018 19:19

Korsičanka To je jasmínovka přesně pro mě. Se skořicí a ambrou. A leštěnkou na nábytek- to je tón, který mám u jasmínovek ráda.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. března 2018 20:14
Reakce na blackviolet:

Korsičanka Přesně takhle to na mě působí. Jednoduchá vůně na každodenní nošení, hlavně na dny, kdy nechceme, aby nás něco rušilo a chceme se cítit dobře. 

​Přesně tak.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. března 2018 20:23

blackviolet Děkuji za jasný popis. Mám jen malý vzorek a tu leštěnku tam asi necítím, ale to je na jiné vlákno:) Užívej si krásu!

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 09. března 2018 21:15

Ofresia

Tady stačí opravdu pár slov - velká kytice frézií, s listy, stonky, svíráte ji v ruce, cítíte opojné frésie se vším všudy. Tak si představuji vpád jara.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. března 2018 09:57

Fleur de Peau

Je probuzením do jarního rána s ranní rosou. Na vaši postel dopadají první slunečné paprsky mošusového semínka. Nasajete vůni kosatců s lehoulinkou mrkvovou notou ve váze na nočním stolku. Protáhnete se ve vaší čerstvě povlečené posteli, provoněné růžovým mýdlem a pak se dostaví onen křehký a romantický, nasládle pižmový kosatec, který vám vykouzlí úsměv na tváři a vyvolá pocit něčeho důvěrně známého podobně, jako dokáže Peut-Etre od Lancome.

Eau de Lierre

Naprosto souhlasím s blackviolet, jelikož i pro mě je Eau de Lierre vůní Středomoří. I když mně kromě kamenné zídky, porostlé břečťanem, přináší i vůni čerstvě vypraného prádla (brambořík, zjemněný bílým pižmem) a drceného zeleného pepře, ločidla galbanového a dalšího koření, která vaně z otevřených oken přímořských domků a mísí se tóny citrusově kořenité pelargónie v truhlících na parapetech.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2018 20:11

blackviolet Tak jsem dnes zkusila už i tu pačuliovou Tempo a máš pravdu, je taky dobrá, ale na mně jde nějak do pánska

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 21. března 2018 20:15

wendulka V to jsem doufala:) Už jsi doma?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. března 2018 20:17

Korsičanka Teprve na cestě.