Molinard

06. zaří 2014 18:14
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 23:56

Habanita La Cologne

Kubánka se smyslně rudými rty v kožených rukavičkách mě před třemi lety vyloženě nadchnula a právě proto mě zajímalo, jak bude vypadat její mladší nevlastní sestřička. I ona nejprve usrkává citronádu, okořeněnou špetkou muškátového oříšku. Protože jí ale ještě nebylo osmnáct, tabák u ní nenajdete, za to pytlík fialkových bonbónů ano.

Po matce Evropance zdědila smetanově bílou pleť, po kubánském otci zase smyslně rudé rty a husté havraní vlasy, které voní po máslově ovocném ylangu. I její vzdušné polibky, které posílá během smyslného flamenca po dřevěných parketách vetiverově zakouřeného tanečního sálu, jsou vanilkově sladké.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. června 2018 11:44

Prosím, nezkoušel někdo Tubéreuse Vertigineuse?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 19. července 2018 21:32

Habanita Eau de Parfum

pudr s bergamotem, hutný, silný, nasládlý pižmový pach

připomíná mi divadelní šatnu, nebo spíš šatnu šantánové tanečnice...všechna ta boa a líčidla a rudé rtěnky a pudry s labutěnkou a paraván, který schovává zaprášený binec, hromadu různých rekvizit..  a přes něj jsou přehozené nošené sametové šaty, hromada šatů, prádla... a všeho. všeho ženského a prodejného:D

určitě jsou tam i kytice květin, některé čerstvé a jiné už zaprášené, uschlé, ve vyschlých vázách

po třech hodinách se přes fázi pudru s květy obloukem vrátí zase na začátek k  pudru s (něčím jako) bergamotem, to je docela snesitelný

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. července 2018 21:45
Reakce na wendulka:

Habanita La Cologne

Kubánka se smyslně rudými rty v kožených rukavičkách mě před třemi lety vyloženě nadchnula a právě proto mě zajímalo, jak bude vypadat její mladší nevlastní sestřička. I ona nejprve usrkává citronádu, okořeněnou špetkou muškátového oříšku. Protože jí ale ještě nebylo osmnáct, tabák u ní nenajdete, za to pytlík fialkových bonbónů ano.

Po matce Evropance zdědila smetanově bílou pleť, po kubánském otci zase smyslně rudé rty a husté havraní vlasy, které voní po máslově ovocném ylangu. I její vzdušné polibky, které posílá během smyslného flamenca po dřevěných parketách vetiverově zakouřeného tanečního sálu, jsou vanilkově sladké.

​To zní tak dobře, Vendulko! Škoda, že jsem ji nikde neviděla v nabídce našich eshopů.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 20. července 2018 08:55
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 21. července 2018 10:45

Dalia No mně se pořád líbí víc ta původní bílá Habanita, ale tahle se taky povedla. Myslím, že by si své příznivce určitě našla spíš než ta černá. Ta je přece jenom hodně specifická.

viktorka_od splavu Moc pěkná recenze.

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 21. července 2018 10:52

wendulka  Krásna recenzia! Radosť čítať! 

Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 21. července 2018 10:54

viktorka_od splavu  Ste šikovné, dievčatá! 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 14. července 2019 10:54

Ambré Lumière - Nesladká drevitá ambra, uvedené kvety v nej vôbec necítim. Zato koriander, pačuli a živice „držia“ dvere dreveným tónom. Je to ako ambrová sviečka na naleštenej komode z tmavého dreva.

Bel Air (2019) - Krásna, veselá, jarná kvetinovka. Začína citrusovým úvodom, pokračuje úžasnou kyticou kvetov. Ako ja viem, znie to banálne, ale je to mimoriadne vydarené.

Habanita Eau de Parfum - No z nástupu som bola rozpačitá, rozhodne nemá ten úderný úvod, ako stará verzia....ale o chvíľku to tam bolo...stará dobrá Habanita, možno o kúštik uhladenejšia s trochu obrúsenými hranami, ale je to tam...toto je rozhodne reformulácia, ktorá skôr potešila.

Habanita La Cologne - Habanita krížená s jemnou dámskou kolínskou. Začína typicky bergamotovou kolínskou, postupne sa pridáva notne rozriedená Habanita. Znie to divne, ale je to veľmi príjemné.

Cher Wood - Dosť sa podobá na drevenú časť Ambré Lumiére, len je ľahšia, odľahčená trochou kvetinových tónov. Proste tentoraz je izba vyvetraná a na drevenej komode je váza s pár kvetmi. A za oknom vonia céder.

Les Amoureux de Peynet - Netradičná svieženka. Citrusové ovocie spolu s aromatickým korením (zázvor, muškátový oriešok) vytvárajú sviežu, ale nie letnú atmosféru. Spolu s „trávovým“ vetiverom vyvára veľmi zaujímavú unisexovú vôňu. Drží na mne, no ako svieženka, ale stojí za vyskúšanie. A páči sa mi flakón, tým, že je veľmi placatý, je väčší, ako som si predstavovala.

Nirmala (2015) - Veselá šťavnatá ovocenka, na rozdiel od pôvodnej nirmaly nejde o ovocie prezreté, ale skôr ešte ľahko nedozreté, alebo tak akurát. Tiež je to bohatý stôl s ovocím, ale iným ovocím. Tu dominuje mango, citrusy, exotické ovocie. Štýlovo mi evoj´kuje Fruitchouli Flash, ale bez pačuli. Celkom slušne drží. Nemá tú barokne-dospelo-patricijskú vážnosť ako pôvodná, zato ale oveľa viac letnej radosti. Pekná vôňa, aj keď bohužiaľ iná ako jej predchodkyňa. Nerozumiem celkom tej zbytočnej recyklácii mena.

Le Rêve Nirmala - Rozkošná veselá citrusová ovocenka, ktorá ovšem po chvíli upadne do umelo sladkých akožekvetov s hlavobôľovo-generickým základom. Nechápem.

Molinard de Molinard (2017) - Pôvodnú verziu som nemala možnosť vyskúšať, ale toto je veľmi príjemná, trošilinku ostrejšia zelená citrusovo-kvetinová vôňa, tak trošku na štýl Vent Vert. Bohužiaľ ma opustila asi po hodine.

Molinard Homme III - Tak buď rozmarín z Garrigues vonia jako levanduľa, alebo mi z tej všadeprítomnej levandule už šibe. V každom prípade...pekná bylinková fougérovka so šalviou a štipkou vetiveru. Pôsobí „veterne“, prímorsky, ľahko, jako morský vánok. Veľmi fajn. Škoda, že som nemohla vyskúšať aj I. A II., že ich už stiahli z predaja.

Oud Magnetique - Oud s drevom a šafránom. Intenzívny, skôr suchý, drevitý. Nie je príliš krotký, ale nie je to ani žiadna stajňa. Veľmi sa nevyvíja, ale drží ako pribitý.

Patchouli Intense (Eau de Parfum) - Ja a pačuli sa väčšinou veľmi navzájom nemusíme, takže toto hodnotím v konečnom dôsledku ako úspech. Jemná, skôr suchá pačuliovka „dochutená“ štipkou gurmánskych tónov. Príjemná, telová.

Rose Émois - Nádherná ruža!!! Ostroružová, ako májová ruža z Grasse, s jemnou cukrovou krustou na okrajoch. A aby sa vyvážila tá trocha sladkosti, občas zavanie vánok s trochou zelenej mäty. V drydowne sa dostaneme aj k štipke šafránu. Oud sa neobjavil a za mňa je to tak dobre.

Secret Sucré - Ako osladená našľahaná šľahačka. A pocukrená navrchu. Jeme odhora, najprv troška kryštáľového cukru, pod tým tá šľahačka a pod ňou sa skrýva trocha jemného, nie veľmi výrazného, trošku skaramelizovaného krému.

Un Air - Niečo nám taja. Ako áno, nakoniec je to naozaj jazmín, ruža a vanilka, pekne spojené a dlho držia, ale predtým...no proste, kým sa k tomuto cieľu dostaneme, musím sa predrať veľmi peknými citrusmi, vzdušnými kvetmi, a príjemne vzdušným, bielopižmovým tónom. Zdieľajte, kým to nezmažú:)

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 20:38

Molinard začal robiť refilly za zaujímavú cenu

https://www.molinard.uk/the-refills-c102x3794694