Molinard

06. zaří 2014 18:14
Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 06. zaří 2014 18:14

Chemik Jeune Molinard založil Maison Molinard ako rodinný podnik v roku 1849 a dodnes ostal v rukách jeho potomkov. Začal ako výrobca kvetových vôd a kolínskych vôd, od roku 1860 aj parfémov - na začiatku pre tú dobu typických kvetových soliflorov. Flakóny pre neho vyrábal Baccarat a dodával ich dokonca aj anglickej kráľovnej Viktórii.

Dnešnú budovu továrne kúpil v roku 1900 - e to pôvodne výrobňa staršej parfumérie a výrobné zariadenia skonštruoval Gustave Eifel.

 

Dom Molinard je vynálezcom tuhého parfému - na jeho výrobu použili prírodné vosky a pod názvom Concreta ich v škále rôznych vôní ponúkajú dodnes.

Firma dodns vyrába množstvo jednozložkových vôní - kvetinových, ovocných a gurmánskych, poprípade ich jednoduchých kombinácií, z času na čas uvedie na trh klasický typ parfému - dodne sú v predaji napríkld Molinard de Molinard, Nirmala a podobne.

Do parfémovej histórie ich však uviedol ich najslávnejší parfém Habanita.

Uviedli ho na trh v roku 1921, pôvodne ako prostriedok na parfemáciu cigariet, avšk mal taký úspech, že čoskoro ho začali vyrábať aj ako parfém. Jej flakón vytvoril René Lalique (neskôr vytvoril aj ďalšie flakóny pre Molinard), sú na ňom zobrazené vodné víly. Keďže vôňa bola pôvodne určená na to, aby prerazila vôňu samotne cigarety, je veľmi silná, založená na unikátnom akorde s vanilkou a vetiverom.

V roku 2012 bola uvedená na trh reformulovaná verzia (v tomto prípade veľmi úspešne) v koncentrácii EdP a o niečo neskôr zjemnená odnoš Habanita L´Esprit v bielom flakóne.

 

              

(obrázky prevzaté z www.molinard.com, www.firstluxe.com, www.fragrantica.com, www.hprints.com, artsuppliesonline.com)

 

Online andry
Avatar
2695 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 12:50

Habanita L'Esprit

Vůně je vyloženě „plnotučná“, nešizená, začíná letmou upomínkou na klasickou, původní Habanitu edt, na její sladkou živočišnou rtěnku a květinovou kůži a voskově vanilkové mýdlo a doutník v rudých rtech tančící Hispánky.
To by bylo prvních pár vteřin. Vůně se uhladí do mléčně kořenité hebkosti, typově velmi podobné Lumiere Blanche. Kardamom a muškátový oříšek v čerstvé, husté smetaně, do které vmícháváme velkou vařečkou vanilkovou esenci. A vůně se mění dál. Omamný výbuch květin s rtěnkovo-pudrovým akcentem, intenzivní růže, heliotrop, možná i špetka té mimózy. A zase změna. Květiny se utiší a prolnou se s kořenitou mléčností, vše se zjemní a usadí a zespodu občas vydechne dřevito-zemitý, sladší základ – benzoin, santal, pačuli, labdanum.
Prakticky jsou všechny složky krásně identifikovatelné, propojené do syté květinovo-mléčné směsi na stabilním, klasickém základu. Myslím, že tohle se opravdu povedlo, drží to pohromadě, vyvíjí se to, voní to teple a příjemně květinově žensky, chybí původní drsnost a živelnost, což mně osobně nevadí. Kdyby šel dát palec s hvězdičkou, dám ho, a řadím k tomu nejlepšímu z poslední doby.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 08. zaří 2014 15:01

Fleur de Chocolat

Ihned po nástřiku vás napadne, nestříkla jsem si na sebe náhodou Musc Maori (?), protože na vás vyskočí přesně stejné horké meruňky. Jenom tyhle jsou na rozdíl od MM postrouhané hořkou čokoládou s rybízovou, nikoliv mátovou příchutí. Dokonce tu máme i trochu té bílé krémové náplně z fondánových figurek.

Ale zatímco Pierre nám k tomu naložil vydatnou porci sladké mléčné čokolády, aby spustil naše Pavlovovy reflexy, Fleur de Chocolat nám zůstává u hořké čokolády a celkovou sladkost ještě umravňuje prachové kakao. Takže i když objektivně vzato ten „slintací efekt“ dělá Musc Maori v jistém smyslu zajímavější, dávám o bod navíc této vůni právě proto, že zase díky „menší“ sladkosti působí civilněji a přitom pořád jako gurmánská vůně dokáže zaujmout.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. zaří 2014 17:51

Habanita L´Esprit

S klasickou Habanitou se doteď tak úplně nekamarádím, tady se rozhodli jít odlehčenější cestou a místo Kubánce s doutníkem v upocené kůži zůstal jen jeho dámský protějšek v kožených rukavičkách (stopa hladce zbroušené kůže se pak line celou vůní až do samotného konce). Tahle dáma nekouří, při ruce má jen krabičku se sušeným aromatickým tabákem jen tak na občasné šňupňutí.

Nejprve si dopřává citronádu s kořením, postrouhanou trochou muškátového oříšku, jenže vzápětí si uvědomí, že mnohem lepší bude mléčný koktejl s čerstvou smetanou. Díky tomu totiž vynikne vůně její červené rtěnky a pudru (mimóza + růže).

Vanilkově pryskyřičnatý benzoin tomu dodává opět trouchu té hřejivé jižanské atmosféry a špetka pačuli zase kapku zemitější (temnější) hloubky. Obojí se prolne s pudrovými tóny a hebkou mléčností, což stále přítomné stopě kůže dodá odstín semišovosti.

Díky tomu (a i té vůni líčidel) mě při prvním zkoušení napadla typová podobnost s White Suede, ale už při tom dalším jsem zjistila, že v Habanita L´Esprit je jí mnohem méně, je přece jen víc zbroušená, méně pudrová, sladší, smetanově vláčnější, takže nemá vůbec tendenci drhnout. A přes to všechno je mnohem sytější a tak nějak příjemným způsobem živelnější než White Suede.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 14:31

Habanita l'Esprit aneb zkrocení zlé ženy.

Habanita se zamilovala. Ta vášnivá žena s rudou rtěnkou, která dokázala tančit salsu a hýřit v zakouřených havanských klubech celé dny a noci, která se nebála nikoho a ničeho, potkala muže, který jí je hoden. Umyla se a převlékla, skryla obličej za mléčně bílý závoj, muškátovým oříškem zakrývá vůni tabáku v dechu a tváří se cudně. Má políčeno ...

"Ona a tanec? Och, maximálně tak waltz. Cigarety? Ale kdepak by ona, něžná dívka, něco takového...!"

Jenže my tušíme, nás neošálí. Pořád je to ona - nezkrotná krásná Habanita.

Za cudným závojem se stále skrývá ta šelma. A šelma vždy zůstane šelmou, byť dočasně zkrocenou. Chvíli si nedáváš pozor a ... ten muž bude ztracen, ale šťastný.

Je tam vše z Habanity - tabák a kouř, pudr a líčidla a pižmo, ale hrany jsou ohlazeny, je to měkce zastřené, skryté pod závojem mléčného benzoinu. Drydown je ve znamení sladce pryskyřicové kombinace ambry a benzoinu.

Je to Habanita, kterou unesu, Habanita pro mě.

Vůně splývá s kůží, chvílemi se skrývá, a zase objevuje a zůstává v místnosti dlouho poté, co odejdete. Výdrž i v létě celodenní.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 17. zaří 2014 07:47
Reakce na MirkaU:

Skvěle napsáno! Habanitě i její jemnější verzi jsem se vyhýbala, ale tvůj text přímo láká vyzkoušet.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 17. zaří 2014 09:09
Reakce na Fleur:

Děkuji a Habanitě l'Esprit není důvod se vyhýbat, naopak. Klasickou jsem nesnesla, moc tabáku na mě, ale tahle je fakt krásná, nekonfliktní. Pošlu Ti vzorek, jestli chceš 

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 23. zaří 2014 17:01

Och bože, právě mi přišla černá Habanita Eau de Parfum. Napařili mi clo až se mi udělaly mžitky, ale rychle jsem ji rozbalila, aby rány dnešního dne byly buď komplet, nebo se naopak stane zázrak.....

Och bože, stal se zázrak.....to je ono, po takové kopozici vůní a pachů jsem už dlouho toužila.....tabáková, balzámově-dřevitá, mírně nasládle intimní, nekřičí, jen si tak s přirozenou autoritou noblesně existuje snad už tisíc let, dáma znalá světa, dáma nemající věku, dáma povznesená nad všední lidské bolesti a starosti. Moderní i emancipovaná, pamatuje antické obětní chrámy, maurské nájezdy, v Madridu na Corridě je jako doma, a se Saint-Exupérym létá na noční výlety po hvězdách.

Temná vědma, jež zná tajemství uhranutí.

Toho parfému budu potřebovat velmi mnoho....

Offline kinoma
Avatar
328 příspěvků moje polička 23. zaří 2014 17:11
Reakce na ntiti:

Krásné  . Až je mi líto, že na mně bohužel absolutně nevoní.

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 13:27

V březnu 2014, na výstavě Esxence v Miláně, Molinard představil novou kolekci: La Collection Privée

Kolekce obsahuje pět vůní:

Ambré Lumière: pižmově orientální s koriandrem, mandlemi, eukalyptem, citronem, ambrou, růží, ylangem, dřevem, vetiverem, benzoinem, pačuli, pižmem a tolu balzámem.

Acqua Lotus: vodní květinová s citrusy, černým rybízem, pepřem, jasmínem, růží, pižmem, santalovým dřevem a cedrem.

Cher Wood: dřevitá orientální s vodními a květinovými akordy, pačuli, santalem, vetiverem, cedrem, jantarem a vanilkou.

Rose Émois: květinová s bergamotem, mátou, mandlemi, jasmínem, růží, ylangem, šafránem, pižmem, santalovým dřevem a ambrou.

Secret Sucre: dřevitá orientální a gurmánská s nugátem, pudrovými poznámkami, jasmínem, kašmírovým dřevem, santalem, karamelem, praženými ořechy, benzoinem, jantarem, vanilkou a tonkou.

(nstperfume, fragrantica)

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 29. zaří 2014 21:26

Veľmi som na ne zvedavá, hlavne na Acqua Lotus a Rose Emois

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. února 2015 14:41

Rose Émois

Má-li jakákoliv vůně v názvu růže, vždycky to u mě vzbudí zvědavost. Ale kde je, prosím, ta růže? Svěží bergamot s chladivou mátou by tu byl, stejně tak na jemný prach rozemleté mandle a kombinace jasmín-šafrán-ylang, vytvářející na mně opět efekt čínských gum.

A růži nenecházím ani po rozvonění. Guma sice mizí a místo ní se vůně s tónem sněhových pusinek, posypaných jemným pižmem, vydá lehce gurmánským směrem, přičemž ji doprovází velmi krotký, až "sametový" oud. Není to špatná vůně, ale myslím, že u Molinardu si povedeností Habanity L´Esprit se všemi dalšími vůněmi pěkně zavařili.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 12. února 2015 15:27
Reakce na wendulka:

odkiaľ máš, prosím, vzorku ?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 12. února 2015 16:13
Reakce na slniecko:

Z ALZD, ještě mám i vzorek té ambrovky, tak ta snad bude lepší.

Jinak vím, že v Praze se ta privátní kolekce dá vyzkoušet ve Scents Variety v Palladiu.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 12. února 2015 16:25
Reakce na wendulka:

vďaka...no Praha ďaleko...vidím, že ruža ťa nenadchla...na lekno by som bola ešte zvedavá...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. února 2015 11:55
Reakce na slniecko:

Jo, to mi vlastně došlo, že pro tebe je to daleko. Ale příští týden půjdu okolo, tak můžu tu Acqua Lotus schválně zkusit a podám ti pak info, jestli chceš.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 13. února 2015 14:14
Reakce na wendulka:

to vieš, že chcem, ďakujem !

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 31. března 2015 23:11

Ambre Lumière

Je pravda, že po Habanitě L´Esprit mám na tuhle značku dost velké požadavky, ale když od nich odhlédnu, ani tak mě téměř celá privátní kolekce Molinardu příliš nenadchla. Právě proto jsem doufala, že jim alespoň Ambre Lumiere zachrání čest. A teď můžu konečně s klidem říct, že se zadařilo.

Citrusový začátek s větrově svěžím eukalyptem a koriandrem mi obvykle v ambrovkách úplně nevyhovuje stejně jako tropický hřejivý ylang, vonící po banánech. Tahle si navíc vypůjčila i trochu živočišna černé Kubánky. Jenže oni do ní zároveň zapracovali i měkounký mandlový marcipán s našlehanou vanilkou, bílým pižmem a krotkým vetiverem, které z ní vytvoří příjemnou sametovou ambrovku.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 03. června 2015 23:13

Habanita Eau de Parfum

Nevím, koho u Molinardu napadlo, že klasická Habanita potřebuje ještě přitvrdit. Což o to, citrusově pryskyřičnatý mastix s mátově svěží pelargónií by se mi i líbil, jenže pak se se mi tam zase vloudí Kubánec v upocené kůži s doutníkem. Až po rozvonění si k jeho stolu (muškátový oříšek) přisedne i ta Kubánka, která se mi tolik líbí v bílé Habanitě.

Je stejně zlehka napudrovaná (mimóza, otočník), nalíčená rudou rtěnkou a má stejné semišové rukavičky. Jenže co z toho, když ten Kubánec během téhle jejich odvážné salsy stále upřednostňuje sebe a dokonce pak doutník zamění za cigaretu. Habanita je sice temná a vášnivá vůně, a i když nehledím na ten vetiver, který v téhle podobě fakt nemůžu, připadám si s ní jak třetí kolo u vozu.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 04. června 2016 12:00

Molinard - Acqua Lotus:

Najprv sladké ovocie, pribrzdené koreneno-bylinným tónom. Ovocie pomerne vyprchá, koreneno-bylinný tón ostáva, neskôr ho vymenia nežné, jemné kvety. Príjemná letná vôňa, ale…kde je Lotos? Kde je Acqua? Kde je jazierko, potôčik, alebo aspoň kaluž pod odkvapom??? Ja chcem vodničku, chcem, chcem, krásnu, letnú, jasnú vodničku…už som myslela, že to s touto vzdám…a po asi hodine to tam bolo! Krištáľovočistá voda, zurčiaci potôčik, vodopádik v upravenej záhradke medzi kvetmi. Palec hore.