Galimard

06. zaří 2014 15:15
Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 06. zaří 2014 15:15

Galimard je jeden z najstarších výrobcov parfémov v Grasse, založil ho Jean Galimard už v roku 1747. Pôvodne vyrábal parfémy určené na parfémovanie rukavičiek, keďže Grasse bolo aj centrom kožiarskeho priemyslu. Svoje parfémy a kozmetiku dodával dokonca na dvor Ľudovíta XIV a bol dobrým priateľom nemeckého básnika Goetheho.

Firma Galimard dodnes používa vo svojich parfémoch výhradne prírodné esencie. Okrem naozaj širokého výberu vôní vo všetkých troch koncentráciách - Eau de Toilette, Eau de Parfum aj Parfum - vyrába širokú škálu tradičných kolínskych jednokvetových vôd - soliflorov, a v roku 2012 uviedla na trh unisexovú modernú líniu - Cologne Absolue Collection. 

Samozrejme nesmú chýbať tradičné parfémované mydlá, prírodná kozmetika a vône do interiéru.

V manufaktúre je možné si urobiť exkurziu a prípadne sa aj zúčastniť krátkeho parfumérskeho kurzu s cieľom vyrobiť si jednu vôňu, ktorú je potom možné si neskôr doobjednávať.

Súčasný výber vôní (k 6.9.2014):

Dámske vône: A Contre Jour, Brindille, Evie, Gelsomino, Lapis Lazuli, Ma Faute, Notre Temps, Rencontré, Galimard Star, Journal Intime, Pele - Mele, Printemps Japonais, Si Tu Savais..., Songeries, Accroche - Coeur, A Demi-Mot, Canaica, Cantabelle, Cybéle, Galimar, Grasse á Toi, Paradoxe, Shantoung, Yavana

Pánske vône: Aigues Vives, Cosaque, Rafting, Seigneur, Bel Canto, 1747, Offrez-Lui, Rencontré, Sportissimo, Aventure, Citoyen, Eau de Romarin, Double Zéro, Flibustier, Monsieur Galimard

Cologne Absolue Collection: Lotus Thé Vert, Feuilles & Fleurs d'Oranger, Rose Baies Roses, Bois des Indes

Raz-dvakrát ročne príde na trh vždy nový výtvor, pričom ponuka soliflorov sa priebežne mení podľa dostupnosti surovín.

(fotky prebraté z www.galimard.com, www.studiogalimard.com, www.tripadvisor.com)

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 25. května 2015 12:45

K 200 výročiu návratu Napoleona z Elby vydala firma Galimard dve nové vône:

Pánsku Napoléon 1815 so zložením:citrusy, čierne korenie; ruža, pačuli, jazmín; santal, vetiver, vanilka

Reklama sľubuje siláž hodnú jeho osobnosti - či je to správa dobrá, alebo desivá, nechám na rozhodnutí láskavého čitateľa :

Druhá vôňa, dámska Princesse Pauline, je pomenovaná po Napoleonovej sestre - priceznej Pauline Borghèse - ktorá bola slávna svojou krásou (tá genetika je fakt nevyspytateľná....). Tá strávila zimu 1807/1808 v Grasse a aj potom sa tam rada vracala. Dokonca je v miestnom parku malé staré kamenné sedátko, ktoré je po nej pomenované a legenda tvrdí, že tam sedávala ako na tróne:).

Zloženie parfému je: ružové korenie, čierne ríbezle; májová ruža, pelargónia; biele pižmo, pačuli.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 16:24

Fraise (Eau de Cologne)

Príjemná, skutočne jahodová vôňa. Nie presladená. Živé jahôdky. Ako soliflor a v tejto koncentrácii pochopiteľne výdrž nevalná.

Cologne Absolue Bambou Trèfle

Príjemná vôňa bambusu s trochou gurmánskych tónov, ktoré neviem ako tam podľa zložiek dostali.

Cologne Absolue Bois des Indes

Veľmi jemná, trúfam si povedať až slabá všeobecne-drevitá vôňa. Možno, no možno v drydowne cítim trochu kadidla...ani nie ako kadidlo, skôr ako taký trošku studený tón.

Cologne Absolue Rose Baies

Úžasne krásna ruža! Ružový soliflor, jasne v ňom cítiť ružu z Grasse, ktorá sa podobá dosť našim záhradným stolistým, so závanmi jemne pikantního ružového korenia, ktoré ju paradoxne skôr osviežujú. Veľmi vydarené.

Les Fontaines Parfumées: Ambre Boisé

Ambra? Áno. Drevitá? Áno. Ľahká? Áno!!! Veľmi príjemná a zaujímavá vôňa, len jemne sladká vôňa – asi ako trolinku osladená voda - ktorá využíva ingrediencie, od ktorých by človek čakal niečo ťažkotonážne a pritom z nich vytvorí niečo ľahké a vzdušné. A drží.

Les Fontaines Parfumées: Grenadine

Veľmi príjemná vodička s granátovým jablkom a čiernymi ríbezľami, úplne nesladká ovocná limonáda. Príjemná letnička.

Les Fontaines Parfumées: Pivoine

Príjemná, ľahká pivonková vôňa, dosť jednoznačne vylepšená ružou. Ale pekne. Bohužiaľ na mne dlho nedrží.

Les Fontaines Parfumées: Thé Indien

Veľmi jemný čaj s trochou citrusov, podávané na pižme. Milé, zabudnuteľné.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 17:52

Collection Privée:

Aoud Rose

Oudová ruža so šafránom jako vystrihnutá z nejakej „arabky“. Celkom vydarená, akurát, že takých arabiek je...a za rozhodne iné ceny. Jediné, čo je na nej zaujímavé je, že v zložení (ako aj u ostatních „oudoch“ značky) nie je oud uvedený. Tak ho teda buď neuvádzajú, alebo ho dokážu vyskladať inak.

Rose De Mai

Rose de Mai by mala byť májová ruža z Grasse, aj tak začína, ale čoskoro pôsobiť veľmi bulharsky. To nemyslím v zlom, len sa snažím popísať v podstate ružový soliflor s ľahko olejovitej sýtej ruže.

Bois

Na začiatku veľmi slabý drevený tón – nerada to píšem, ale zdá sa mi, že drevá Galimardu nie vždy idú – ktorý neskôr prejde do príjemnej živicovo-ambrovitej vône.

Gaiac Precieux

Ok, tak hej, tu to guajakové drevo je. Od začiatku do konca. Naleštené, živičnaté guajakové drevo. Osladené trochou medu a posilnené ambrou v drydowne.

Neroli

Veľmi silné a pomerne horké neroli, krásne a výrazné. Pani v Galimarde hovorila, že je to „jej“ vôňa. V drydowne podľa mňa aj nejaké drevá a ambra.

Sensuel Safran

Hneď od začiatku šafrán. Najprv trochu kuchynský, potom začne chytať semišovo-kožený podtón. Neskôr príjemne zosladne. Šafrán sa pomaly vytratí aj z kožou, a ostane príjemný nasládlo-drevitý, ambrový drydown.

Ambre

Ambrová vôňa „prikorenená“ trochou pelargónie, jalovca a guajakového dreva. A prospieva jej to. Tie vytvoria taký trochu natrpklý akord, ktorý ambru oživí. Asi jako lekvár v čokoládovej torte, aj keď teda toto je všetko, len nie gurmánka. Pôsobí skôr  pánsky.

Aoud Jasmin

Jazmín s medom a trochou aoudového tónu. Príjemná, oblá, hebká, teplá, veľmi orientálne pôsobiaca vôňa. Skôr dámska, al v zásade si ju viem predstaviť aj na mužovi.

Rose D´Orient

Na začiatku výraznejšia, ako Rose de Mai, neskôr pribúdajú ambrové, živicové a ľahko gurmánske tóny.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 23:49

Červenec 2020, Studio des Fragrances Galimard v Grasse.

Jean-Paul Belmondo a Carlos Sotto Mayor vytvářejí parfém Marginal, pojmenovaný podle filmu, který je v 80. letech minulého století spojil na plátně i v životě..

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 17:23