April Aromatics

29. srpna 2014 22:31
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 22:31

Zakladatelkou a parfumérkou této značky je Tanja Bochning, která je mimo jiné i certifikovanou učitelkou jógy. Ta se po letech cestování po světě, studií parfumérství, botaniky a spolupráce s renomovanými parfuméry rozhodla jít vlastní cestou. Firmu původně založila v New Yorku, do Berlína, kde ji najdeme dnes, přesídlila až v roce 2008.

Název April Aromatics souvisí jednak s jejími studii aromaterapie a s tím, že Tanja se narodila 1. dubna (April). Dle svých slov tato dáma věří v léčivou sílu přírody, proto ve svých vůních použivá jen certifikované přírodní ingredience, přičemž se dokonce vyhýbá i složkám, které by byly získávány ze zvířat nebo na nich testovány.

(http://perfumepharmer.com)

Všechny její vůně jsou tak založené na buď na přírodním jojobovém oleji (parfémy na olejové bázi) nebo na bio alkoholu (koncentrace Eau de Parfum). Kromě toho značka nabízí i bytové a tělové spreje, v nichž jsou použity emulgátory z kokosového oleje a také tzv. Chakra produkty, které jsou vyráběny výhradně z přírodních éterických olejů a mají přímou souvislost s Tanjinou vášní pro jógu. A samozřejmě veškeré obaly se dají recyklovat.

Neopomenutelnou zajímavostí je, že za relativně krátkou dobu, co působí na trhu, získaly její vůně řadu ocenění. Např. "Bohemian Spice" se rovnou v roce svého uvedení na trh objevila mezi TOP TEN podzimními vůněmi na Olfactorialist, Perfume Pharmer ocenil značku jako Nejlepšího nezávislého obchodníka s přírodními parfémy roku 2012, v témže roce se jedna její vůně objevila v jedné anketě na fragrantice jako nejoblíbenější ("Nectar of Love"). Letos se zase Liquid Dreams zjevila mezi 10 nejlepšími parfémy na Cafleurebon a zároveň její vůně Calling All Angels vyhrála jednu z cen Art and Olfaction Awards.

(http://aprilaromatics.com)

Přehled vůní, nabízených jak v koncentraci EdP (30 ml), tak i parfémový olej (10 ml):

Bohemian Spice, Calling All Angels, Jasmina, Liquid Dreams, Nectar of Love, Precious Woods, Rose L‘Orange, Rosenlust, Unter den Linden.

Letos Tanja představila novinku Ray of Light (složení: limetka, citrón, grep, bergamot, galbanum, máta, tabák).

(zdroj: http://aprilaromatics.com , www.fragrantica.com a www.ausliebezumduft.de)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 23:47

Rosenlust

(www.cafleurebon.com)

K vytvoření této vůně prý Tanju inspirovaly její návštavy Turecka a Indie, kde se zúčastnila sběru růží. No a růži tam taky najdete a fakt je přírodní každým coulem jako ve Ward Momayz, kterou jsem nedávno zkoušela. Jen tato je ze začátku ovocně svěží, vzápětí ji však obklopí kůra hořkého grepu, pochopitelně taktéž autentická, špetka příjemné živočišnosti hřebíčku.

Růže se však neochvějně dere na povrch pěkně po arabsku. Kromě již zmiňovaného koření je hřejivá, malinko vosková s medovým podtónem jako WM, ovšem Rosenlust je dřevitější, má více nahořkle zelených lístků a je doplněná prašným zemitým kosatcem. V drydownu se pak opět malinko stáčí k AO, kdy růži jemně postrouháme sušenou citronovou kůrou, abychom jí dodali na pikantnosti. Vůni zdobí výborná intenzita i výdrž a i přes ty zmiňované styčné body je rozhodně propracovanější než Ward Momayz. Asi jsem se zamilovala .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 05:52

ROSENLUST April Aromatics
Hustá růžová(růže) esence sirupovité konzistence jen velmi mírně nasládlá,
kdy případná přespřílišná šťanvnatost/kon­centrace je zmírněna delikátním propudrováním vůně.
Hutný růžový lektvar bez gravitace.
Velmi příjemný.!.

(found on luckybeans.typepad.com)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 06:00

ROSE L´ORANGE April Aromatics
Růže, neroli, pomerančový květ.
Přírodní narkotikum.
…teplý punč, do kterého si namáčíte perníčky jemně slazené růžovým sirupem a vdechujete pach navlhlých zdí domu prohřáté ohněm…
Je to taková voňavá tíha, jako se vám rozlévá od nohou nahoru, do celého těla,
když se třeba po celodenním lyžování úlevně uvelebíte u krbu s hořícím dřevem…
…barvy ohnivých plamenů dokonale odpovídají barvám vůně…

UNTER DEN LINDEN April Aromatics
…mistr řezbář má mezi stehny pevně stisknut čerstvý hrubý/neopracovaný špalek lipového dřeva,
aby mu zkušenými a jistými tahy dal podobu…
Vůně dřeva z listnáče, ještě téměř před chvílí kvetoucího i se zbylou nepatrně medovočajovou nasládlostí lipových kvítků…
…jenže odér zeleného/živého dřeva je intenzivnější.
Přítomnou nahořklost a drhnutí – jako když vám na prstech ulpí lehce lepkavá míza z pod kůry – má na svědomí citron…
…vůně dřeva se celkem rychle mísí s nesladce citrusovým tónem.
A takhle zůstane Unter den Linden docela dlouho.
Nakonec se vyloupne hladká, plná, kulatá, hustě lehká vůně magnolie podkreslená vánkem z lipových květů, která vám vyplní chřípí jak vdechnutý vláčně pudrový zlatý pyl…
Aby to nebylo snad příliš dokonalé/krásné a příjemné, pořád vnímáte, i když upozaděnou, onu suchou nahořklost žlutých citronů.
…a po nějaké době zůstane v řezbářské dílně torzo ženského těla opracované mistrovými hrubými dlaněmi do hladkosti říčního oblázku…

10/12/11

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 06:09

BOHEMIAN SPICE April Aromatics
…obdoba vůně Marconi 3 Profumi del Forte.
Jenže něčím intenzivnější, jasnější a možná svým způsobem drzejší/neohro­ženější.
Jakoby bez elegance, bez nablýskané pompy, ale stejně pořád dáma…
Pačuli s kadidlem/prys­kyřicí na italský způsob – jakási lehce vintage vůně,
bylinně nasládlá a líná,
a vetiver, který by snad chtěl drhnout, se vanilkou nechá bázlivě vést jako slepec opatrně našlapující sametově hustou tmou…
Měkká, hustá, teple objímající vůně.
Síla, svoboda a klid…
…některé vůně tohle umí – vaší divokost zkrotit tím správným směrem a současně dodat ohromný pocit jistoty…

…když něco hodně chci, potřebuju,
tak prstem ve vzduchu nad hlavou
kouzelnou formuli namaluju.
A pak –
nevím, jestli
začne se Země točit v protisměru,
nebo je to něčím jiným.?.
Nevím, věru.!.
Ale já shrábnu tučnou odměnu
za to, že svý přání jen(?) hlavou proženu.!..
…že prý platí se vysoké daně.?.
Jak kdy a jak za co.
Jenže já už dávno a z vysoka
kašlu na ně.!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 06:22

JASMINA April Aromatics
Jasmín.
Jasný, zlatý, hustý a hutný,
Jiskrný, étericky lehký a opojný,
Jistý, smyslný, provokující a dráždivý,
Jásavý, rozpustilý, mazlivý a zkrotlý,
Jiný.
Nechutně ale i božsky indolický a živočišný…
…ženský…
Vypreparované bílé zlato z Alienu a Songes – tak těžké, téměř nezvladatelné a
současně tak hebké jak prachové peří…
…stačí slabounký závan dechu,
stačí tak málo a
je to jak přívalová vlna – má sílu a nic nešetří…

…přijdeš si jakoby nic a
nakráčíš středem
strhneš mi flastr z mojí duše a
roztrhneš jizvu zas na dva díly,
řekneš jen
suše,
jakoby jsme se neviděli jen chvíli –
připrav se na to, že
zítra zas jedem…
…temnou jízdu černejch duší
navrch bílá a vevnitř shnilá,

že sotva kdo tuší,
kolik životů má jedna kočka…?.
…jeden, tři a nebo sedm.?.
Ne.
Jen dva –

nad vodou a pod vodou.
Stačí si jen na svou kartu osudu
počkat…
Jasmínový skvost.
JASMINA.

10/12/11

(found on boisdejasmin.com)

Cervanek
Avatar
30. srpna 2014 08:42

ROSENLUST  April Aromatics

Voňavé rozárium zářivých růží krásných tvarů a barev. Vůně upoutá svou svěžestí, čistotou, je i trošku šmrnclá oudem, takže působí v začátku i arabským dojmem. Hlavní part je ale přenechán růžím i starým vzácným odrůdám, jako je třeba Alba, Damascena, nebo bulharská růže Otto, apod.  Připomíná mi trošku již nevyrábějící se Taif Rose Spirit od A. Quarashiho. Rosenlust je ovšem mnohem hladší, svěžejší, relaxační, vyvolávající klid a mír.  Milovníci růží budou její nevšední krásou jistě očarováni (nevím, jak se vkládá obrázek)

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 09:02

(poznámka.... to nebudu zkoušet..... což jsem si řekla už u Amouage a Xerjoffu kdysi  )

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 18:17

Rose L´Orange

Tak teď už vím, že Tanja to s růžemi opravdu umí. Zde jí propojila s hořkým neroli, pomerančovou kůrou a letmým závanem "mátové" pelargónie. Prohřála ji příjemně hřejivým muskem a schovala ji za tenounký nesladký pudrový závoj. Teprve po jeho odkrytí před námi růže pomalu rozkvétá.

V první chvíli se zdá být křehčí a nežnější než Rosenlust, postupně však nabírá na síle. Stává se malinko voskovou, ukáže i své zelené listky, ale především je sametovější a mýdlovější. Pokropili ji i několika kapkami brusinkového sirupu, přidali i jemňounké kouřové tóny, aby růži dodali i trošku zemitější hloubku a nakonec posypali sladkým pylem v podobě "pudrové" vanilky (v dojezdu nepatrně zhoustne).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. zaří 2014 17:10

Jasmina

Po nedávných zkušenostech s výrazným jasmínem v Lust, který mne sice nezabil, ale i tak mi dal co proto, jsem k této vůni přistupovala s obavami, ale tohle je o dost lepší. Zpočátku je to jasmín svěží a ovocný. Po chvilce se k němu přidává i grepová dužina a hořká grepová kůra.

Od původní svěžesti pak jasmín přechází do jiskřivě zelené a zároveň voskové polohy a i zemitým tónům. A kupodivu na mně není vůbec indolický. Ylang je tu tentokrát hodně mýdlový jako v Ylang 49 od Le Labo, přesto vůni rozzáří a prohřeje.

V základu se na vůni opět snese kouřový soumrak jemných pryskyřic a vůně nabírá hloubku podobně jako v Rose L´Orange jen s tím rozdílem, že tady bylo použito opravdu jen pár zrníček vanilky. Milovnice téměř nesladkých květinově zelených vůní si tady rozhodně přijdou na své.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. října 2014 20:08

Liquid Dreams

Nevím, jak přesně to Tanja s tou rozkvetlou jarní loukou na svých stránkách myslí, na té byste těžko hledali přírodní citron, z nějž vymačkáváte čerstvou šťávu a hořkou citronovou kůru, z čehož vzápětí vytvoříte nadýchanou citronovou pěnu. Možná by to mohl být sad s rozkvetlou, příjemnou opojnou "medově" nasládlou lípou, jiskřivou zelení v okamžiku podvečerního soumraku, kdy slunce pozvolna zapadá (směs jemných pryskyřic, které najdete jak v Rose L´Orange, tak i v Jasmina).

Ve stínu lípy roste jedna drobná narciska, popřášená jemným "vanilkovým" pylem a vedle v trávě se povaluje jedna nezralá broskev. Tohle dost narušilo moje dosavadní přesvědčení o tom, že zelené vůně umí jenom Ben Gorham. Jen je škoda, že ve srovnání s Green je mnohem tělovější a i výdrž bych raději delší než 2 hodiny, ach jo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2014 12:23

Nectar of Love

Pomalu začínám chápat, proč Tanja získává za své vůně ta nejrůznější ocenění, tohle je totiž důmyslně namíchaný nektar. Vlastně je jich několik. Ten první se vyznačuje hořkým nazelenalým neroli, hořkým bergamotem, mátovou svěžestí muškátů a příjemně živočišným, palčivě dřevitým hřebíčkem.

Ten další v sobě ukrývá čerstvě namletou kávu, z níž stoupá kouřový obláček (směs pryskyřic), čerstvou mízu z rozdrcených zelených listů, vlhkou zeminu, teplý vosk a medově nasládlý jasmín. Zní to asi divně, já vím, ale ono to ladí dohromady a postupně si vás připravuje na ten poslední, květinový nektar. A ten stojí za to!

Skládá se ze syté, lehounce voskové se sametově zelenými lístky a naprosto výstavní tuberózy. Je hřejivá až slunečná, nepatrně mýdlová, ale ani náznakem bolehlavová, naopak podmanivě opojná, jelikož v kalichu jejího květu se místo pylu nachází směs luxusní marmelády s kousky kandovaných jahod a nahořklého karamelu.

Celou kompozici pak završuje jemně kořenitý santal, který tu sladkost zvolna drží na uzdě. Tohle zatím dokázal jenom pan Monegal, abych z počáteční rozpačitosti ke konci hýkala blahem. Z dosavadních mnou zkoušených vůní od April Aromatics se navíc vyznačuje zatím největší intenzitou a i nejlepší výdrží.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. října 2014 14:16

Unter den Linden

Právě tahle vůně, u níž už je zcela jasné, že má vzdávat poctu jedné z nejznámějších a nejstarších ulic v Berlíně, byla jedním z hlavních důvodů, proč jsem se letos na jaře chtěla s touhle značkou seznámit blíže, protože kdykoliv tam zavítám, moje kroky míří právě tam, zejména na jaře.

No Tanjino pojetí vůbec neodpovídá skutečnosti, je tisíckrát krásnější a čistější bez ruchu okolních dopravních prostředků. Tohle je spíš nějaká lipová alej kdesi na slunném jihu s nahořklou svěžestí bergamotu.

(http://www.selfsufficientish.com)

Vlastně to není jenom o lípě, kvete tu i "pudrová" mimóza, jejíž čerstvý pyl vítr rozfoukává po okolí. Skrze alej protéká zurčící potůček s ledovou vodou, jehož břehy lemují lopuchy a další trpká zeleň (jiskřivá, medově sladká plumérie, která zintenzivňuje medovou sladkost lipového květu).

Vy sedíte uprostřed téhle vší idylky pod jedním ze stromů a popíjíte teplý čaj Earl Grey, jehož trpkost zmizí, jakmile si do něj vmícháte lžičku lehce zcukernatělého medu a přidáte i kapku mléka (květinově krémové tóny). A ke konci si užíváte už jen ničím nerušenou lípu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. října 2014 21:07

Bohemian Spice

Tahle vůně opravdu hraje širokým spektrem odstínů. Nejprve je to směs svěžího koření a ostré levandule, od něhož vzápětí přechází ke kandovanému pomeranči, živočišnému hřebíčku, teplému kadidlu a páleným dřevům.

V další fázi vás obklopí balsamický kouř labdana a dalších pryskyřic, tentokrát prošpikovaný palčivým kořením. Dále se nabízí vůně kůže, napuštěná hřejivými vonnými mastmi.

A nakonec tenhle psychedelický obraz završuje prašná zemitost pačuli spolu se suchým doutnajícím vetiverem se slaným podtónem, přičemž v úplném dojezdu vůni změkčí trocha vanilky. Jestli v sobě některá z vůní skrývá kromě aromaterapie i Tanjinu vášeň pro jógu a východní účení, pak je to rozhodně Bohemian Spice.

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 11. října 2014 09:30
Reakce na wendulka:

Tak přesně tento typ vůně v poslední době potřebuju, ale stačila by mi i olejová verze. Díky za recenzi a další tip.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 11. října 2014 13:44
Reakce na kinoma:

Olejová verzia Bohemian Spice je príjemná.

S Psychédélique od Jovoy si rozumieš? Pripadá mi podobná.

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 11. října 2014 14:34
Reakce na michaela:

Ano, ta je fajn, díky za bližší přirovnání. A ty znáš obě verze Bohemian Spice, která se ti líbí více?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. října 2014 17:13
Reakce na kinoma:

Já jsem si na tebe při zkoušení vzpomněla, že ta by se ti měla líbit. A právě proto, že je na mně propracovanější a celkově méně sladká, si myslím, že jí by mnohem víc seděl název Psychédélique. Jinak pokud jde o samotnou pačuli, ta je stejná, to má mmija22 pravdu.

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 11. října 2014 17:35
Reakce na kinoma:

Obidve verzie Bohemian Spice som skúšala, ale bolo to už pred viac ako 3 rokmi.

Podrobnosti a rozdiely si nepamätám, výsledkom skúšania bol nákup olejovej podoby vône.

Nákup bol vtedy (možno) ovplyvnený aj tým, že mi Bohemian Spice pripomínala obľúbenú Patchouli od Micallef (Micallef ma však kedysi úžasne rozladila kvalitou spracovania flakónov - mám na mysli konkrétne môj flakón Patchouli - ešte som nevidela tak nesympaticky odvedenú prácu).

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 11. října 2014 20:47

Tak to si ji budu muset časem pořídit, zní to dobře.