Miller Harris

29. srpna 2014 15:39
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. března 2016 21:11

Coeur de Jardin

Začátek se podobně jako u Poirier d´un Soir nese v hruškovém úvodu jen s tím rozdílem, že tahle hruška je zelená, trochu natrpklá, jak ještě není úplně stoprocentně zralá, ale díky osvěžení bergamotem a citrónem působí přesto měkce a dokonce pustí nějakou šťávu. Zhruba tak nějak bych si dokázala představit novou AA Pera Granita. Problém je, že tady ta hruška vydrží ještě kratší dobu, přesněji řečeno během čtvrt hodiny zmizí jak pára nad hrncem.

Coeur de Jardin se totiž poté změní v zelenou, i když krotkou tuberózu, jemně podbarvenou ovocným jasmínem a růží. Vzdušný mechový základ s dobře zapracovanou pačuli a popraškem bílého pižma pak vůni nasměruje k osvěžující moderní chypre. Ne, že by to nebyla dobrá vůně, jenže hrušková je moc málo a pokud jde o tuberózu, Lyn Harris s Noix de Tuberéuse ovedla podle mě mnohem lepší práci.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 15. května 2018 13:09

Feuilles de Tabac

Jednoznačně pánská vůně. Cítím mýdlové citrusy, nasládlé koření s jehličím, hřebíčkovo-zelený akord – podobný tomu v LP No. 9 for Men (Penhaligon's) – a nakonec suchý drsný tabákový kouř jako z Cabochardu (Grès), který se postupně uhlazuje a sládne. Na podzim bude ideální.

Rose En Noir

Jednoznačně dámská vůně. Svěží růže oslazená meruňkami přechází na jemně květinový pudr, který v závěru zdrsní prašně štiplavé pačuli.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 06. června 2018 21:31

Figue Amere

Postupně cítím krémové květiny s podtónem mléčného fíku, jemnou aviváž, ovocně nasládlý parafín, který se uhlazuje na pudr, a nakonec, po více než 4 hodinách, hladkou kůži s podtónem pánského holičství. Vůně však zdaleka není tak podivná, jak by se mohlo z popisu zdát, naopak je příjemná, ovšem spíše dámská.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2018 21:31

ModestMourek Jo, to je dobrá fíkovka.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 03. února 2019 18:18

Terre d'Iris

Závan jemně mýdlové jehličnaté rozmarýny, hořký bergamot, sametový petitgrain, výrazně máslový kosatec, který mění na prašně zemitým, a hřejivá jedlová pryskyřice. Podle reklamního textu má vůně evokovat cestu po Středomoří, ovšem mně spíš připomíná gentlemana v klasickém holičství. Použitý kosatec je opravdu kvalitní, vyrovná se tomu v parfému Diamond Jubilee Bouquet (Grossmith). Výdrž na kůži se ohybuje kolem 3 hodin, takže není na škodu ji podpořit několika střiky na oblečení.

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 01. ledna 2020 17:39

Tender

Veľmi pekná, sviežokvetinová vôňa s krásnym hyacintom, zeleňou, ľahkými kvietkami a priam rozžiarenými aldehydmi. Neskôr ju prímes šafránu, kože a kadidla posiela trochu orientálnym smerom, ale bez zosladnutia. Nie je veľmi „priestorová“ ale pomerne netradičná a príjemná.

Scherzo

No, oudovka. Zas. Tu je oud krotký, minimalistický, priam by som povedala, že moderne poňatý, dcéra ho dokonca označila ako „svieži“. Ako spracovaním naozaj netradičný. Akurát, že zvalcuje všetko ostatné, takže z toho vylieza takmer „soliflor“ vydrhnutého, vypucovaného, mierne drevitého oudu s trolinku drsným podtónom. Mohlo by sa to pokojne volať „Oud in white“, alebo tak nejako.

Peau Santal

Skúšané len narýchlo – santalovka so šafránom, na začiatku trochu „zdrsnená“ trochou korenia. Pôsobí to trochu ako neošmirgľované drevo. Neskôr sa uhladí a získa ľahko púdrový nádych.

Powdered Veil

Skúšané len narýchlo – veľmi príjemná púdrová vôňa v štýle Love, Chloe, menej sladká, hladšie. V drydowne trochu pridá na sladkosti, ale stále veľmi decentne.

Violet Ida

Skúšané len narýchlo – príjemná ľahko zapúdrovaná kosatcová nefialka. Ako, kľudne by tam mohla byť, ale nie je. Ku koncu troška osladená vanilkou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. července 2021 21:46

Étui Noir

Mramorové kadidlo s balzamickým styraxem a dalšími pryskyřicemi, osvěžené mandarinkou a citrusy, svou prašností mi typově malinko připomíná mou oblíbenou Memoir Woman bez květin a doutnajících dřev. Černá andělská křídla nevíří hustý pepřový prach. Naopak je uhlazená nádherným máslovým kosatcem, s jehož pomocí se prostřednictvím  kůže, labdana a šikovně zapracovaného pačuli skutečně promění v černé sametové psaníčko, ukrývající dámské rukavičky. Po letech opravdu velmi milé překvapení od této značky!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. srpna 2021 23:30

Black Datura 

Zpočátku to vypadalo na bílokvětinovku s lutensovskou tuberózou z Datura Noir, máslově ovocným ylangem a krémově nazelenalou lilií, osvěženými limonádovým růžovým pepřem, které floritstka místo do papíru zabalila do drceným černým pepřem zaprášeného semiše. Jenže to by ty kytky nesměly v další fázi pravděpodobně za přispění syntetické ambry a dalších složek začít uhnívat.

Violet Ida

Přesně jak píše slniecko, mrkvový kosatec, osvěžený bergamotem, pomáhá společně se sladce perlivým otočníkem a na jemný prášek rozemletou vanilkou vytvořit dojem fialkového pudru bez otravných bonbónkových tónů. V další fázi pak kosatec ještě ukáže krásnou máslovou podobu a zlehka ho zahřeje balzamická ambra.

Offline blackviolet
Avatar
3318 příspěvků moje polička 23. srpna 2021 14:03

wendulka Tak začátek mám jako ty, uhnívání naštěstí ne.

Black Datura 

Na začátku připomíná Daturu Noir, ale tady je tuberóza hojně posypaná pepřem, je zelená a ve společnosti ylang ylangu. Rozpouští se v balzamickém krému, který se postupně vysušuje a mění v pudrový prach. Vůně není příliš sladká nebo tuberózově opojná a dovedu si ji představit i na pánech.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 23:36

blackviolet 

Na mně vůně tohoto typu nezlobí jen málokdy, ale těší mě, že se shodneme alespoň s tím začátkem.