Jovoy Paris

27. srpna 2014 17:57
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 06. zaří 2014 13:49

La Liturgie des Heures

Tak v tomto případě název s hodinovou bohoslužbou sedí. V jehličnatém lese za mydlinkovou mlhou se před námi zjevuje starý zaprášený kostel. Vevnitř se nachází jen několik dřevěných lavic. Kamenné zdi kostela jsou sice chladné, ale vzduch uvnitř je prosycen suchým štiplavým kouřem teplého kadidla. A jako kostelní kadidlovka má pochopitelně neuvěřitelnou intenzitu a výdrž.

(www.wyreforestwest.org.uk)

Rouge Assasin

Vůně má být jakousi oslavou nebojácné emancipované ženy 20. let 20. století, která se nebojí vybočit z řady a porušit pravidla. Jde o ženu, co se nebojí užívat si svobodu, život samotný, tančit nebo kouřit cigarety, což rozhodně pro tuto dobu nebylo až zase tak úplně typické.

No ale já marně hledám ta slibované šminky a lascivnost. Nebo jestli ji mám spatřovat v té suché pryskyřičnatosti a kořenité štiplavosti na úvod? Nebo ji mám hledat v té troše křehounkého kosatce obaleného hřejivým a lehce upoceným pižmem?

No dobře, když se jó soustředím, najdu za tím vším maličko té vůně rtěnky, ale pudr ve smyslu líčidel teda ani náhodou. A jakmile se s vámi po pár minutách kosatec s růží rozloučí, zůstane s vámi už jen vanilkově-pryskyřičnatý benzoin s tentokrát již příjemnějším "pudrovým" bílým pižmem a trochou suchého pikantního cedru. Co to má být?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 30. července 2015 23:11

L'Arbre de la Connaissance

Podle názvu měla vůně zpracovávat podobné téma jako Figuier Eden z řady Armani Privé, jen u Jovoy to vzali přes Buddhu. A to možná neměli dělat. Samotný fík je tu sice šťavnatě zelený, no bohužel ho zkombinovali s naprosto nemožnými molekulami nejrůznějších svěžích tónů. První tipuju na nějaký aldehyd, protože po zakousnutí do té svěží zeleně narazíte na studený kov.

K němu se asi po půl hodině přidá podivná slaně pižmová vůně prádelny, která nejspíš stejně jako kokosová pasta, jíž fíky pomažeme, měla asi představovat mořskou atmosféru. Jo, fík pak sice po rozvonění mléčně zesládne, přičemž ho ještě v drydownu doplní prašná zemitost pačuli, ale brr, míchat dohromady fík, kokosovou pastu a tenhle typ chemie, to byl hodně blbej nápad.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. listopadu 2015 10:58

Sombres Dessins

Já se tak těšila podle složení na růži, ovšem tady nenacházím ani jediný okvětní plátek. Hned po trpkém bergamotu, osvěženém "limonádovým" růžovým pepřem mě totiž zavalí hromada suchého, na prach rozemletého, bohužel ale taky gumovatějícího šafránu s pačuli a kadidlem. Společně to na mně podobně jako v Tauerově Incense rosé vytváří dojem pálících se pneumatik.

Už jsem pomalu chtěla jít drhnout, jenže ona na mně mrcha po rozvonění vytasila naprosto úchvatný mléčný santal, ochucený kapkou rumu. Kdyby takhle vydržela, asi bych se rozmyslela a ten palec nakonec otočila nahoru, ale to by se mezi tuhle dvojici nesmělo vloudit labdanum a ten krásný santal vysušit. No na to, že tahle vůně měla být jakousi poctou dnes již přísně chráněnému mysorskému santalovému dřevu jsem od ní čekala o dost víc.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 13. dubna 2016 23:23

Sans un Mot

Po zklamání ze Sombre Dessins a Just Interdit jsem vložila poslední naději do téhle vůně a bohužel ani tady se zázrak nekonal. Úvodní růžový pepř tu sice nepůsobí limonádově a kupodivu i příjemně jiskří, ale laciné citrusy s rozmačkanými listy rybízu bych od čistého parfému opravdu neočekávala. Mnohem horší ovšem je, když se k tomu po pár minutách přidá ylang s vůní nahnilých banánových slupek.

Teprve po rozvonění se objeví překvapivě přírodní vosková růže s medovým a kořenitým podtónem, jak ji znám třeba z Rosenlust (April Aromatics), jen tuhle smíchali se sladkým fialkovým pudrem a špetkou vanilky. Jenže vše opět pokazí základ se škrobovým bílým pižmem a drhnoucím cedrem. Tímto jsem si přestala o značce Jovoy dělat jakékoliv iluze a raději zůstanu u své staré dobré Poudré.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. května 2016 22:07

Les Jeux sont Fais

Tahle vůně má být údajně poctou mužským francouzským ikonám 60. let a už podle samotného názvu, který se dá přeložit jako "kostky jsou vrženy" nás zavádí do prostředí kasina. Pánům se tu nalévá gin, osvěžený citrusově nazelenalým petitgrainem a rum, ochucený sladkým sušeným ovocem. A jelikož je to prostředí pravých mužů :) , nechybí tu ani aromatický tabák a zásluhou labdana a příjemně živočišného kmínu ani kožená křesla, v nichž je usazen samotný mužský element.

Základ už je pak víceméně opakováním předchozích vůní z této řady (Ambre Premier, Psychédélique). To když se labdanum spojí s vanilkou a společně vytvoří pryskyřičnatou ambrovou směs, k níž se ještě přidá prašná zemitost pačuli s jemně kořenitým santalem. Když to vezmu úplně jednodušše, dalo by se říct, že Les Jeux sont Fais je pánským protikladem k Aziyadé (Parfums d´Empire) se stejně dobrou intenzitou a výdrží.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 19. května 2016 05:45
Reakce na wendulka:

...tohle by se mohlo libit Pafce...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. května 2016 16:56
Reakce na Miru:

V první fázi určitě ano, ale pak by tam asi na ní toho chlapa bylo už moc. Každopádně je fakt dobrá. Ale možná že už jí i zná buď z Madeleine nebo z Egoistu.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 03. února 2018 15:07

A teď bohužel jedna smutná zpráva pro ty, kteří se chtěli seznámit s původní kolekcí Les 7 Parfums Capitaux (Hesperidé, Marine, Boisé, Fougere, Chypre, OrientalPoudré), k nímž patří i Quand? a Terra Incognita, případně jako já plánovali doplnit stávající zásoby. Jejich výroba byla bohužel ke konci loňského roku definitivně ukončena.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. února 2019 13:00

Remember Me

Opakovat se a přitom vytvořit něco nového? Ano, Cécile Zarokian se to tentokrát podařilo. Použila bergamot s pocukrovaným citrónem, vanilkou a dřevem z Aura Sublime, ale jen tolik, aby s její pomocí podbarvila důvěrně známou vůni čaje s medem (plumérie), kardamomem, zázvorem a kondenzovaným mlékem.

Pavillon Rouge

První nástřik je vůně chlastu: kořenitý rum a whisky, které se mísí s jemnou vůní tabáku a kůže, jakou by člověk očekával od Frapinu anebo klidně i od Forda. Jenže ona po rozvonění zjemní až přespříliš a zůstane jen lehká vůně mleté kávy a černého čaje, oslazené vanilkou na dřevitém podkladu.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 06. dubna 2019 20:23

Včera jsem v butiku Jovoy Paris měla štěstí přímo na Francois Henina. Velmi šarmantní muž s neskutečným parfémovým přehledem

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 06. dubna 2019 22:29

wendulka Závidím!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. května 2021 21:17

21 Conduit Street

Tohle je bylinná levandule s dominantní vůní sena z babiččiny zahrádky, která v ní byla vypěstována společně s rebarborou a šťavnatým hořkosladkým grepem, aby posloužila společně s jedlovým jehličím a suchým, lehce zakouřeným vetiverem se slaným podtónem jako hlavní ingredience pro výrobu pánské fougere kolínské v nedalekém holičství. To by samo o sobě bylo zajímavým prvkem, nebýt tuny dezinfekčního ambroxanu, který ustoupí teprve v základu, kdy se projeví i lehce ovocný nádech levandule a v kombinaci s mandlovou tonkou na mé kůži vytvoří pánskou variaci na Mon Guerlain.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 21. února 2022 20:30

Rose Millésimée, extrait

Pokud bych měla být v kůži Šípkové Růženky, volím tuto růži, klidně i na sto dalších let, kdyby si to princ náhodou rozmyslel. 

Polštář naplněný okvětními plátky růží a peřím plameňáků. Růže, která má kořeny v permafrostu a rozkvétá s příchodem červánků. Ledově ostrý pepř a tělově teplé pižmo. Vlahá vůně růží modelovaných světlem na sklonku dne.  

A kde má tahle dokonalá růže své "ale"? Ale je to limitovaná edice...

Po dlouhé době jsem byla vysloveně nadšená; pořízený zbytek ve flakónu si hodlám hezky užít a nebudu se trápit tím, že je to krátká známost. Vyzněním mi trošku připomíná již nevyráběnou Essence od NR (a klidně bych ji viděla v tom jejím "ledovém" flakónu).

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 22. února 2022 08:10
Reakce na Fleur:

Rose Millésimée, extrait

Pokud bych měla být v kůži Šípkové Růženky, volím tuto růži, klidně i na sto dalších let, kdyby si to princ náhodou rozmyslel. 

Polštář naplněný okvětními plátky růží a peřím plameňáků. Růže, která má kořeny v permafrostu a rozkvétá s příchodem červánků. Ledově ostrý pepř a tělově teplé pižmo. Vlahá vůně růží modelovaných světlem na sklonku dne.  

A kde má tahle dokonalá růže své "ale"? Ale je to limitovaná edice...

​Nádherně napsaná recenze (a hlavně naprosto výstižná)

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 22. února 2022 09:43

Martula Děkuji (a děkuji i za možnost užívat si ji ).