Xerjoff

24. srpna 2014 18:33
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. května 2021 22:45

Cruz del Sur II (Shooting Stars) 

Tropické ovoce ve smetanovém krému, hlavně šťavnatá dužina ze zralého manga a sladkokyselá kvajáva. Je to lahodné, ale ne přeslazené, spíš tropicky osvěžující s pár kuličkami rybízu. A také s několika hoblinami mléčné čokolády. Navíc je v pozadí i vzdušný květinový tón, který s ovocnou směsí hezky harmonizuje. Dobře udělaná ovocná gurmánka.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 04. května 2021 00:40

blackviolet jak se ti prosim zda v porovnani s Erba Pura? Myslim spis provedenim.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. května 2021 09:33

andry To bohužel nemůžu porovnat, Erba Pura nemám vyzkoušenou a nemám od ní ani vzorek.

Online andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 04. května 2021 10:14

blackviolet ja jen ze je taky pomerne znama/oblibena, ovocna... ale prisla mi dost umela :(

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. května 2021 11:19

andry To mi tahle nepřijde, mango je tam docela přírodní a celkově mám z té vůně takový pozitivní dojem. Ale to já mám u vůní s mangem celkově, u mě jsou to vůně na dobrou náladu, nejvíc asi Bombay Bling! Tu bych příležitostně nosila. Jinak jsou pro mě gurmánky jen na občasné přičichnutí.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. května 2021 14:54

andry blackviolet Měla jsem kdysi vzorek Cruz del Sur II a vážně jsem o vůni přemýšlela. Narozdíl od Alexandria II. Pak se ale neoznačená vialka pomíchala s ostatními a vím zas ...nic. Alexandria je teď obrovský hit na parfumo, co ty na to, Leni?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. května 2021 18:46

Korsičanka Vidím, že mám ve zkoušení mezery, protože tu taky ještě neznám . A máš pravdu, je to všude hit, musím ji někde vyzkoušet.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. května 2021 19:16

blackviolet  Těším se na recenzičku

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. května 2021 23:38

Korsičanka Tak už je tady .

Alexandria II (Oud Stars) 

Alexandria II, vůně, která vzbuzuje nadšení u všech parfémových komunit.

Není to vůně, ze které by se člověk okamžitě posadil na zadek. Není ani dost divná, ani dost líbivá. Není orientální a není ani evropská. Je svá.

Dřevo a oudové dřevo, lehce ovoněné levandulí a v pozadí pudrově květinový tón. Balzamická ambra a kousky ohořelého dřeva. Sladké ovoce, datle se skořicí. Vanilka a růže. Všechno levituje kolem, prolíná se, stoupá a zase se vrací a my si jenom přejeme, aby to nikdy neskončilo.

Tichá vůně, která má charisma.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. května 2021 06:34

blackviolet 

...krásná recenze!.

Resp. to, jak popisuješ, charakterizuješ podstatu vůně...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 08. května 2021 07:50

blackviolet Moc díky! Taky mě zpočátku na zadek neposadila, ale pak se vracela, přesně, jak píšeš. Jen už je to dlouho, tak se stala mlhavou vzpomínkou na něco nenechavého...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. května 2021 08:00
Reakce na blackviolet:

Korsičanka Tak už je tady .

Alexandria II (Oud Stars) 

Alexandria II, vůně, která vzbuzuje nadšení u všech parfémových komunit.

Není to vůně, ze které by se člověk okamžitě posadil na zadek. Není ani dost divná, ani dost líbivá. Není orientální a není ani evropská. Je svá.

Dřevo a oudové dřevo, lehce ovoněné levandulí a v pozadí pudrově květinový tón. Balzamická ambra a kousky ohořelého dřeva. Sladké ovoce, datle se skořicí. Vanilka a růže. Všechno levituje kolem, prolíná se, stoupá a zase se vrací a my si jenom přejeme, aby to nikdy neskončilo.

Tichá vůně, která má charisma.

​Nádherně popsáno a vystižena podstata. Je to vůně, kterou nejde někam zařadit, zaškatulkovat.

Je mimořádná.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. května 2021 08:35

Miru Korsičanka Martula Děkuji! Žila jsem s ní teď dva dny a nechce se mi loučit. Výdrž je výjimečně dlouhá a jde i do prostoru, takže tady nemám pocit, že ta vyšší cena je neopodstatněná.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. května 2021 09:06

blackviolet 

...tak takové vůně je požitkem zkoušet!., když člověka nutí ji neustále zkoumat a přemýšlet o ní...

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. dubna 2022 14:28

Italica

Je mléčně sladkou gurmánskou vůní, která tématicky navazuje na vůně typu Dragée (Reminiscence), ovšem bez pomerančového květu. Hned v úvodu tu najdete hrnek teplého kondenzovaného mléka, okořeněného špetičkou nahořklého šafránu. Dostanete k tomu pár kostek vanilkového lokumu, posypaného práškovým cukrem a nějakou tu (překvapivě neulepenou) karamelku s kousíčky mandlí. Sladkost hezky vyvažuje dřevitý základ s bílým pižmem. Podobně jako u Dragée se jedná o vůni spíše intimnější, nicméně s trochu lepší výdrží.

Uden Overdose

Nestačím zírat nad oficiálním popisem k vůni. Italské mořské pobřeží se zpěněnými mořskými vlnami narážejícími na útesy. To má být ten citrusový jar v úvodu, jímž se snažíme vyčistit zaprášený zázvor? Tabák, na který jsem se těšila, je vyčpělý. Káva? Kde prosím? A korunuje to syntetický ambrový základ s kosmetickým pižmem. Chtít za tohle takové peníze považuju za parfémový zločin.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. prosince 2022 19:31

Tony Iommi Monkey Special

Spojení s Tonym Iommim, kytaristou legendárních Black Sabbath, je potřeba v tomhle případě brát se stejnou rezervou jako vůně Rammstein s drtivou většinou jejich názvů. Jako temnou ji můžeme přijmout pouze, připustíme-li hypotézu, že Tony ve svém pačuliově zaprášeném koženém saku vedle tvrdého alkoholu holdoval rumové bowli s tropickým ovocem a tóny citrusů, skořicovému tabáku a vanilkovým sušenkám s karamelem. Vše pak už jen uzavírá tonkově mléčný santal s hebkým bílým pižmem. Pokud se vám líbí Straight to Heaven od Kiliana, potom určitě vyzkoušejte, přijde mi, že typově s ní Tonny Iommi Monkey Special pár styčných bodů.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 01:31

Accento

Ananás s citrusmi, ananás s citrusmi, ananás s citrusmi. Rozmýšľam, či sa to nedá nejako viac rozviesť. No dobre, nezrelý ananás s citrusmi, nech máme aspoň jedno podstatné meno. A je to trikrát, lebo je to fakt intenzívne!

Accento Overdose

S Accentom má spoločné len to, že oboje voňajú po ovocí. vlastne som tú súhru názvov vôbec nepochopila. Tu je to ovocie skôr jemné, taký ten všeobsahujúci tón skôr asi žltého ovocia, do toho trocha kvetín, s jazmínom v popredí. Voči pôvodnému Accentu je to krajšia, prepracovanejšia, ale zas na druhej strane aj menej originálna vôňa.

Alexandria II

Ovocné tóny a k tomu zvláštna kombinácia škorice s konvalinkou. vytvára to spolu dojem nejakých veľmi zvláštnych tvrdých cukríkov, asi aj kvôli veľmi jemnému karamelovému podtónu. K tomu ľahký závan ruže a potom už hladký orientálny základ, teplodrevitý, ale nie mäkko pôsobiaci.

Amabile

Na začiatku je proste kyslá. Nie, nie citrusova, kyslá. Citrusy prídu neskôr, aj so zeleným jablkom, takým tým letným s tenunkou šupkou (rozmýšľam, či to jablko nemá na svedomí ten kyslý začiatok...). Pôsobí veľmi stredomorsky, môže to byť v skutočnosti veľmi príjemná osviežujúca letná vôňa, ln teraaz poča upršaného novembra ma príliš neoslovila. 

Erba Pura (2019)

Svieža ovocenka s citrusmi. Vyslovene veselá a optimistická, ako by sa na mňa voňavo veselo smiala. Zatiaľ asi nakrajšia zo sviežich vôní, ktoré som skúšala od tejto značky.

La Capitale

Na úvod hustý domáci jahodový lekvár. Strašne dobrý, z naozaj dozretých jahôd, čerstvo uvarený, priam z neho sála teplo. K tomu trošku karamelovo pôsobiaci podtón, ale nie, nejde z tých jahôd, nič sa nikomu nepripálilo, proste karamel sa robil zvlášť a len troška. No a žiarivo žvičnatý orientálny základ.

Je veľmi zaujímavé, že nielenže tá vôňa nepôsobí ako gurmánka, ale ako mimoriadne vydarená orientálna vôňa klasického strihu, ale tie intenzívne jahody človeku akoby vôbec nedochádzali. Je to proste nádherná, komplexná, teplá, páčivá, hebká orientálna vôňa, ale keď sa zasústredím na tie jahody, vyslovene mi prevalcujú všetko ostatné. Páči sa mi v oboch polohách.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. listopadu 2023 01:31

Opera

Oblý ovocný úvod, do ktorého sa začína plížiť sladké drievko. Trochu nesladkej coly (ok, ja viem, že je to oxymoron, ale predstierajme, že niečo také existuje), jemný závan čajovej ruže. Trochu šminiek, teplá ambra a naleštené vzácne drevá....keby bol Fantóm z opery žena, nosil by toto.  Alebo prozaickejšie - o niekoľko tried pozdvihnutá, prepracovanejšia, elegantnejšia, ale aj jemnejšia Mancera Black Candy.

Soprano

Znova ovocný úvod, tentokrát jemnejšie liči, ovšem hneď od začiatku malilinká štipka oudu. Zvláštna kombinácia, no nie nepríjemná. Celé to po chvíli odvanie a pokožka začne voňať ružovo-mliečnymi tónmi. Kedysi, keď bola vanilka ešte veľmi drhá, sa na aromatizovanie dezertov často používala ružová voda. Toto by mohlo byť ono, pohár mlieka, či neveľmi sladký mliečny dezert špricnuté trochou ružovej vody. Veľmi nežná a netradičná vôňa. Drží neuveriteľne a napriek nežnému dojmu je fakt priestorová, odporúčam s ňou opatrne.

Uden Overdose

Strašne mi niečo pripomína, nejakú veľmi obľúbenú pánsku vôňu spred dvadsiatich rokov. Fahrenheit? Ten bol korenistejší. Chanel Egoiste? Egoiste Platinum? Dior Dune pour Homme? Neviem. Ale tá podoba je tak silná, že vôbec nedokážem tú vôňu popísať, či rozlišovať nejaké zložky. Proste je to "TÁ" jedna konkrétna vôňa, asi ako keby som mala rozoberať, ako vonia pomaranč. Proste ako pomaranč. (Strašne ma to žerie, proste chcem vedieť Čo To JE a pamäť zlyháva...)

XJ 1861 Naxos

Citrusy s medom, bylinky, možno by to mohla byť medovka, v drydowne vanilka s trochou škorice. Tá vanilka predtým ležala v špajzi vedľa sáčku s levanduľou. Čo má toto spoločné so síce luxusnou, ale vyslovene "kolínskou" XJ 1861 netuším, fakt nie. toto je krásna, hladká, ľahunká (pocitom, nie výkonom) jemne gurmánska vôňa.

XJ 1861 Decas

Citrusy, ovocné tóny, mandarinka, ak je tam fakt aj kosatec, tak asi robí len nejaké pokojné spojivo a tlmí nastupujúce živice. Napriek živičnatým tónom vôňa pôsobí ľahko, rozviato, ako radostný teplý deň.

JTC More than Words

Vyzreté ovocie spojené s oudom a ďalšími živočíšnymi tónmi. Totálne orientálna story. Neskôr sa ovocie vytratí (možno ho zožrali ťavy), a ostanú živice, orientálne drevá, ambra. V mysli sa priam vynárajú obrázky arabeskami zdobených interiérov a ťažkých zdobných látok. Tak trochu klišé, ale pekné klišé.

JTC Don

Whisky so strelným prachom, to sedí. Whisky skôr stredná trieda, žiadne uležané single malty. Veď kto by to aj na tú strelnicu ťahal. Neskôr trocha tabaku, kvalitou tak nejako podobne. ani lacné cigy, ani kubánske cigáro. Podľa mňa pekne stvárnená atmosféra strelnice.