Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 01. května 2015 22:04

Misia

V případě vůní inspirovaných baletem už mám několik měsíců na vrcholu svého osobního žebříčku Diaghilev a laťku tak nastavenou hodně vysoko. Navíc když jsem slyšela, že Misia má být vystavená především na fialkách, byla jsem dost opatrná. Nicméně protikladné recenze, které se o bonbóncích nezmiňovaly, mě navnadily vyzkoušet.

Podobně jako u 1932 mne na začátku potěšil vlahý zemitý kosatec z 28 La Pausa, zde dokonce zahuštěnější než v obou zmiňovaných. Jenže on se mrcha zase dlouho nezdrží a uteče před svěží růží s tóny červeného ovoce. Vrací se znovu až po chvilce společně s fialkou, ale už v podobě starodávné pudřenky.

Když se soustředíte, je určitou chvíli, zatímco růže doznívá a fialka s kosatcem se naplno rozepívávají, cítit i ta rtěnka a prázdná dóza, v níž ještě nedávno byly bonbónky (díkybohu, že už tam nejsou :) ), o nichž se zmiňovala blackviolet (případně i ta Insolence nebo Lipstick Rose v light verzi), ovšem to opravdu jen u kůže. Z více jak deseticentimetrové vzdálenosti je to v mém případě jen babiččina pudřenka.

Až v základu, kdy Misii zlehka zahustí tonka, se kromě klasického pudru objeví i ten tekutý a přidá se vůně tělového krému, typická pro řadu chanelovek. A s dřevitými tóny nakonec dojde i na samotný toaletní stolek. Takhle jsem doufala, že by na mně mohla vonět Meteorites, kdyby se mi do ní pořád necpaly skleníkové tóny. Jinak plně souhlasím s tím, že Misia je divadelní vůně každým coulem a plní ohlášené zadání.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 07. června 2015 05:28

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 07. června 2015 13:52
Reakce na Miru:

čo to je?

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 07. června 2015 14:06
Reakce na slniecko:

Co by to bylo.?

Někteří, milující Chanel, by chtěli od této značky téměř vše, aby byli styloví...

Líbil se mi obrázek, tak jsem ho vložila.

Sice není parfémový, ale některé navoněné dámy i kouří, takže...

Ale jestli je v něčem problém..?.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 07. června 2015 14:08
Reakce na Miru:

Nie, nie je problém...len podľa mňa cigarety nemajú objektív, preto ma zaujalo, že čo to vlastne je....či púzdro na telefón, alebo tablet, alebo čo?

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 04. října 2015 17:36

No. 5 Eau Premiére (2007)

Začátek v sobě nezapře příbuznost s klasickou pětkou, nicméně aldehydy v Eau Premiere jsou znatelně vzdušnější. Po rozvonění, kdy se vytratí mýdlový ylang s jasmínem, zůstane na kůži lehounká růžička v průsvitném kouřovém oparu z vetiveru a jemně zapudrovaná vanilkou a bílým pižmem.

No. 5 Eau Premiére (2014)

Ve srovnání s původní Eau Premiere tady chybí ten vzdušný aldehydový úvod, respektive mýdlová je pořád a lehká taky, jenom sem přidali víc neroli. Ovšem chybí mi tu ten typický pětkový ylang s jasmínem. Jsou tu taky, ale ta příbuznost už tu není pro mě tak zřejmá, což jí však vůbec neubírá na kráse. Z původní Eau Premiere jí zůstala růže, zapudrovaná vanilkou, která je tu však hustější a ve srovnání s ní mi přijde taky dřevitější a tím pádem i méně sladší.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 21. listopadu 2015 08:26

...dostala jsem Coco Chanel EdP...

Před časem jsem měla

EdT -

nyní si už jen vybavuji, že jsem na ni musela mít náladu, chuť, rozpoložení, a přestože byla chválená(občas), tak působila na mě, vnímala jsem ji jako ježatou, neustále se ošívající...

...jako když je slečna poprvé navlečena do perfektně střiženého kostýmku...

EdP

...asi mám zrovna tu správnou chemii

(Chanel je značka, která snad nejcitlivěji a nejvýrazněji reaguje na měsíční cyklus, jsou dny, kdy její vůně voní, jsou skvostné.!, a dny, kdy není možné v nich strávit ani minutu, téměř nenositelné... ),

ale momentálně mám tu čest halit se, mít na sobě

étericky balzamicky pomerančovou hedvábně nasládlou růži s pikogramy molekul oblázkově hladkého mýdla...

 Po usazení se vůně na kůži, když se uvolní, zklidní, splyne s mojí pokožkou, kůží i duší,

nasávám  - to, tak typické -

chanelade - vnitřnosti tak známé třeba z Allure EdT, EdP...,

akorát zde, v Coco EdP,

obalené a chráněné oritentálním kašmírem odlišných ingrediencí...

Nosí se tak snadno.!, mám pocit, že kdybych se v té vůni vykoupala, natřela vonnými oleji a krémy téže parfemace, pořád to bude málo, 

málo na to, abych se nabažila...,

na druhou stranu - když už má člověk prázdný flakon, tak pak za jedinou kapku milované tekutiny by dal cokoliv..!

(no, a pak je zde ono nebezpečí, jak nositel nasedne do vlaku Chanel..., nejde z něj hned tak vystoupit...

Je vyloženě těžké, přeskočit, přesedlat opět na jiné vůně... Ano, tohle téma jsme mezi sebou už řešily...)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 25. listopadu 2015 22:50

Kristen Stewart jako Coco Chanel v jedenácti minutovém filmu Karla Lagerfelda "Once and Forever". Film bude uveden 1. prosince 2015 v Římě v souvislosti s představením Chanel Paris-Rome 2015/16 Métiers d'Art collection.

https://www.youtube.com/watch?v=GMUlLvWv4s4

https://www.youtube.com/watch?v=9BFBHD76Wqc

https://www.youtube.com/watch?v=y0JvbE1Ua3A

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 26. listopadu 2015 04:14
Reakce na cinkja:

...mně se Kirsten nesmírně líbí v civilu.

Její obličej, tvář, výraz, celkově...

...ona je zvláštní a krásnou kombinací dětských rysů, rebelství, křehkosti  a ženskosti, lehké dekadence a neobyčejné obyčejnosti...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 27. listopadu 2015 14:58
Reakce na Miru:

Souhlas. I když na tady na té první a druhé fotce jí to podle mě sluší taky. Ale konkrétně Coco Chanel v ní nějak nevidím, kdyby to cinkja nenapsala, že má představovat ji.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 27. listopadu 2015 21:17
Reakce na wendulka:

A co tady .

Jako Coco Chanel se ve filmu představí i Géraldine Chaplin, kterou Karl Lagerfeld obsadil do této role pro značku Chanel už počtvrté.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. listopadu 2015 10:57
Reakce na cinkja:

No tady už trochu ano.

Ovšem Geraldine Chaplin, to už je jiná liga. Tam je z Coco Chanel všechno a ještě něco navíc.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 01. prosince 2015 09:31
Reakce na wendulka:

Souhlas. Geraldine je přesná... zatímco místo Kirsten tam mohli dát kohokoliv - má naprosto zapomenutelnej obličej a osobnost žádnou.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 17. února 2016 23:13

Coco (Eau de Parfum)

Kombinuje osvěžující mandarinku se špetkou koriandru a s ruličkami lehce živočišné skořice, k nimž se vzápětí připojí květinový buket. Ten čítá medově nasládlý jasmín, sladký pomerančový květ, tropicky hřejivý ylang ylang s podtóny banánových slupek a růži, která díky dobře zapracovanému pačuli působí příjemně sametově. Ambra a pudrově pryskyřičnatým opopanaxem v základu potom vůni dodávají jemný orientální nádech. Jen tonka s vanilkou a santalem v dojezdu na mé kůži oproti dřívějšku občas působí až přeslazeně mléčně.

Coco Noir

Zpočátku je výrazně svěže grepová, doplněná trpkou bergamotovou kůrou. Zanedlouho se objeví několik usušených okvětních plátků růže, pačuli a jasmín, ale je to úplně jiný druh než u jejích předchůdkyň Coco a Coco M.. Tenhle voní po červeném ovoci (indický?). Teprve po rozvonění se dá s trouchu fantazie říct, že přece jen začnete vnímat i malinko toho noir v podobě náznaku dámské kožené kabelky s líčidly (bílé pižmo s tonkou) a kadidla. Osobně bych ji sice nenosila, ovšem zjistila jsem, že na rozdíl od Coco Mademoiselle je pro mne příjemné ji potkat na ostatních.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 29. dubna 2016 22:24

1932

Ano, na začátku zavoní společně se vzdušnými aldehydy a kapkou bergamotu a neroli nádherný mrkvový kosatec se zemitými podtóny, který si sem přišel na chvilku odskočit z 28 La Pausa. Jenže co je tahle krátká návštěva platná, 1932 totiž není kosatcovka, ale mydlinková ovocná jasmínovka, kterou po rozvonění lehce doplní růže, banánový ylang ylang a malinkatý karafiátek, který vůni dodá příjemný květinově pikantní podtón.

V základu pak pokaždé na mé kůži květiny převálcuje hřejivé mošusové semínko, jehož zásluhou se to všechno tak nějak slije dohromady a zůstane jen, jak ji Miru nazývá, chanelade: krotký vetiver s pižmem, ždibcem santalu, pár zrníčky vanilky a k tomu jemná vůně fialek. Je to elegantní a na chanelovské poměry i docela vřelá vůně, dokonce mi ani nevadí její intimita, ale příště bych prosila radši tu kosatcovku :) .

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 06. května 2016 13:48

Tohle je opravdu parfémově silný rok! 

http://guerlinade.cz/2016/05/06/novinka-chanel-n-5-opet-v-novem/

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 12. května 2016 22:19
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 14. května 2016 23:34
Reakce na domenica:

No musím říct, že jsem na No. 5 L´Eau hodně zvědavá. Obě verze Premiere od Jacquese Polgea se mi líbí, ale ke koupi mě nenalákaly na rozdíl od klasiky, kterou jsem i chvíli nosila, hlavně přes léto, ale je mi jasné, že já nejsem zamýšlená cílová skupina. Slogan je super.

Koukám už na odhalené složení a ty pestřejší citrusy vypadají zajímavě, aldehydy očekávám lehké, veselé, což by nemuselo být na škodu. Jen s tím cedrem si nejsem stoprocentně jistá, radši bych tam viděla santal z klasiky, ale je mi jasné, že on asi bude nahrazovat vetiver z klasiky. No a bílé pižmo, to je nezbytnost pro každou odlehčenou verzi.

Nicméně pokud to u Chanelu nedoprovodí nějakou opravdu masivní mediální kampaní, alespoň poloviční, jaké se dostává LRPN nebo alespoň nějakými těmi sběratelskými edicemi, jako dopřáli Shalimaru Souffle, tak se obávám, že by ji už předem mohl čekat stejný osud jako verzi Premiere, tj. že se prodává, ale vyložený trhák se z ní nestal. No uvidíme, jsem vážně napnutá, jak tenhle souboj značek dopadne.

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 15. května 2016 08:50

Wow, tak to je tedy opravdu na co se těšit!!! Slogan slibuje hodně!!!

No.5 Eau Premiére je už leta letoucí jednou z mých nejoblíbenějších vůní a nemůže na mojí poličce chybět. Jsem zvědavá do jaké variace na klasiku se tentokrát Chanel pustil... 

Kéž by už byla v září na letištích, mám tušení, že to bude "click".

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. června 2016 15:26

Boy Chanel

Levandule, méně sladká než v Jersey, zato taková čistší, bez dřevitých  stonků,  ale v začátku kořenitější díky grapefruitové kůře a pelargónii. Zeleně mechová a vzápětí květinová s růží, vanilkovým heliotropinem a v pozadí s pomerančovým květem. V té chvíli začíná připomínat klasické chanely, dokonce i No5, zvlášť když se k levanduli a květinám přidá krémový santal s pižmem a ještě trocha vanilky, a vůně jemně zesládne.

Boy je pro mě jednoznačně unisex, jestli ne dokonce spíš dámská vůně, pokud nebudeme považovat levanduli, která je ve vůni přítomná po celou dobu,  za výsadu pánských fougère. A je nepopiratelně rozpoznatelná jako Chanel, na rozdíl od předešlých Jersey nebo Misia. Bonusem je i dlouhá výdrž.