Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 24. srpna 2014 14:13

Dojmy z
Coco Mademoiselle EdT

- vůni nejvíce sluší větrné počasí, pak spíš chladnější, a nakonec velká tepla. Jakoby potřebovala prostor a vítr ve vlasech(ta reklama k ní je výstižná).

- ideální na první rande – příjemná, ženská, květinovějedlá, šmrncovní, nevtíravá ale evidentní, čistá a zajímavá/nenudná

- hodně vzdáleně mi to připomíná mix Allure a Miss Dior Cherie 2005 v akurátně chanelovském provedení, resp. je to taková gurmánská Allure

- je decentní, oproti právě třeba té Miss Dior Cherie, jež je diorovsky delikátně luxusně okázalá(obé myšleno v tom dobrém)

- v určité fázi, nedlouho po nástřiku je – na mé kůži – opravdu dost „jedlá“. Je to velmi příjemné.! Max vyhlazená mandarinka+va­nilka+růže+jas­mín a ty jsou ostatními „zelenými“ složkami odlehčovány, aby ta laskomina nelezla ušima(podobnou funkci vnímám i u Chance EdP, kdy hyacint tak zvláštně protivně a přitom přitažlivě ozvláštňuje zbytek vůně…)

- a má stejnou krémovitost/kré­movou nit(přestože z jiných složek) vedenou prostředkem jako již zmiňovaná Allure

- ovšem, když tuhle vůni má na sobě nějaká laciná rajda nebo tupá snobka – musí to být, a to je zvláštní, vražedná kombinace

Mně se ta vůně líbí dost.

23/04/13

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 29. srpna 2014 10:01

No. 18

Jméno je odvozeno od adresy 18 Place Vendome Paris, kde je butik se šperky zn. Coco Chanel. Nosem parfému je Jacques Polge.

Oficiální složení jsem nikde nenašla, ale jisté je, že tím, co určuje charakter této vůně je „ambrette“ (nebo taky „mošusové semeno“). Vonný olej se získává ze semen indického ibišku Abelmoschus moschatus.

Vůně svírá v krku hodně podobně jako vůně ze suchých plodů Schizandry (česky Klanoprašky). Spíš než iris, který bývá uváděn v recenzích, osobně cítím čerstvé růže. Další květiny jen mírně, rozhodně nemají převahu a hlavně se objeví až po „uklidnění“ muškátovo-kořeněného začátku. To ostré suché koření je podobné třeba Un Jardin Apres La Mousson, kde má ostrost na svědomí kardamom, koriandr a pepř. Tohle je jemnější, ženštější "koření".

Vyčetla jsem, že No. 18 je údajně Polgeho favorit mezi novými Les Exclusifs a že by ho mohl nosit i muž. To souhlasí. Muži, který má rád např. Un Jardin Apres La Mousson nebo Hermessence Poivre Samarcande se určitě bude líbit. Ale spíš mi přijde jako osobitá vůně pro ženu, která netouží splynout s davem.

Offline Mitchell
Avatar
96 příspěvků moje polička 30. srpna 2014 20:51

No.22

První zkouška potěšila hlavně mou peněženku, tohle opravdu chtít nebudu...Aldehydový útok, naštěstí se vše rychle uklidní...jiskření...slunce se odráží v krystalcích čerstvě napadaného prašanu, stříbrné a zlaté odlesky ohřejí místnost. Z babičinna prádelníku se line starobylá luxusní mýdlová vůně, která zaplní celou místnost a stále sílí. Po delší době se mýdlovitost zjemní přidáním luxusního krému s růžovými lístky, z vedlejší místnosti zavane kouř z otevřeného krbu a vanilkový krém.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. zaří 2014 19:29

Bois des Îles

Častokrát jsem četla o přirovnávání této vůně k Samsaře, na kterou nedám dopustit zejména v létě, což byl i důvod, proč jsem se jí pokoušela dávat opakovaně šanci, ale ne, není to tam. Začátek je chanelovský: jiskřivě aldehydy s hořkým neroli, k nimž se přidávají nazelenalé sušené bylinky. Potom tedy nastupuje jasmín, santal a mýdlový ylang, přičemž jim předchází kapka jiskrně opojného šeříku, jenže pro mě tomu chybí ta guerlainovská uhlazenost.

Jasmín je bohužel v mém případě zelený a indolický, santal vyloženě čmoudí, než že by měl podobu vonných tyčinek a přimíchal se nám k němu spálený kokos. Teprve v základu se dostavuje to, o čem psala moudjahidine, kdy se santal uklidní a pravděpodobně v kombinaci s "vanilkovým" benzoinem, "pudrově" pryskyřičnatým oppopanaxem a hřejivou ambrou vytvoří věrnou iluzi sluncem rozpáleného písku, na němž leží na troud vysušené dřevo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. zaří 2014 17:10

No. 22

Souhlasím s jejím připodobněním k pětce už jen pokud jde o ten jiskřivý aldehydový začátek s hořkým neroli. Květinová skladba je ovšem jiná. Oproti pětce je tu jasmín trošinku, ale příjemně živočišný a nedostává tolik prostoru na úkor "mýdlového" ylangu, téměř neomamné tuberózy bez všech těch ovocných podtónů, které často mívá, a lehounce voskové růže s křehkými zelenými lístky. Celá vůně tak i ve spojení s teplým kadidlem působí mnohem hřejivějším dojmem. "Pudrová" vanilka zase jemně zvýrazňuje přirozenou sladkost květin.

Jen je škoda, že kouř z kadidla a vetiveru tu a tam jako žiletky protnou ostré kovové záblesky, za něž je patrně zodpovědná jedna z dalších poloh růže, což trochu narušuje celkovou vřelost. Tím pádem to taky neznamená, že komu se nelíbí No. 5, že by pro něj No. 22 byla sázka na jistotu, je to pořád Chanel. Do původní podoby se srovná až v drydownu, kdy vanilka nepatrně zhoustne.

28 La Pausa

Aneb sólo pro kosatec. Máme tu kosatec štiplavě svěže zelený, zemitý i s kořenem a lehounce mrkvový, který se však po chvilce zahalí do něžného kouřového obláčku. Znovu z něj vystoupí jako kosatec máslový, prohřátý slunečními paprsky v podobě ambry.Jak se vůně dál rozvíjí, stává se květ kosatce křehčím a vzdušnějším a skrývá uvnitř jemné prachové částečky pylu. Proč ale musí být tak tělový a i proč ho moje kůže do hodiny sežere?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. října 2014 23:12

Coromandel

Dočetla jsem se, že Coco Chanel už od mládí milovala čínské dřevěné skládací paravány, lakované technikou nazvanou právě Coromandel, která původně vznikla ve východoindickém pobřeží téhož jména, odkud se přes Čínu rozšířila do Evropy. A tahle vůně tak má být jakousi poctou tomuto jejímu koníčku. Ale kde mám to lakované dřevo hledat, to při nejlepší vůli opravdu nevím.

Hned po hořkém nazelenalém neroli se na mě totiž pokaždé vyvalí starý, z jedné části hodně plesnivějící a z druhé části zaprášený tmavý kamenný sklep a ne a ne se pustit.Tuhle nevlídnou atmosféru pak dokreslují i ztrouchnivělé dřevěné stropní trámy. Teprve v drydownu, když sklep konečně po několika hodinách zmizí, se objevuje pohár našlehané teplé vanilkové pěny, zvrchu postrouhaný bílou čokoládou, ovšem to před tím mám asi za trest.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 25. října 2014 08:40
Reakce na wendulka:

Když tak čtu tvůj popis, tak mi naskočila Prada (Prada), tak nějak ji vnímám já, neznáš ji nebo nemáš vzorek pro srovnání? Coromandel mi proběhl kdysi pod nosem na nějakém srazu a vím, že jsem se ošklíbla, ale to není žádná pořádná zkouška a pak toho má člověk za sraz v nose tolik... Na Pradu jsem se kdysi ošklíbala také (fuj, plesnivej sklep), ale musí se jí dát čas (jako ostatně všemu) a pak je nádherná.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. října 2014 11:46
Reakce na naja:

Pradu jsem zkoušela, ale ta na mně naštěstí neplesniví tolik. No obejdu se bez obou, asi tak.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 25. října 2014 18:54
Reakce na wendulka:

Plesnivějící kamenný sklep...mmm, to by bylo něco pro mě. Naneštěstí já v Coromandel cítila hlavně Tea Tree Oil. Vzoreček snad ještě někde mám, budu si to muset ověřit...

Online barbucha blogger
Avatar
30553 příspěvků moje polička 26. října 2014 15:45
Reakce na naja:

Jo, Coromandel skutečně nemá k Pradě daleko (a naopak). Jen Prada se mi zdá o kapku sladší a snad  i čokoládovější. Coromandel je takovej dospělejší...

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 26. října 2014 16:30

Díky.

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 16. listopadu 2014 16:22

Gisele Bündchen & Chanel N°5

https://www.youtube.com/watch?v=8asRWe5XNw8

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. prosince 2014 21:06

Zdá se, že u Chanelu se chystá novinka do řady Les Exclusifs:  Misia

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 27. prosince 2014 19:21

Tahle zpráva mě potěšila, složení fialka, kosatec, růže a tonka - vím, jak tyto složky pojímají u Guerlainů, ale na Chanel jsem strašně zvědavá, mám představu vzletné a vzdušné vůně.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. prosince 2014 15:41

No je pravda, že taková vůně v Les Exclusifs zatím chybí. A Polge určitě nešel tak sladkým směrem jako Wasser, ale vzhledem k tomu, jak až příliš vzdušná je na můj vkus doteď 1932, mám trochu obavu, aby to s Misií nedopadlo zrovna tak. Radši bych dospělejší fialku.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 28. prosince 2014 16:28

Taky doufám že Misia bude zajímavější než 1932... 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. prosince 2014 20:12

1932 je radostná, krištáľová nádhera, vôbec by som sa nehnevala na niečo podobné

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. ledna 2015 21:49

Tak po zhruba měsíci po prvních náznacích nabývá vše konkrétních obrysů. MISIA bude novou vůní do řady Les Exclusifs a její prodej je ohlášen na konec února/začátek března. A pozor. Tvůrcem vůně není, jako obvykle, Jacques Polge, ale jeho talentovaný (a hezký) syn Olivier!! Na kontě má spoustu vůní, mimo jiné Cuir Belugu. 

http://guerlinade.cz/2014/12/26/aktualitka-chanel-a-nova-vune-rady-les-exclusifs/

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. ledna 2015 22:09
Reakce na domenica:

Tak po zhruba měsíci po prvních náznacích nabývá vše konkrétních obrysů. MISIA bude novou vůní do řady Les Exclusifs a její prodej je ohlášen na konec února/začátek března. A pozor. Tvůrcem vůně není, jako obvykle, Jacques Polge, ale jeho talentovaný (a hezký) syn Olivier!! Na kontě má spoustu vůní, mimo jiné Cuir Belugu. 

http://guerlinade.cz/2014/12/26/aktualitka-chanel-a-nova-vune-rady-les-exclusifs/

Tak to je skvělá zpráva, moc se těším. Složení je podle mého gusta a jméno tvůrce také slibuje mnohé .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. ledna 2015 11:53
Reakce na domenica:

Uź když jsem ji o víkendu zadávala tady do databáze jsem si všimla té změny u parfuméra a jala se to ověřovat u více zdrojů a fakt je to Olivier :) . Při první zmînce o Misii jsem byla malinko skeptická, ale s těmihle bliźšimi informacemi začínám být docela zvědavá :) .