Chanel

22. srpna 2014 16:07
Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 11. května 2018 11:54

Cervanek Gardénia od Chanelu je vskutku jedna z najkrajších gardénií, aké som kedy skúsila, to bez debaty. Ešte odporúčam testnúť aj od Micallef.

Cervanek
Avatar
11. května 2018 14:13

slniecko Gardenii od Micallef jsem kdysi pouzivala, ale byla na me moc linearni, i kdyz mi hodne pripominala rozkvetlou gardenii v kvetinaci

Jeste se mi celkem libila Gardenia Passion od A. Goutal - mam jeste uplny zbytek edp ze stareho flakonu. ( kdo vi, zda vuni v novych neupravi )

Mozna sla tato dost smerem tuberozy, ale nebyla spatna, byla trochu nahorkla.

Gardenia od Chanelu u me zatim vede, jednou bych sla zde i do extrati mozna - musim prilezitostne zkusit - extrait je k mani ve velkych metropolich 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. května 2018 14:39

Cervanek 

...můžeš, prosím Tě, srovnat tu Chanel Gardenii a Micallef Gardenii s Cruel Gardenia Guerlain.?

Je té guerlainovské některá trooošku podobná, blízká.?

(houbičky mi nevadí, jsou příjemné...)

Cervanek
Avatar
11. května 2018 14:52

Miru Miru tyto tri gardenie nemaji svym parfemovym vyznenim vubec nic spolecneho, kdybych to shrnula v kostce tak

od Guerlaina je vanilkova

Micallef je az soliflor - bez si nekde do kvetinarstvi pricichnout k rozkvetle gardenii - bude v kvetinaci a ted by mela kvest

a od Chanelu je to zelena, chladiva, kremova vune - nic me nenapada k cemu bych ji prirovnala.

Houby ma snad jen malinko (nekdo rika hodne) od Guerlaina

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. května 2018 15:16

Cervanek 

Děkuji!

No, mně se právě ta od Guerlaina líbí nejvíc, ráda bych něco co možná nejpodobnějšího...

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 11. května 2018 18:35

Cervanek tú Goutal stále mám, na mne nejde do horka, skôr do teplo drevita. Ale mám v nej na svojej koži  len tuberózu s drevom, gardéniu nie. Na mne tá Micallefka nebola taká lineárna, ak sa dobre pamätám, ale máš pravdu, že Chanel je viac "chladivá", ký Micallef viac kvetinová.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 22. května 2018 22:21

31 Rue Cambon EDT

zeleně nakyslé zvláštní koření... které se rozvine do pepřově-lepkavě-vodnězeleně květinové vůně. až se ustálí, tak je spíš taková svěží, celkem zajímavá... zeleně květinová kořeněná vůně. cítím v ní nakonec i něco hřejivého, smetanového. není to úplně zlé, ba možná bych i řekla že se mi to docela líbí:-) ale já těm chanelům prostě nerozumím:-(

a

31 Rue Cambon EDP

zelený začátek s kořením podobný jako edt, ale cítím v něm nějaký tvrdý bonbon, je sladší. nazelenalý rozpuštěný bonbon.. a nic. rozblemcané zelené kytky ve sladké vodě. po nějakém čase zdá se, že by mohla mít i solidní dřevěný základ... a dokonce i klasické mýdlově květinové srdce. jo, někde to tam je, pod zeleným blemcem. asi.

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 22. května 2018 22:25

a ještě

Sycomore

citronově zelené konečky smrkových větviček, které vyrašily na jaře. větvičky jsou cítit smůlou, ale tak čerstvě jarně a lahodně

a přidávají se i jemné květiny, nejspíš fialkové lístky

a nadrcené jalovčinky s citronovou kůrou

které se postupně z počáteční chladivosti krásně rozehřívají

tu bych mohla nosit.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 22. května 2018 22:26

viktorka_od splavu 

zajímavé s tím zeleným začákem u 31 Rue Cambon.

Já mám 31 Rue Cambon, pokud jde o barevné vnímání - edt i edp - od začátku - vínovou a modou... modrou a vínovou... a tak pořád dokola až do konce. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 22. května 2018 22:39

domenica fíha:-) mně edt zůstává zelená, dovedla bych si představit i akvamarínovou. kdežto edp se rozplizne v nějakou bezbarvou... no prostě na to nemám nos:-(

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 07. června 2018 16:45

Nové chanelovské "vody" jsou vyloženě příjemné :

Článek: LES EAUX DE CHANEL Paris-Deauville, Paris-Venise a Paris-Biarritz

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:26

domenica Na ty se teď během léta taky těším. Tvoje dojmy zní velmi dobře a i ta cena vypadá na "přátelsky".

Offline Sweet Potato
Avatar
34763 příspěvků moje polička 07. června 2018 19:12

domenica Zkusila jsem Biarritz a líbil moc.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. června 2018 19:27

domenica líbí, moc líbí  a podle popisu mě rozhodně nejvíc zaujala ta s mořskými vlnami 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 07. června 2018 19:47

domenica Taky se asi budu rozhodovat mezi Venise a Deauville . Cena je příjemné překvapení, ale výdrž bude asi jako u kolínských, takže letní polívačka?

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. června 2018 00:33

blackviolet 

Vypadá to tak. Letní polívačka. Ale sofistikovaná. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. června 2018 21:53

LES EAUX DE CHANEL

Deauville

Elegantní letní vůně, která není svěženka a ani nepřipomíná kolínské italského typu. Je to vůně zelené louky v Normandii s pár divoce rostoucími kvítky, vkusně doplněná pomerančem a bazalkou. A souhlasím s domenikou, je to vlastně jemná chypre.

Venise

Pudrová orientálka. Nahořklé neroli zjemněné krémovou tonkou a sladkou vanilkou s jemným nádechem orientu.

Biarritz

Citrusová kolínská s dominující na slunci dozrálou mandarinkou včetně zelených lístků na stonku, s květinovým podtónem konvalinky rostoucí ve stínu lesa.

Vybrala bych si na den Deauville a na večer Venise. Biarritz mi přijde taková nejobyčejnější, ale využití bych pro ni našla taky. Výdrž kolem 4 hodin, ale dnes nebylo moc teplo, v horku asi méně.

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 23. června 2018 22:08

blackviolet Taky se mi líbí nejvíc Deauville - asi ta bazalka tam kouzlí něco velmi příjemného Venise na mně v teple byla opravdu ne příliš výrazná - ale nedá se říci, že by mizela, naopak.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. června 2018 22:18

Korsičanka Deauville se povedla , Venise je hodně jemná, i když příjemná, pro mě spíš na letní večer (nejraději v Benátkách ).

Offline Korsičanka
Avatar
12829 příspěvků moje polička 23. června 2018 22:22