Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 05. zaří 2022 17:16

Sundowner

Poslední večer jejich dovolené ji vzal po západu slunce na místní orientální bazar. Zašli do jedné z místních kuřáren. K dýmce s vybraným tabákem si objednali i lahodné, čokoládově mléčné kakao se stroužkem pomerančové kůry a skořicí a misku mandlí a prohlíželi si u toho fotky z výletu do marocké pouště....

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 21:20

Golestan

Citrusový olej do aromalampy. Jenže evidentně její misku nikdo dlouho nevyčistil, takže se prostorem začnou šířit a přebíjet indolický jasmín, nasládlý pomerančový květ, trochu vyšeptalá tuberóza a chvílemi je cítit dokonce rozpouštějící se vosk s živočišně medovou stopou. Koho nezadusí olejnaté citrusy a mastná omamnost bílých květin, ten může otestovat, jak voní tavící se med s plastelínou.

Jakkoliv se pro mě některé z Tauerových vůní staly signature; některé akademicky obdivuji, ale nosit bych je nemohla; v tomto případě prostě nechápu. Výsledek je pro mě tak obtěžující, že jsem se k opakovanému zkoušení musela v zájmu objektivity přemlouvat. 

A to jsem se původně tak těšila...

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 21:42

Fleur mi došlo Golestanem navoněné peříčko a cítím z něj vzduch marocké pouště a l' eau, takový ten Taueruv základ . Jsem zvědavá, jak mi bude vonět ze vzorku 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 29. listopadu 2022 22:05

alibi Budu zvědavá na tvoje dojmy.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 30. listopadu 2022 08:24

Fleur 

...tak pokud by tam nebylo toho včelího medu, vosku moc, mohle by se mi to líbit. Mastné bílé květiny...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. listopadu 2022 08:35

Miru Když jsem četla tvoji recenzi na Desert Rose, kde se naše preference opět naprosto rozcházejí , tak by se ti Golestan líbit mohl. Dnes jsem dávala do pračky svetr, na rukávu je pořád zřetelná stopa těch bílých květin (už bez citrusů i animální medovosti), takže v této fázi a koncentraci je to pro mě přijatelné, ovšem s mým vkusem se pořád míjí.

Doufala jsem v něco jako květinovější Orange Star (moje stálice). Vlastně když nad tím uvažuji, od Tauera mám nejradši kombinaci s kadidlem, které vždycky trochu zkrotí tu pryskyřičnatost, olejnatost, omamnost, zakouřenost; ostatně i v Orange Star je. A moje nejoblíbenější je 06 Rose Incensé; 08 Une Rose Chyprée se bohužel stala minulostí.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 30. listopadu 2022 10:43

Fleur 

...mně u Tauera moooc líbila Vermeille Rose. A i pak jiné... Ale když jsem ty jiné po čase zkusila, už mě tak nebraly, i mi voněly jaksi jinak. Takže těžko říct, musí se vždycky zkusit v momentálním rozpoložení

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 30. listopadu 2022 11:40

Miru Une Rose Vermeille mi připadala hodně sladká, ale dnes bych brala i tu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 17. října 2023 21:49

Přiznejte se, podařilo se někomu ulovit tu Tauerovu bílou limitku? Já jsem se o její existenci dozvěděla v okamžiku, kdy už byla beznadějně vyprodaná.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 17. října 2023 21:56
Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. října 2023 18:14

Nexin

Limitovaná edice parfému k 18. výročí značky je v neprůsvitně bílém flakónu, který - stejně jako jeho první tóny - evokuje čistotu. 

Minimalistická strohost a skromnost citrusů, jejichž říznost je jako správně zvolené slovo, které obsáhne vše. A pak přichází kovově mýdlové aldehydy, změkčené mazlivým ševelením růžového oleje a teplých dřev tajících na pokožce. Vůně něžná i neúprosná a neúplatná. 

Cítím v ní ohlédnutí za již nevyráběnou L´Eau a za Orange Star. A po pár hodinách, co mi voní ze zápěstí, chápu, proč Andy Tauer ztvárnil tajemný vesmír s poblikávajícími hvězdami právě takhle. V té jiskřivosti citrusů je nesmírná hloubka.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. října 2023 18:32

Fleur Zajímavé. Máš flakon, nebo jsi někde jen zkusila?

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 25. října 2023 07:32

Korsičanka Jsem šťastnou majitelkou flakónu číslo 171 a koupila jsem ho ve Vavavoom v podstatě naslepo, ačkoliv na místě se vyzkoušet dá, jen vzorky tentokrát nedělají a neprodávají.

A já jsem po dlouhé době, kdy mě u Tauera nic moc neoslovilo, opravdu nadšená - pro tebe by, podle toho, co v poslední době nosíš, asi nebyla.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 25. října 2023 09:50

Fleur Tak to ti ze srdce blahopřeju!

Já jsem ani nestihla zatoužit. A dle tvé recenze bych ho asi ani nechtěla. Jen mě zajímá, co nového Tauer stvořil:)Ale podle složek bych ho na převážně citrusový poklad netipovala.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 25. října 2023 11:06

Fleur gratuluju. a mimochodem pěkné číslo flakonu. vyfotíš ho někdy? byla bych zvědavá, na tvé ztvárnění fotky

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 25. října 2023 22:04

Korsičanka alibiděkuji!

Chtěla jsem v čísle flakónu mít sedmičku, tak mi obětaví a nesmírně laskaví pánové z Vavavoom vyhledali ten pravý . A na fotografování flakónu se moc těším, jen si budu muset počkat na denní světlo, což při mém současném pracovním zápřahu bude nejdříve v neděli.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 25. října 2023 22:45

Fleur to je skvělé, ve Vava jsou laskaví. Na fotky se těším 

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 26. října 2023 09:14

Fleurgratulujem ku krásnej limitke, pozerala som ceny na parfumo a šialene išli nahor. Prosím ťa, akú má trvácnosť? Je intímna či priestorová? 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 26. října 2023 09:35

milacka Můj názor není objektivní, protože tento typ Tauerových vůní bezvýhradně miluji. Výdrž má (vzhledem k citrusovému charakteru) výbornou, prostorovost posoudit nedokážu.

A takoví ti přeprodejci, co vůni někde vykoupí a pak ji nehorázně předraženou prodávají, se mi z duše hnusí (platí to o všech, kteří například skupují lístky na koncerty apod.). Moc bych si přála, aby ji Andy trvale zařadil do portfolia a tím její exkluzivitu zrušil. 

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 26. října 2023 11:36

Fleur Je super, když tě vůně tak nadchne, protože mi to přijde čim dál víc zázrak. Jsem moc zvědavá. Už se snad konečně dostanu ke zkoušení a do Vavavoom.