Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 23. května 2021 12:56

Korsičanka 

No >> hele << , a ne snad? Neznám sice ani tu starší, ale tak nějak mi připadá, že jen dal nový kabát starší vůni. Nevím přesně, kdy přešel na nový tvar flakonů, ale připadalo by mi to pochopitelné. Proč by měl dvě rozdílné vůně se stejným názvem?

edit: i deklarovaným složením i připadají stejné

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. května 2021 13:22

prďola Mně se ten název taky zdál známý...Nevím, zda o ní Andy píše na instagramu, nestíhám sledovat:)

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 23. května 2021 13:28

Korsičanka Ani já insta nestíhám, jen jsem dostala mail s informací o "novinkách"

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 23. května 2021 15:33

Korsičanka Ano, bude to reedice starší kolínské, jak píše prďola , ale pochopila jsem to tak, že inovovaná, limitovaná a v selektivní distribuci. Složení mě nijak neláká, takže se po ní nebudu pídit.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 23. května 2021 15:36
Reakce na Korsičanka:

Fleur Někdo zas vyslovil názor,že obnovená stará kolínská

​Je to tak, verze v hranatém flakonu se už léta neprodává, takže mírně upravenou formulaci ("slightly different, a bit more concentrated") dal do současných flakonů. Škoda, že ji obnovil v době, kdy si libuje v těch nevskusných retro nálepkách.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 23. května 2021 15:44

Fleur Řekl bych, že omezená je pouze první várka, jelikož Andy píše: I can make more by mid June….

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. května 2021 14:59
Reakce na ModestMourek:

Fleur Řekl bych, že omezená je pouze první várka, jelikož Andy píše: I can make more by mid June….

​Taky myslím. Co si vzpomínám, tak Une Rose de Kandahar byla úplném počátku taky omezená. Až když se ukázalo, že zájem o ní je velký, zajistil si pravidelný přísun růží pro výrobu od dodavatele z Afghanistánu.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 18. července 2021 12:32

Cologne du Maghreb 2021

Čistě přírodní kolínská, která toho navzdory své vysoké ceně příliš nenabídla. Závan krásné sladké mandarinky odhalil hořkou citrónovou kůru, okořeněnou šalvějí a rozmarýnem a uhlazenou sametovou levandulí, která během několika minut ustoupila poněkud hluché hebké sladce dřevité fázi, která skončila balzamickým labdanem. Projekce byla slabá, výdrž stěží 2 hodiny.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 22. července 2021 15:40
Reakce na Fleur:

Une Rose Chyprée

Rudá růže zalévaná červeným vínem a ustřihnutá přesně v okamžiku, kdy se na obloze objevil první proužek červánků. Schovala v sobě nostalgické vzpomínky na klid, na přerostlou trávu slehlou po dešti, na pryskyřici z čerstvě roubovaných ovocných stromků, na kameny obrůstající zeleným mechem a teď je s moudrostí toho, kdo už ví, co znamená uvadání, ve vůni pomalu dávkuje všem kolem sebe. To ona je tím slavíkem, který dal všanc své srdce. Potichu bledne a okvětní plátky, které ztrácí, mají nepřekvapivě bílou barvu.

​Nadherne cteni. Mimochodem, mam asi jeste 5 ml odstrik a pokud se neurazis, venovala bych Ti jej jako takovy "glamour-punkovy" bonus ke komiksu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 22. července 2021 18:25

Luna Děkuji a děkuji, rozhodně se neurazím!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 30. října 2021 11:05

Nová vůně - SUNDOWNER

Head notes: citrus sparkles, cinnamon, rose.
Heart notes: cocoa, tobacco and cypriol.
Body notes : sandalwood, tonka, amber gris

https://www.tauerperfumes.com/sundowner.html?mc_cid=2ab0863bbd&mc_eid=6cf55e138e

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 21:03

Sundowner jsem měla možnost dnes vyzkoušet a první dojem je velice dobrý. Svěží začátek se na mně nedrží příliš dlouho (čehož lituji) a rychle nastupují středové složky, v nichž zřetelně cítím tonku, kakao a santal. Typově je vůně rozkročená mezi L´Air du désert marrocain a tonka mi evokuje Suma oriental od Une Nuit nomade. A řekla bych, že v sobě nemá nic tauerovsky zneklidňujícího, je to vlastně taková líbivka (tedy pokud někomu neobrací tonka žaludek).

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 21:09

Fleur Po tvém popisu jsem zvědavá ještě víc. 

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 21:53
Dámy(páni),na mé kůži je Sundowner téměř totožná s projevem Sunshine(amouage),která se ale drží lépe a déle,prostě cítim meruňku a dřeva,budu muset provést opětovné zkoušení obouručním postřikem :(
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 20:13

Sundowner 

Prachová skořice se suchými tabákovými listy, lehce živočišnou ambrou a zeleným šáchorem, časem krásně zjemňuje a sládne. Pomerančová kůra s vanilkou a tonkou, které někdo přidá do ovocného drinku s kapkou alkoholu. Vůně santalového dřeva. Oranžový západ slunce.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2022 13:05
Reakce na wendulka:

Les Années 25 Bis

Broskve jsou parfémově velmi zrádným druhem ovoce zvláště v kombinaci s pačuli a Andymu se práce s ní tentokrát tak úplně nepovedla. Žena po válce sice radikálně zkrátila délku vlasů a sukni vyměnila za kalhoty a nově získanou emancipaci oslavuje u baru, kde o sebe cinkají kovové pohárky s broskvovou vodkou. Jenže je to bar lehce omšelý, zaprášený od padající omítky. Růže ve váze, co na něm stojí, pozvolna usychají.

Tmavé skvrny na banánech v míse vedle ní jsou nefalšovaným důkazem jejich přezrálosti a broskev, jejíž slupka s drhnoucími chloupky na první pohled vypadala autenticky, je ve skutečnosti pačuliově umělá jako v Caresse (Fragonard). Zručný barman Andy z toho ale nakonec vybruslil tak, že ji kromě již zmíněného máslově ovocného ylangu prosladil vanilkovým benzoinem a lehce podbarvil slaným podtónem balzamické ambry.

​Dnes jsem ji ve Vavavoom vyzkoušela na ruku a moc se mi líbí. Krásná vůně! ????

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 11:34

Les Anées 25 Bis

Vůně se otevírá hořkou svěžestí. Cítím citrusy se vším všudy, jejich šťavnatou dužinu i nahořklé aroma citrusové kůry. Za chvíli se však objeví květiny. Omamná růže, krémový ylang ylang a pudrový kosatec a celé květinové trio je zlehka podbarveno broskví. V základu vnímám především suchý a jemně kouřový akord zemitosti se špetkou zeleně, tedy pačuli a vetiver.

Les Anées 25 Bis má jemný vintage charakter. Je to vůně květinová, lehce kořeněná a trochu pudrová.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 17:30

Dalia 

Vidím, že ji nakonec vnímáme podobně.

Jen ta fotografie mi pasuje mořná trochu víc k Une Rose Vermeille.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 18:56

wendulka Tak tu, Vendulko, neznám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 20:39

Dalia 

A jo. Tu vlastně ve Vavavoom nemají.