Tauer Perfumes

18. srpna 2014 20:47
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 20:53

Fleur Vyzkoušej, mně se se líbí obě Les Années, zdá se mi, že tyhle moderní vintage Andy taky umí. Jsou tauerovské, ale přitom líbivé.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 21:07

blackviolet U nás zatím bohužel nikde není, ale třeba se ještě do Vánoc příležitost najde.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 21:17

Fleur Ve Vavavoom nebude?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. listopadu 2019 21:24

blackviolet Už se na tom pracuje , ale stoprocentně jisté to není.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 17:13

Tak v Brně bude ještě do Vánoc také k vyzkoušení, sláva!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 17:16

Fleur Jsem taky zvědavá na dámskou vůni:)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 19:58

Fleur to je skvělá zpráva

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 12:31

Le Maroc pour Elle 

Podvečer v Maroku.

V citrusové šťávě se koupe zelená levandule a pomalu ji zalévá balzám ze stromů v zahradách na okraji pouště. Keře jasmínu rozkvetly v dusném horkém dni a jejich květy se rozpouští v tmavém dřevitém pryskyřičném balzámu. Vůně santalu a pačuli ze souku dokreslí atmosféru marocké podvečerní nálady.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 12:50

blackviolet Velmi ráda si přečtu, jak právě ty rozebereš mé i jiné vůně Jen mi na konci schází, zda se ti líbí, či nikoliv, a proč.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 13:11

blackviolet Popisuješ ji nádherně. Levanduli v parfémech moc ráda nemám (je to pro mě prostě domácí vůně do šatníku), ale s chutí jsem si to přečetla.

Korsičanka Myslím, že není zapotřebí dodávat to explicitně na závěr. Už jen ty jazykové prostředky, které blackviolet volí, o něčem vypovídají.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 13:17

blackviolet 

Les Années 25 se mi líbí, tak jsem ráda, že i Bis se nese v podobném duchu. Těším se na vyzkoušení.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 15:57

Korsičanka Díky, někdy to napíšu, někde se mi to do textu úplně nehodí, ale myslím, že je to přesto poznat, přesně jak píše Fleur . Děkuji . Levanduli taky úplně nemusím, ale tady v tom orientu, kromě toho úderného začátku, mi nijak nevadí.

wendulka Je trochu jiná a ani vlastně nedokážu říct, která se mi líbí víc.

Jsem zvědavá, která to vyhraje u tebe a u ostatních.

A tak mě napadá, že je škoda, že v databázi není poznat, jak kdo vůně hodnotí. Pro mě by to mělo velkou výpovědní hodnotu.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. prosince 2019 16:00

blackviolet Hmm, s tím konkrétním hodnocením máš pravdu

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:58
Reakce na wendulka:

blackviolet 

Les Années 25 se mi líbí, tak jsem ráda, že i Bis se nese v podobném duchu. Těším se na vyzkoušení.

​Mám to také tak.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 12:17
Reakce na blackviolet:

A tak mě napadá, že je škoda, že v databázi není poznat, jak kdo vůně hodnotí. Pro mě by to mělo velkou výpovědní hodnotu.

​No na jaře před překlopením na nový web mi programátor předběžně sliboval, že toto výhledově ještě dodělá. Teď jsem s ním zrovna naťukla jednu chybu ohledně zmiňování, tak až se to vyřeší, připomenu mu to a uvidíme.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 14:23

L´Air des Alpes Suisses

V případě této vůně jsem doufala v pokračování Causse Méjean, kterou Andy vytvořil pro Richard Lüscher Britos. To se mi bohužel nesplnilo - sice obsahuje levanduli, jehličí, skaliska a dokonce i tonkovou sladkost, ovšem v naprosto jiném poměru a především levandule tu rozhodně nehraje hlavní roli. Stejně jako Fleur mě za ranního aldehydového kuropění přivítá zaprášená štěrková cesta, lemovaná jehličnany, levandulí a skalisky. Jak pokračuji dál, na tváři mě lechtají hřejivé sluneční paprsky, prosvítající mezi stromy a díky březovému dehtu v nose pošimrá kouř z klestí, které pálí místní lesník.

I k mé smůle mi ovšem nabízí bylinné bonbóny, které bohužel odjakživa bytostně nesnáším a navaluje se mi z nich, no slušnost mi bohužel nedovoluje odmítnout. Pranic mi přitom nepomůže, že jsem navoněná Andyho nadýchaně pižmovou L´Eau s něžným pudrovým kosatcem a sladkým pomerančovým květem, ani to, že slunce mezitím stačilo zapadnout a alpský vzduch začal studit, že kolem zurčí horské potůčky, citrusová štiplavost meduňky a hořkost šalvěje bonbónů mi totiž celou tu horskou idylku dokonale znechutí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 16:04

wendulka Vidím, že švýcarské bylinné bonbóny nezachutnaly ani tobě .

Ale Andy Tauer dokonale odčinil svůj klimatický švýcarský úlet vůní Les Années 25 BIS, která se mi líbila od prvního přivonění.

Nostalgická, uhlazená, jemná. Kovové citrusy na začátku sice hlásaly, že to bude vůně evokující ženu, která po válce radikálně zkrátila délku vlasů i sukní, ba dokonce vyměnila sukně za kalhoty a domáhá se volebního práva, ale jakmile se vynoří broskev, je jasné, že to s tou emancipací a unisexem nebude tak horké. Broskev ve spojení s květinami a dřevem nepatrně připomíná Giò (Armani), ovšem v tomto případě je květinový tón výrazně sušší a broskve si ponechaly tuhou slupku s drhnoucími chloupky. Broskev s usychající růží jsou nejvytrvalejšími složkami a v závěru splynou s nesladkou vanilkovou ambrou. Vůně v sépiovém odstínu starých fotografií. Nemá průraznost a intenzitu většiny Tauerových kompozic, zato přetrvává v čase a jako odkaz k polovině 20. let minulého století zůstane i po deseti letech nadčasová - tedy zůstala by, pokud by se nejednalo o limitovanou edici.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 18:39

wendulka Fleur  Inak, všimli ste si, že sa tak nejako začínajú zase presadzovať viac aldehydy? Tak mi to teraz pri tých nových (nielen) Tauerovkách prišlo. Síce som z nich skúšala zatiaľ len Alpes Suisses, ale ten spomínaný broskyňový tón tipujem tiež na to.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 19:24

Fleur To teda nezachutnaly. Jediné bylinné bonbóny, které beru kvůli hlasivkám na milost, jsou Müllerovy bonbóny s jitrocelem a mateřídouškou, ale šalvěj a meduňka.

Věřím však, že na Les Anées Bis si taky spravím chuť.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 15. února 2020 11:32

Rose Flash

růže veselá, radostná, optimistická

vtrhne do dveří bez zaváhání se zvonivým smíchem a všechno kolem se rozzáří růžovými slunečními paprsky, jak vám jedním rychlým sáhnutím útlé ruky s dokonalou růžovou manikůrou nasadí růžové brýle

vidím přes ně roztomilého pejska, který si hraje na slunci

veselé štěňátko, které se honí za vlastním ocáskem

(pravda, není dvakrát chytrá a je trochu lineární, až urputná:-)

ale její radost je nakažlivá

vyvolává úsměv na rtech, upřímný, spokojený

tady, na dvorku zalitém sluncem, kde si hraje šťastné štěně mezi záhony růží a malin, šťastný, sladký svět - růžové místo k životu

až vám bude smutno, nasaďte si Andyho růžové brýle a budete se celý den usmívat, věřte mi!