Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. února 2021 10:09

Korsičanka 

...hmm, já si tak nějak myslím... Na mně držela a byla chválená klasika EdP. To ostatní jsou takové éterické varianty...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. února 2021 10:09

Miru Pro tebe určitě. 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:22

La Petite Robe Noire Nectar. Na úvod vás přivítá sprška coca-coly, je to až nezvykle vysoko položené, perlivé, radostné. Kořeněná pasta během pár minut prudce vyschne a odhmotní se do nadýchaného, jen lehce sladkého obláčku - jestli má vůně něco z makronek, pak texturu v této fázi. Do suchosti obvazů (malá reminiscence na Hypnotic) ale vzlíná dužina zralých třešní máčená v medové tinktuře - navzdory jejich absenci v deklarovaném složení třešně zřetelně cítím, stejně jako lékořici. Poměrně brzy se vůně usadí do tělové podoby mastnější rtěnky a mokrého papíru. Po několika hodinách se do světla vrátí i předešlí aktéři spolu s plnou, ale jemnou růží; pačuli ovšem leda tak lomcuje dveřmi šatny a proklíná toho, kdo si neodpustil kanadský žertík zrovna při premiéře. Je hlubší a zároveň lehčí než EdP, po rozvonění jsou si dost podobné, ale Nectar je znatelně modernější. Pokud jste nepotřebovali předchozí odnože, nepotřebujete ani tuhle. Já ano. Hravá a velmi ženská vůně.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:37

Jitka77 "pačuli ovšem leda tak lomcuje dveřmi šatny a proklíná toho, kdo si neodpustil kanadský žertík zrovna při premiéře." :D pobavilo

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:19

Jitka77 krasna recenzia! Nech sa dobre nosí

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:31

alibi Dneska na mě čekala v zásilkovně, díky Kočka_toulavá

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:41

Jitka77 tak gratuluju :)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 18. února 2021 22:18

Jitka77 Uvažovala jsem o ní ještě před Barborkou, ale pak jsem se omluvila a přenechala jsem ji vám dvěma.  Asi že jsem žádnou kromě Černého flakonu nevyzkoušela

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 19. února 2021 08:54

Jitka77 

To zní zajímavě, poutavá recenze. Já mám šatiček vícero, ale většinou je nosím ten jeden rok jako jarní vůni a další jaro už nemám takovou potřebu se k nim vracet. Na LPRN Nectar jsem zvědavá, mám i vzoreček, ale zatím jsem zkoušení odkládala až nebude mrznout.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. února 2021 10:05

Jitka77 Mně se nejvíc líbila ta historicky úplně první LPRN. Podobá se jí v něčem?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. února 2021 10:50

Fleur 

...mně taky.

Ostatní už mi přijdou, že - více či méně - vykrádají sebe samu a podle toho to pak vypadá(samozřejmě čest vyjímkám)

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 19. února 2021 14:46

Fleur Ty neznám, ale už mě napadlo, že tam možná podoba bude - jednak díky makronce (celé složení je vlastně dost podobné), jednak pro ten mokrý papír, který mi vůni posouvá do exkluzivního teritoria (podobný znám z Myrrhe et Delires).

Mně se nejnovější odnože - Velours, Plissée, teď Nectar - moc líbí; jsou to variace na základní téma, ale promyšlené, nebo spíš natolik mistrovské, že už přemýšlet nepotřebují; nevybavím si, kde jsem tuhle teorii mistrovské úrovně četla, možná u Malcolma Gladwella (Blink / Mžik) v souvislosti s úvahami o znalectví (jak je možné, že znalec ve zlomku vteřiny a aniž by to zprvu uměl vyložit, rozezná padělek od originálu). Něco na nich prostě je, něco, co jsem u odnoží jako Intense nebo Fraiche necítila - ohromná lehkost a radost z kouzlení tvarů a kompozic. Starší odnože mi spíš pocitově připomínají kapelu chycenou  ve slávě jednoho alba, od které se čeká, že udělá něco "stejného, ale jiného" v tom smyslu, jak Derek Thompson píše o hitmakerech (že idé chtějí něco povědomého a zároveň baží po novosti).

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 19. února 2021 14:48

Yvraine   Ony se šatičky umí přejíst, to je fakt. Jsem zvědavá na tvoje dojmy, až vyzkoušíš - u nás bylo včera slunečno a snad patnáct stupňů, asi to bylo ideální klima na tuhle vůni.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. února 2021 18:23

Jitka77 Díky za odpověď.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. února 2021 20:15

Jitka77 to znie skoro, akože by sa mi to mohlo aj páčiť....

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 19. února 2021 21:43

Jitka77 

Jen co se trochu umoudří počasí, tak se na vzoreček chystám. Jsem na Nectar zvědavá. Velours mám ráda, Plissée mě naopak neoslovily.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 21. února 2021 14:24

LPRN Nectar

Počasí se dnes konečně vylepšilo na jarní, tak jsem se vrhla na zkoušení vzorečku. Po aplikaci mě zahalil oblak luxusního, velmi jemně namletého pudru. Do silné vrstvy pudru kape třešňový sirup. Ačkoliv třešně v seznamu ingrediencí nejsou, tak je tam také cítím, třešně cítil i manžel. Sirup má zářivě třešňovou barvu, je hustý, ale jeho sladkost je mírněná pudrem. Z velkých kapek sirupu se stávají celé velké třešně, které se postupně z pudru vynořují až jim zůstane jen jemný poprašek, ale i ten brzy někdo zcela setřel a třešně rozřízl. Čerstvá svěží šťáva vystříkla do vzduchu, mísí se s medem a růží v její svěží a lehké podobě. Nakonec vystoupí víc do popředí mandle, když se zpětně zamyslím, cítila jsem ji už v tom pudru na začátku. Nakonec se vůně usadí do květinové růže s bílými mandlemi zpařenými a zbavenými nahořklých slupek.

Co se výdrže týče, je to na mojí kůži spíš průměr. Začátek se mi líbil nejvíc a vůně šla i hezky do prostoru, manžel se vyjádřil pochvalně, ale jak se rozvíjí, ztrácí na intenzitě. Po čtyřech hodinách je to už spíš jen sotva znatelná vzpomínka, co rychle bledne. 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 24. února 2021 18:21

Tak LPRN Nectar jsem si dnes přinesla domů, půjde rovnou na poličku. Jako dárek jsem dostala rozkošnou miniaturu LPRN klasické EdP

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. února 2021 19:00

Yvraine Nádherná krabička! 

Necítíš ve verzi Velours hořkost, prosím Tě?

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 24. února 2021 19:16

Dalia 

Velours jsem měla shodou okolností dnes na sobě... hořkost bych ani neřekla, spíš takovou nesladkou suchost. Mně opravdu evokují strukturu sametu. Mám v nich suché fialky a velké černé třešně poházené na černém sametu. Nahořklé mi přišly Black Perfecto.