Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 13. října 2020 20:37

Dalia Také jsem Býk .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 13. října 2020 20:43

Fleur lilková  lahvově zelená

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 13. října 2020 20:49

Fleur To zní skvěle!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:22

Iris Torréfié

Impozantní fortissimo nástup kosatce. V závěsu je stopa středně pražené a čerstvě pomleté kávy s ovocně nakyslou chutí z plantáží v Indonésii, kůra z bergamotu, hořká mandle, hebká kůže vonící novotou. Sebevědomá elegance. A potom se vůně ztratí. Je to s ní stejné, jako když jsem kdysi na starém knoflíkovém rádiu zkoušela naladit zahraniční rozhlasovou stanici a odněkud z nepředstavitelné dálky, rušena praskáním a hvízdáním v reproduktoru, ke mně doléhala hudba, povědomá skladba, u níž jsem si ale nedokázala vybavit název. Navonět se Iris Torréfié je téměř jako poslouchat přes stěnu rádio od sousedů. Vůně tu chvíli je, potom zmizí, ale když se člověk hodně soustředí, ucítí ji v podobě tlumeného perleťově rtěnkového obláčku, který v základu připomíná méně sladký French Kiss.

Zkouším od včerejšího dopoledne, s různou intenzitou navonění se, v teple bytu i venku, výsledek je pořád stejný. Kdyby po velkolepém úvodu vydržela vůně s dechem a nabídla mi víc než jen tělovou stopu rtěnky s vanilkou (kterou necítil ani můj muž, schopný detekovat přítomnost LHB či Mitsouko, jen když sejmu víčko z flakónu), tak si ji budu přát.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:35

Fleur  Jsme na tom stejně, bohužel...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. října 2020 11:56

Fleur Pokud je tam jistá podobnost s French Kiss, tak to by asi nebyla vůně pro mě. Děkuji za hezký popis.

Korsičanka Takže slabá výdrž? Nebo intenzita?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:04

Dalia Obojí. Vše, jak píše Fleur. Ale věřím, že na někom jiném bude třeba lepší. Z oblečení ji cítím déle.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:40

Korsičanka Asi není moc podobná Iris Ganache, že? 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:48

Dalia Já nejsem v tomto kompetentní, počkej si ještě na recenzi Martula  nebo jerry či blackviolet

Mně se IG líbí víc a hlavně na mně drží

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 16. října 2020 12:55

Korsičanka Já už jsem tady do vlákna o Iris Torrefie psala, na konci srpna.

Zkopírujii to sem:

Iris Torréfié

Není to gurmánka. Je to květinová vůně s tím nejelegantnějším kosatcem, s jakým jsem se dosud setkala. Elegantní vůně mají někdy tendenci být příliš uhlazené a trochu nudné. Tady to nehrozí, protože ten tmavě fialový kosatec je dokreslený svěžím bergamotem a špetkou kávy s kardamomem. Bergamot s kávou a kořením vytváří zajímavý kontrast, nijak kosatec nepřebíjí. Kosatec je pudrový a vůně nesladká, bergamot osvěžuje od začátku až do konce.

Uvidím, jestli podle odstřiku od Moniky, který mám na cestě, nezměním názor. Ale nepředpokládám to

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. října 2020 14:37
Reakce na Dalia:

Fleur Pokud je tam jistá podobnost s French Kiss, tak to by asi nebyla vůně pro mě. Děkuji za hezký popis.

Korsičanka Takže slabá výdrž? Nebo intenzita?

​Iris Torréfié je vůně nesladká, ale podoba s French Kiss je v jisté svěžesti a (zde) tlumeném "rtěnkovém" tónu. Iris Ganache v sobě měla čokoládově pralinkovou hebkost, tu tady nahrazuje jemná kůže. Jenomže velikým problémem, alespoň pro mě, je opravdu slabá sillage.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. října 2020 20:06

Korsičanka Už zkouším nějakou dobu a mám to podobně jako Martula . I s tím svěžím bergamotovým tónem, jen minimem pudru a jemnou kůží. Líbí se mi hodně, jen mě mrzí, že to je hodně tělová vůně. Po nějakých dvou, třech hodinách ji cítím jen s nosem na kůži.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. října 2020 20:31

Já v ​Iris Torréfié necítím podobnost ani s Iris Ganache (ani omylem) a ani s French Kiss. Jinak se přidávám k ostatní a bohužel bez nadšení. Začátek je úžasný, ale jen krátký čas. Potom mi v ní vadí taková suchá pudrovost, je hodně tělová a výdrž je krátká. Příště si sednu na ruce, protože posledni dobou už Guerlain slepáky vůbec nevychází. 

Naopak překvapila Patchouli Ardent, kterou jsem vyzkoušela náhodně. Včera žádné nadšení, to už vím, že to nejsou moje vůně, ale naprosto úžasně se mi rozvoněla dnes na rukávu svetru. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 16. října 2020 21:18

Renusatko Patchouli Ardent se povedla! Stejně jako Embruns d'Ylang

blackviolet Mrzí mě to.  Máš s Martula podobný nos

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. října 2020 22:02

Renusatko Ano, Patchouli Ardent je jiná káva! Od Iris Torréfié jsem čekala víc, a to intenzitou i výsledným dojmem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 16. října 2020 22:11

u mě to zatím vypadá že půjdu proti proudu, iris torréfié se mi líbí hodně a patchouli ardent je na mě asi moc drsňácká. ale ještě uvidím, jak to bude s tou výdrží. nicméně jak mám každou na jedné ruce, zdá se mi že by šly dobře kombinovat

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 16. října 2020 23:00

Tak jsem také vyzkoušela ​Iris Torréfié,  čímž domenice moc děkuji. 

První dojem byl úžasný, nádherný kosatec, takový něžný a lahodný.  Pak se vůně rozpadla a kosatec zcela zmizel. Kávu nenacházím. Dojezd bych přirovnala ke kostce luxusního průsvitného mýdla. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. října 2020 23:03

zdensy Tak já tam mám opak. Kosatec nikde, ale káva s kardamomem, na kterou chodíme do jedné místní kavárny, se táhne celou vůní a vůbec nezmizí. Škoda, že teď není možnost porovnání u jiných. Zajímalo by mě to.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 17. října 2020 07:09
Reakce na blackviolet:

Korsičanka Už zkouším nějakou dobu a mám to podobně jako Martula . I s tím svěžím bergamotovým tónem, jen minimem pudru a jemnou kůží. Líbí se mi hodně, jen mě mrzí, že to je hodně tělová vůně. Po nějakých dvou, třech hodinách ji cítím jen s nosem na kůži.

​Tak jsem ji včera konečně vyzkoušela z nástřiku a názor jsem nezměnila, pro mě stále velmi elegantní kosatec se svěžím bergamotem a jemně kávově-koženým tónem. Krása.

Je pravda, že projekce vůně není moc velká. Na druhou stranu vůní, které kráčí pět metrů přede mnou, mám na poličce dost Takže mi to nevadí a budu přes den přiživovat. A potvrdilo se mi, že mimo pokožku vůně drží mnohem déle.

Z Institutu jsem totiž měla papírek na stole 2 týdny a pořád výrazně voněl. Včera se trocha vůně dostala na rukáv svetru, který jsem si večer jen na chvíli přehodila přes sebe a dnes ráno mi z rukávu krásně vane.

Zkusím do vlasů, na šálu.

Jo a nemůžu se zbavit dojmu něčeho "chanelovského", i když je to Guerlain

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 17. října 2020 08:23

Renusatko , ještě nikdy jsem nepila kávu s kardamonem, tak jestli to nebude tím

Martula , ano, Chanel, přinejmenším ten krásný vstup