Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 03. října 2020 18:38

Dalia Dá Je to Shalimar Cologne s jemnou levandulí:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:14

Korsičanka Hmm, tedy zní to zajímavě. Ale nějak si neumím představit Shalimar s levandulí.

A jak drží, prosím? Jak jde do prostoru?

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:20

Dalia 

...já si to představit dovedu v pohodě.

Voním se Mon Guerlain EdT + Shalimar edp a no problem.

Mon Guerlain mi dodává pocit měkké a vláčné prachově pižmové pudrovosti s levadulovým zbarvením a Shalimar dodává stabilitu, orientálno, intenzitu samotného navonění se.

Shalimar je "síla" a Mon Guerlain "zjemnění".

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:23

Miru Obě vůně mám, tak vyzkouším. A jak je vrstvíš?

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:24

Dalia 

...jak jako.?

Prostě se zleju Mon Guerlainem. On je takový intimní(i když teda kolegyně v práci mi ho chválila a to jsem měla jenom ten na sobě).

No a Shalimar dám relativně méně - jen pod vlasy, na ruce, na krk

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:28

Miru Tak jsem to myslela, kterého dáš víc a jestli třeba stříkneš na jedno místo obě vůně. Nikdy jsem nemíchala, takže se možná ptám blbě.

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:34

Dalia 

...hmm, jo noo...

Já totiž dost často, nevím, čím se navonět. Jasné, mám malinko flakonů. Ale kolikrát mám na obou rukou šplíchnuto od každé...

Je fakt, že míchám akorát ten Shalimar s Mon Guerlainem - právě pro zjemnění(MG) kontra zajímavost(Sh).

Obě vůně na sebe nestříkám, resp. záměrně nestříknu na jedno a totéž místo obě vůně. Prostě Mon Guerlain mám jako takovou uklidňující tělovku, takže nastříkám kde to jde...

Někdy ji mám jen tak samotnou, hlavně doma na pohodu, klid, relax.

Shalimar - to už je vůně osobitější. Takže ten přidám většinou, když někam jdu - ven, nakoupit, do práce... 

Jak se mi chce

La Vie Est Belle L´Absolu je taky taková tělovka/pižmovka s gurmánským zabarvením, takže tu klidně pod La Vie Est Belle EdP(kdybych měla) nebo pod nějakou jinou gurmánku.

Idole Intense mi šla dohromady k Chloé Nomade EdP.

L´Interdit Intense nemíchám/nemíchala jsem s ničím.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. října 2020 19:50

Miru Tak jsem musela na ruku otestovat mix Mon Guerlain EdP a Shalimar EdT a není to špatné. Ale asi jsem je neměla stříkat na stejné místo.

A docela by mě zajímalo, jestli by se dala s něčím úspěšně vrstvit LHB. 

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 03. října 2020 21:03

Dalia Je to Shalimar Cologne s levandulí - jsem psala:) Tedy na mně. Řekla bych - krásnější vanilkovo- levandulová ShC

A až zkusíš někdy Fol Arôme, uvidíš, jak jde vrstvit LHB

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 03. října 2020 22:44

Dalia V létě jsem používala kombinaci Apres l´Ondée s LHB EdT.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. října 2020 23:57

Fleur Děkuji za tip, to by mi mohlo vyhovovat. Samotný Apres mě moc nebaví, skoro ho necítím.

Korsičanka Fol Arome je nad mé možnosti, tu zřejmě nevyzkousim. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. října 2020 08:45

Fleur Ještě optimističtější než Modrá hodina? To jde? Wow! Pro mě je Modrá hodina vůní naděje a nezměrného optimismu... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 04. října 2020 11:13

Panenka Já si s LHB spojuji vyrovnanost, hloubku, ale také mírnou nostalgii. To spíš L´Heure de Nuit pro mě byla její omlazenou a veselejší verzí, a to navzdory názvu, od kterého jsem čekala naopak potemnělou vůni.

Ovšem Fol d´Arôme je ještě duhovější, proměnlivá, ale přitom z ní vyzařuje takový sebejistý klid. Kdyby se na vůně vztahovala znamení zvěrokruhu, tak LHB by mohla být klidný Býk, jehož planetou je romantická Venuše, zatímco Fol d´Arôme by byla Lev, sebejistý tak, že to nemusí dávat najevo.

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 04. října 2020 12:21

Fleur 

...ano, L´Heure Bleue je pro mě nostalgie, melancholie a spíše smutek, a taky retro, vintage...

L´Heure Bleue Nuit - něha, ticho, klid, relax, křehkost, éteričnost s vnitřní silou

Fol d´Arome by mě zajímala nehorázně!!...

...na druhou stranu - někdy lepší nepoznat. A nebo - vlastně jo, a člověk ví, že mistrovství je tu pořád...

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 04. října 2020 16:54
Reakce na Miru:

...na druhou stranu - někdy lepší nepoznat. A nebo - vlastně jo, a člověk ví, že mistrovství je tu pořád...

​Neviem, ja to tak neberiem. To by som ani do galérií neliezla, že načo si to pozerať, keď mi to doma na stene visieť nemôže. Ale o tom je vlastne tá druhá veta.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. října 2020 17:30

Fleur Třeba někdy vyzkouším. A neznám ani LHB Nuit... Tak uvidíme, třeba časem. V každém případě díky za postřehy!

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 13. října 2020 18:13

Patchouli Ardent

Nedozrálý rozkrojený fík s mírně nafialovělou kožnatou slupkou, pepř měnící se ve žhavý popel, hlína nakypřená do kakaových hrudek. A někde mezi tím vším se proplétá růže, co voní jako vláčný lesní med nakapaný na jemný semiš. K dokonalému pocitu z vůně bych ji chtěla mít v lahvově zeleném flakónu s tmavě hnědou koženou šňůrkou kolem hrdla.

Byla jsem příjemně překvapena, nemít zásoby hřejivé Ambre Éternel, tak si hned pořídím flakón.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 13. října 2020 19:14

Fleur Mně se vůně líbí a taky modrý flakon. Klidně by mohl být i fialový:) 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. října 2020 20:21
Reakce na Fleur:

Panenka Já si s LHB spojuji vyrovnanost, hloubku, ale také mírnou nostalgii. To spíš L´Heure de Nuit pro mě byla její omlazenou a veselejší verzí, a to navzdory názvu, od kterého jsem čekala naopak potemnělou vůni.

Ovšem Fol d´Arôme je ještě duhovější, proměnlivá, ale přitom z ní vyzařuje takový sebejistý klid. Kdyby se na vůně vztahovala znamení zvěrokruhu, tak LHB by mohla být klidný Býk, jehož planetou je romantická Venuše, zatímco Fol d´Arôme by byla Lev, sebejistý tak, že to nemusí dávat najevo.

​Jsem ve znamení býka a LHB je moje srdcovka. Velmi pěkně jsi ji vystihla - vyrovnanost, hloubka, nostalgie ... ano, to je ona. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 13. října 2020 20:36

Korsičanka Mně se ta modrá barva flakónu také líbí, ale k téhle vůni mi moc nesedí. Klidně ji mohli dát i do té lilkově hnědé, která zůstala po zrušené vůni Ambre Éternel.