Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 06:54
Reakce na andry:

Martula na Fragrantice jsem cetla Mon Guerlain + Shalimar namichane, co si o tom myslis?

​Souhlasím s domenica Souvislost s Mon Guerlain mě vůbec nenapadla, nevidím tam žádnou podobu.

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 07:40

Diky, to je pro me dobra zprava :)

(Stavkuje mi oznacovani uzivatelu)

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 19:51
Reakce na wendulka:

​Souhlasím. Provedením je to typově spíše kosatcovka, jak byly u Armaniho ty každoroční limitované edice v počtu 1000 kusů - za mnohem sympatičtější cenu samozřejmě.

​Jestli se podobá Privé Sable, na který nemohu zapomenout...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 21:27

zdensy

To vůbec. Ta z nich jako jediná vybocovala intenzitou i provedením.

Měla jsem na mysli všechny ostatní, jen ne tuto. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 17:51

...barvy pro

Mon Guerlain EdP...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 18:08

Miru To je nádhera

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 18:09

Evanilla 

...jo, je... ...kuju...

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 18:22
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 18:33

Biely kvet 

...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 18:51

Miru Krásné! 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 18:53

Dalia 

...

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 19:41

Zkoušela jsem Iris Torréfié, bohužel to nebude můj šálek kávy... když jsem ho ucítila jen tak letmo z dálky, tak byl příjemný - hebký iris doplněný aromatickou čerstvě upraženou kávou, ale při přivonění ze zápěstí byla vůbě příliš taková ostrá až řežavá. Nemohu říct, že by se mi vysloveně nelíbil, je to zajímavá kompozice, ale pro mě v tuto chvíli nenositelná... možná až budu jednou starší dáma, tak si ho na sobě umím dobře představit.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 11:20

Shalimar Philtre de parfum 

Klasický Shalimar EdT i EdP se mi vždy líbil na papírku, nebo na jiných... ale při kontaktu s mojí kůží byl bergamotový začátek až příliš štiplavý a kouř pak moc výrazný, ostrý. Trvalo dlouho, než se objevila guerlainovská vanilka, kterou miluji, a pořád byla moc přikrytá oblaky štiplavého dýmu. Takže se přiznám, že při zkoušení Philtre de parfum jsem byla opatrná a moc jsem si od toho neslibovala. ALE... tohle je Shalimar dělaný přesně pro mojí kůži. Zůstala v něm ta elegance a nadčasovost Shalimaru, kterou jsem vždy obdivovala. Začátek je citrusový, ale umírněný, rychle se přidává sladká vanilka jak z čerstvě rozříznutého lusku, doladěná pryskyřicí, která celou kompozici uzemňuje a dodává jí teple zlatý, jantarový tón. Jak se parfém rozvine, těžko se mi v něm identifikují jednotlivé složky... spolehlivě rozeznám jen vanilku... zbytek je pro mně tak sladěný, že se v něm ztrácím. Hebký hřejivý šál, do kterého se mohu zabalit, když léto se už rozloučilo, paprsky slábnoucího slunce prosvětlují barevné podzimní listí... Nemůžu si pomoct a pořád si musím očichávat zápěstí. Už vím, se kterou vůní strávím tento podzim...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 13:56

Yvraine To, jak popisuješ problémy se Shalimarem, je přesně můj případ; nosívala jsem většinou jen ty verze, které více pracovaly s jiskřivostí citrusů a vanilkou (Shalimar Cologne, Eau de Shalimar), nebo přidávaly další tóny, například "mexická" limitka Ode a la Vanille. Takže Philtre de parfum by podle tvé reference mohla být vůně i pro mě...

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 16:01

Fleur 

Určitě stojí za vyzkoušení. Shalimar Cologne je pro mě také jediný, co mohu používat. "Mexickou" limitku jsem, bohužel, neměla tu čest vyzkoušet.

Musím ještě dodat, že má pěknou výdrž... mám ho na ruce déle, jak šest hodin a pořád je krásně cítit.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 25. zaří 2020 19:31

Yvraine wow, to znie zaujímavo...na mne klasický Shalimar tiež robí zlomyseľnosti, som na tom asi ako Fleur (akurát ja hlasujem za Madagaskar over Mexiko....ale len o máličko), toto musím skúsiť!

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. října 2020 16:15

Vyzkoušela jsem Fol Arôme a překřtila jsem si ji na "Blankytnou hodinu". Vnímám ji jako optimistickou verzi L´Heure Bleue, s krémovějším kosatcem, prozářenou mátovými tóny a anýzem (to je možná ta šalvěj ve složení), která nakonec vyústí do jemně vanilkového finále.

Je to nádherná vůně, kterou bych velmi ráda nosila, ale pokud se časem neobjeví v méně exkluzivní edici, tak si budu muset vystačit se vzorkem, neboť nejsem sběratelka a cena je za hranicí toho, co jsem ochotna za vůni k normálnímu užívání dát.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. října 2020 16:24

Fleur Já bych se kvůli ní i zadlužila, jen ji bohužel vnímám moc krátce - necelou hodinuAle je to opravdu velmi krásná a vyvážená Guerlainovka - přesně jak píšeš Proto jsem si sehnala v cizině aspoň dekant extraitu L'Heure Bleue, která mi v ní probleskovala:)

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 03. října 2020 18:31

Fleur wooow, to MUSÍM niekde nejako skúsiť!!!

Ja by som veľmi túžila vyskúšať aj tú "hodinovú sadu" z pred pár rokov....

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. října 2020 18:35

Korsičanka Koukám, že máš nový Shalimar. Je hodně jiný než klasika? Dá se vzít naslepo?