Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 19:29

... a další radostí je

IRIS TORRÉFIÉ

Kosatec kardamomový. Suchý, kořenitý a kořeněný kosatec, který v kombinaci s osvěžujícím bergamotem a měkkým pižmem vytváři lahodný obláček elegantní a distingované vůně. Iris Torréfié promlouvá spíše tlumeně, ale vemlouvavě. Tak trochu netypický guerlain, vzhledem k produkci posledních let a vsadila bych se, že málokdo by při zkoušce naslepo tipoval právě tento parfémový dům... ale nechal mi okamžitě vzpomenout na dvě vůně Jeana Paula Guerlaina, obě z roku 2001 - Secret Intention a Purple Fantasy. Obě s kardamomem jako společným jmenovatelem. A velmi příjemná spojitost tu je i s (mnou, ale nejen) obdivovanými olejovými extraity Cardamusc a Iris Pallida od Hermès z roku 2018.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 19:29

ModestMourek 650 euro, v Praze asi s příplatkem

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 19:39

blackviolet Díky. To je fakt pálka.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:07

a dotřetice všeho dobrého

nová verze/odnož/limitka Shalimaru

SHALIMAR PHILTRE DE PARFUM

Shalimar od začátku do konce, není pochyb. Zpočátku odkaz k čistému parfému, překvapivě, s nádherným provedením bergamotu, jakkoli se s ním teď musí šetřit, a vůbec citrusů, následuje část, která mi připomíná oblíbený koktejl resp. vrstvení Shalimaru se Spiritueuse Double Vanille, poté odbočka k Shalimaru Cologne a v dojezdu vůně mé milované svíčky s vůní Shalimaru a s poetickým názvem Rout de la soie...  

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:17

domenica Díky, Moni, za popis, četla jsem i na parfumo

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:52
Reakce na blackviolet:

650 euro, v Praze asi s příplatkem

​@Modestmourek

Ano, pražský Institut nikdy nezklame. Tentokrát je k těm 650 € příplatek ve výši kolem 4.000 Kč.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:57

domenica díky za přiblížení novinek

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 21:56
Reakce na Martula:

wendulka Zajdi, stojí za zkoušku. Mají poslední dva kousky na prodej A budu ráda za tvůj názor i na novou kosatcovku

​Teda tys mi dala s tou informací o možnosti vyzkoušet Fol Arome v Dlouhé.

Že já ji vůbec šla zkoušet.

Je nádherná!!!

Šalvěj v ní vůbec nevnímám. Na mně se skrze tu výraznou rozmarýnu rozvoněla jako mix čistého parfému Quand Vient La Pluie a čistého parfému L´Heure Bleue s nasládlým skořicovým popraškem po rozvonění navíc.

Projekce, výdrž!

Ale ta cena už je pro mě s ohledem na objem fakt asi za hranou hry, kterou jsem ochotná hrát.

Ovšem kdyby se časem objevila v nějaké pro mě cenově přijatelnější kategorii - plácnu teď, třeba za polovinu současné ceny - tak to už bych si radost udělala...

Iris Toreffle je velmi milý počin. To s tebou rovněž souhlasím. Nemá žádná hluchá místa, ta se bude určitě dobře prodávat. Sama flakon určitě zvážím, třebaže jsem doufala v malinko plnokrevnější kosatec - na mně spíše pastelový kosatec.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 21:58
Reakce na domenica:

... a další radostí je

IRIS TORRÉFIÉ

Tak trochu netypický guerlain, vzhledem k produkci posledních let a vsadila bych se, že málokdo by při zkoušce naslepo tipoval právě tento parfémový dům... a

​Souhlasím. Provedením je to typově spíše kosatcovka, jak byly u Armaniho ty každoroční limitované edice v počtu 1000 kusů - za mnohem sympatičtější cenu samozřejmě.

Jinak tvůj popis Shalimaru Philtre de Parfum je zase další lákadlo.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:06

wendulka Jsem ráda, že i tvůj bystrý nosík hodnotí novinky kladně

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:38

wendulka no a je to. Stačí pár vašich oslavných popisů a mám to chvění jako Martula a nutkání okamžitě nasednout na vlak do Prahy

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 05:35

alibi Neváhej a jeď, dokud mají tester

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:07

Shalimar Philtre de Parfum

Výrazný úvod je jako přivonět k extraitu Shalimar. Sytý bergamot a kouřová vanilka, vše je zaoblené a hladké. Po pár minutách vůně přechází do sladší podoby a sedá si na levandulový polštářek z Jicky. Pro mě nádherné propojení Shalimaru extrait a Jicky.

Jsem překvapená, že vůně není zařazena do některé z exkluzivních kolekcí, důstojně by se mezi nimi vyjímala.

(tím chci říct, že to není žádná "univerzální líbivka poplatná dnešní době" a je super, že takový poklad značka zařadila do běžné cenové kategorie)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:13

Martula Už se na něj těším, napínáš mě:) Levanduli mám moc ráda a Shalimar extrait - ach!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:51

Martula

Tak díky Tvé krásné recenzi jsem taky velmi zvědavá...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:03

euridike Tak to jsem ráda, že tě má stručná poznámka k vůni navnadila

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 13:33

Martula Tak ta mě také moc zajímá

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 14:00
Reakce na Martula:

Shalimar Philtre de Parfum

Výrazný úvod je jako přivonět k extraitu Shalimar. Sytý bergamot a kouřová vanilka, vše je zaoblené a hladké. Po pár minutách vůně přechází do sladší podoby a sedá si na levandulový polštářek z Jicky. Pro mě nádherné propojení Shalimaru extrait a Jicky.

Jsem překvapená, že vůně není zařazena do některé z exkluzivních kolekcí, důstojně by se mezi nimi vyjímala.

(tím chci říct, že to není žádná "univerzální líbivka poplatná dnešní době" a je super, že takový poklad značka zařadila do běžné cenové kategorie)

​Jj, je to velká radost a milé překvapení. Chápu ale - a jsem ráda - že není zařazená do některé z exkluzivních kolekcí. Shalimar je "instituce" sama o sobě. Dávno už mi nijak nevadí ani odnože, které se původní podobě Shalimaru vzdalují, když se stále zároveň vyrábí klasika a když jsou pak schopni vykouzlit takovouhle odnož, jako teď.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 22:40

Martula na Fragrantice jsem cetla Mon Guerlain + Shalimar namichane, co si o tom myslis?

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 23:35

andry 

za mě ne. Lehounký obláček levandule, pokud vůbec, by mi připomínal Jicky. Ne Mon Guerlain, v žádné z jejích verzí.