Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline černá káva
Avatar
1889 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 07:25

Fleur A tak zkusíš? ( Já nějak nevim)

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 07:26

černá káva Už jsem se zapsala , zvědavost byla silnější.

Offline černá káva
Avatar
1889 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 07:29

Fleur snad bude nějaký sraz, takze ovonim vas, jinak ale mam mam znacku skabost.( i kdyz některé vubec nemůžu)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 10:16
Reakce na Korsičanka:

domenica Nákupy naslepo už jsem odpískala

​fakt, jo?

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 15:51

...patřilo by to i do tématu, co mě parfémově potěšilo...

Totiž - měla jsem možnost koupit dárkovou kazetu

Guerlain - Shalimar EdP 50ml + řasenka, černá, klasická velikost.

Cena výhodná, původ z Francie(žádné eshopové výlety po světě...), koupila jsem.

Doma jsem ale zjistila(já "šťoural"), že podle výrobního kódu je kazeta cca pět let stará...

Takže pro mě, spotřebitelku, co má vůni doma max půl roku a flakon starší, dle výroby, jak tři roky nebere, to byl celkem šok a zklamání...

Na řasence poznat bylo, že nejlepší věk svého života má za sebou(ale jo, něco s ní ještě načerním),

ale vůně se zdála na první vyzkoušení v pořádku. No, vlastně se mi líbila nezvykle moc.

Pro jistotu jsem ještě "vliv stáří vůně/Shalimaru" na jeho kvalitu zkonzultovala s osobou nejpovolanější a když mě ona uklidnila..., kazetu - hlavně právě kvůli vůni - jsem si nechala.

Protože ta šarže Shalimaru je

překrásná!

Mám doma pár kapek v origo flakonu Shalimar EdP 90ml

(asi z elnina, ale rok výroby je vyřezán, resp. kod).

Ten voní jakoby ostře, pichlavě, jasně ohraničený bergamot a pichlavý citron, působí stroze. Až po dlouhé době se usadí do známého příjemného základu.

Kdežto Shalimar 07/15 - to je šťavnatě prachová našlehaná krémová, nadýchaně naovocnělá pěna.

Ano, vnímám ovocnost, sytost, jakoby sirupovitý bergamot a vůně působí slunečně, prozářeně...

...voní hebce, hustě a velmi měkce.

Tak mám velkou radost.!

(Myslela jsem, že rozdíly v jednotlivých šaržích té které vůně se projevují hlavně u značky Chanel...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 16:04

Miru u guerlainu se mi zda, ze se projevuje prave to stari-zrani parfemu. nezkazi se, cim starsi, tim voni lip:-)

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 16:10

viktorka_od splavu 

...asi fakt jo!

Já si matně vybavuji, měla jsem kdysi trochu čistého parfému, byl lahodný. Jinak se mi z koncentrací(versus) dostupnost cenová/množství nejvíce líbí, vyhovuje EdP.

Ale tenhle - tenhle je prostě fakt ovocně sytý, hustý, plný, prachově šťavnatý, takový zlatistý.

Jo, asi fakt kvalitně rozleželý, vyzrálý, archiv

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 16:38

Miru Taky myslím, že pokud je vůně dobře skladovaná, tak časem zraje do krásy. Musí to být krása takový Shalimar, gratuluji!

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 16:39

Dalia 

...kuju

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 16:43

Miru mnam!

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 17:10

Miru Dostala jsem z té Itálie(už jsem tu psala) k vůni vzoreček Shalimaru 1999 a ten je taky tak krásný, jak popisuješ

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 17:17

Korsičanka 

...tak to mě moc těší, že s některými vůněmi je to jak s vínem...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 17:22

Miru Jako s některými lidmi

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 17:37
Offline Biely kvet
Avatar
4020 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 17:57
Reakce na Korsičanka:

Miru Jako s některými lidmi

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 21. srpna 2020 19:22

Prosím, co je pravdy na tom, že výroba vůně MON GUERLAIN EdT byla ukončena.?

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:00

Včera jsem zaběhla do Institutu v Praze a s tlukoucím srdcem vyzkoušela Fol Arome + Iris Torréfié

Stručně dojmy:

Fol Arome

Flakon je PŔEKRÁSNÝ.

Slečna mi 2x stříkla na předloktí z testeru a vůně má opravdu velkou projekci.Můj doprovod celé odpoledne komentoval, že "za sebou nesu oblak, který je cítit přes ulici". 

Vůně je skutečně "jiná liga" - kvalita, koncentrace..vše, co od této cenovky čekáte, tam je.

Ze začátku se mi jasně vybavila L´Heure Bleue, s šalvějí navíc. Ta šalvěj je mírně maskulinní a celkově jsem měla po nástřiku pocit, že jde rozhodně o unisex. Postupně ale nastal obrat k vysloveně dámské, sladší vůni. Už dlouho jsem u vůně nezaznamenala tak rozdílný vývoj. Popravdě mě ten začátek moc nenadchnul, protože s L´Heure Bleue mám dost špatné vztahy. Ale po půlhodině - hodině začala vůně sládnout, objevila se špetka skořice a hřebíčku, pak vykouknul hřebíčkový karafiát a kosatcový pudr - z Modré Hodiny zbyla jen ozvěna a herbálně maskulinní tóny se umravnily někde v pozadí a já  jsem si uvědomila, že něco takového hledám už roky.

Vše dohromady je to velkolepé, chybí mi slova. Ta vůně pro mě ztělesňuje klasické parfumerské řemeslo v tom nejlepším slova smyslu. Klasika, kvalita.

Iris Torréfié

Jo, tak tohle se rozhodně bude líbit Jsem moc ráda, že jsem se na poslední chvíli zúčastnila zdejšího porcování.

Není to gurmánka. Je to květinová vůně s tím nejelegantnějším kosatcem, s jakým jsem se dosud setkala. Elegantní vůně mají někdy tendenci být příliš uhlazené a trochu nudné.

Tady to nehrozí, protože ten tmavě fialový kosatec je dokreslený svěžím bergamotem a špetkou kávy s kardamomem. Bergamot s kávou a kořením vytváří zajímavý kontrast, nijak kosatec nepřebíjí. Kosatec je pudrový a vůně nesladká, bergamot osvěžuje od začátku až do konce.

Moc povedené a po trochu kontroverzní Embruns d´Ylang jde o vůni, která si určitě získá všeobecnou oblibu.



Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:12

Martula 

...tak to zní překrásně!, muselo to být kouzelné, ten zážitek z vůní

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:14

Martula 

...a ten Iris Torrefie - podle složení to bude taková luxury Code Cashmere + Good Girl Carolina Herrera

Offline Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 07:35
Reakce na Miru:

Martula 

...tak to zní překrásně!, muselo to být kouzelné, ten zážitek z vůní

​Byla jsem včera z toho zkoušení v sedmém nebi Fol Arome zůstala na ruce vonět i po sprše, tak jsem o ní celou noc přemýšlela, ani jsem z toho nemohla spát

A Iris Torrefie - vidím ji jako ideální vůni pro chvíle, kdy je potřeba "udělat dojem" bez zbytečné okázalosti. Podobně to umí některé Chanely.