Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. května 2020 13:27

Korsičanka 

...v těch uvozovkách by to právě být mělo...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. května 2020 13:30

cinkja ten kosatec na obrázku rozhodne dráždi moju zvedavosť

Asi preto, že jediný L´Instant, ktorý som kedy mala rada, bola tá kosatcová limitka Iris de Millesime (teda, pre poriadok, mandarinkový sa mi nikdy nepodarilo skúsiť).

Inak teda ten, keby sa objavil pod nejakým názvom v ktorejkoľvek kolekcii...áchjo

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:44
Reakce na Fleur:

​Tak to mají naši synové stejný parfémový vkus .

Už to tak vypadá.  Pro doplnění je ale třeba říct, že vedle tohoto si rád odskočí k výrazným orientálkám, koženým a oudovým vůním. A co mě nepřestává překvapovat a hlavně těšit, jak moc se mu líbí klasické, starosvětské parfémy... Mitsouko, Shalimar, Jicky, Miss Dior, Pour Une Femme ... no, dělá mi radost.  Když jsme spolu před dvěma lety absolvovali v Maison Guerlain soukromou prezentaci guerlainovských historických parfémových pokladů, původních i zrekonstruovaných Wasserem, tak si to náramně užil a zamiloval se do Bouquet de Faunes (1923). Škoda, že není možnost, jak ji získat, kromě pár mililitrů ve vialce - a i to bylo "ilegálně". 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2020 11:02

La Petite Robe Noire Couture

Vnímej ...

Voňavý les a skrytá místa v něm, jež jsou přikrytá nadýchanými mechovými polštáři. A zralé maliny nabízející se podél opuštěných pěšin. Lesní ticho šeptající svá tajemství všem, kdo chtějí naslouchat … to vše mě hladí po duši. Stejně jako divoce rostoucí keř růží u starého plaňkového plotu. Pevné trny varují opovážlivce, ale sladce vonící květy lákají snílky.

Krásná vůně!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. června 2020 14:05

Dalia Krásné...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. června 2020 17:49

euridike Děkuji

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2020 17:32

Patchouli Ardent

Barva flakonu není v žádném případě náhodná. Právě totiž odbila půlnoc a Popelka z Midnight Poisonu ve svých šatech z tmavomodrého sametu, vyšívaných černými perlami pichlavého pepře a rudými růžemi utíká z plesu. Mísy se zralými fíky nechala bez povšimnutí. Podpatky jejích kožených střevíčků zvoní o čerstvě navoskované parkety z jehličnatého cedrového dřeva. Běží vstříc příjemně chladivé noci, která zdaleka ještě nekončí...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. června 2020 18:18

wendulka A je ta Popelka fakt tak hezká, nebo by bylo lepší vzít zavděk jejími sestrami?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2020 19:57

Fleur 

To záleží na tom, koho těmi sestrami máš konkrétně na mysli. Pro mě je tam ta asociace s Midnight Poisonem skrze pačuliově sametovou kořenitou růži nejzřetelnější od prvního přivonění. Pokud tu, pak je to jedno, je to prostě pačuliová variace na růži, kterou znáš už z Musc Noble a dalších předchůdkyň z této kolekce.

Pokud máš na mysli Lumiere Noire, kterou zmiňovala v recenzi Martula, případně Coromandel v koncentraci EdT, potom je za mě jednoznačně hezčí dramatičtější Popelka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. června 2020 21:58

wendulka Díky!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. června 2020 08:15

wendulka Patchouli Ardent - krásně a výstižně popsáno...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. června 2020 12:55

euridike 

Jé, to mě těší, že nejsem jediná, kdo tam to dramatično z reklamy s Evou Green má taky.

Online 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 16. června 2020 01:15

Dneska jsem si pri odchodu z prace strikla (omylem) Homme L'Eau Boisee a dost dobry! V lete nosivam l'homme ideal - bilou verzi, tohle je teda jina pecka, trosku mi pripomina Rouge habit, super! Mozna znemin repertoar hmmm.....

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 16. června 2020 18:41

Dnes jsem si šla pro svou vysněnou 125ml zlatou včelku, kouzlu toho flakónku prostě nejde odolat... a blíží se moje narozeniny, tak jsem si ho vybrala jako dárek. Když Brusel, nemohla jsem si vybrat jiný parfém než QVLP. Naštěstí mě minulý týden napadlo si tam zavolat a parfém i flakón rezervovat, protože dnes už v boutique neměli ani jeden jediný zlatý flakón. Všechny jsou pryč. Mám o to větší radost, že ten můj tam na mne čekal

Fotka bude až po narozeninách, taštičku s parfémem si převzal manžel, který šel tentokrát dokonce se mnou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. června 2020 19:45

Yvraine Máš se alespoň na co těšit a radost bude dvojnásobná, když se ti takhle rozloží v čase.

Já jsem měla QVLP v desítce nejoblíbenějších vůní, ale pak mi najednou začal vadit - na mně, nikoliv na ostatních. Podobně to proběhlo s úplně první a potom historicky druhou LPRN, které byly kdysi exkluzivkami.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 19. června 2020 18:00

Nový přírůstek do řady L'Art et la Matiére: Iris Torréfié 

složení: kosatec, káva, pižmo

zdroj fotky: leglatinjulie.com

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. června 2020 18:17

blackviolet

Aaaach

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. června 2020 18:46

Yvraine gratuluji k narozeninám i úžasnému nákupu  

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:07

Fleur 

To ano, myslím, že radost budu mít trvalou, mám v plánu si pak prázdný flakón někde vystavit. Mně se OVLP líbil od první chvíle, pak jsem ho jednou měla v dešti, kdy se rozvoněl trochu jinak, opravdu s deštěm ladí... já déšť moc nemusím, tady pršívá dost často, QVLP mi to zpříjemňuje. No a jak flakóny většinou zas až tak neprožívám, tenhle mě okouzlil

alibi 

Děkuji. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. června 2020 21:15

Yvraine Gratuluji k narozeninám a umím si živě představit Tvou radost ze včelky. Užij si ji!