Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:46

Samsara

Slunce jde spát

a s ním i den

říká mi

že nemám se bát

že s nocí přijde sen

a v tom snu

prý dál bude mě hřát

prý vonět bude jasmínem …

Sladce vonící jasmín a máslový ylang s trochou zeleně, hřejivý santal a měkké pižmo se špetkou vanilky.

Opojná, dřevitě květinová a teplem sálající vůně. Prostě jasmínový sen.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:51

Dalia Samsara je krasna - na komkoliv jinem, na mne ne, v zadne koncentraci, na mne ma ten efekt, ktery myslim Viktorka nazyva "stara tetinka", takova lehce prosla Indulona , achjo... //Recenzi uz Ti chvalit nebudu, to uz ber tak jako automaticky...//

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. března 2020 11:56

euridike To je velká škoda, že si ji nemůžeš na sobě užívat. 

Ještě nikdy jsem ji na nikom nepotkala, takže nevím, jak na jiných voní. Já ji mám na poličce už roky a nosím ji hlavně v teplém počasí. Ale je krásná celoročně. Mám všechny koncentrace a všechny jsou kouzelné. I když čistý parfém, to je přímo pohádka. Stejně jako u LHB.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 04. března 2020 12:06

Dalia LHB extrait je nadherny, naprosto souhlasim... //Ja mam EdP, nenosim ji casto, tak nejak si ji schovavam pro urcite prilezitosti, urcity cas, urcita setkani...//

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 04. března 2020 12:16

Dalia 

Slovem i obrázky krásně popsaná Samsara... konkrétně tak vnímám především čistý parfém... v letním podvečeru a především v noci. Až palčivě opojný.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. března 2020 12:53

domenica Děkuji. Tak já se přiznám, že jsem při psaní těch slov měla na ruce právě čistý parfém. Ale do databáze jsem je vložila k EdP, protože u extraitu už jsou mé myšlenky zvěčněny z dřívějška. Ale to snad ničemu nevadí.

Jinak pro mě je Samsara léto a konkrétně:

EdT - úsvit

EdP - den

č. p. - soumrak

A všechny tři jsou teplo, život, smyslnost, touha a radost.

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 04. března 2020 12:54

Dalia Samsaru jsem ted potkala o jarnich prazdninach, nosila ji jedna pani ubytovana na stejne chalupe. Mela jsem z toho radost, dlouho jsem ji na nikom jinem necitila a je opravdu krasna.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. března 2020 12:56

Lamicka Snad ji také někdy na někom potkám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. března 2020 23:29
Reakce na domenica:

Dalia 

Slovem i obrázky krásně popsaná Samsara... konkrétně tak vnímám především čistý parfém... v letním podvečeru a především v noci. Až palčivě opojný.

​Mám to s extraktem Samary zrovna tak.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. března 2020 10:06

Včera a dnes jsem navoněná QVLP a jsem překvapená, jak výrazná ta vůně je. Když jsem ji vždy jen zkoušela na zápěstí, přišlo mi, že je za chvíli pryč. Ale při normálním navonění se ji stále cítím kolem sebe dobrého půl dne. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 06. března 2020 14:39

Takže modrásek

Patchouli Ardent

(brzy snad i v Evropě)

(obr.: fb Leo Papaya)

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 06. března 2020 14:40

domenica Nevím, jak vůně, ale modrý flakon se mi moc líbí

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 06. března 2020 16:13
Reakce na wendulka:

​Mám to s extraktem Samary zrovna tak.

​To je jedna z mála vôní, na ktorú vždy dostanem kompliment

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 06. března 2020 16:16

Apropó, tá nová Cherry Blossom v komplementárnom flakóne k Muguet, mimo toho, že je teda sold out, asi tiež nebola za ľudovú cenu, čo?

Jooj, tú by som tak chcela skúsiť...

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 06. března 2020 18:44

Mon Guerlain - Na mňa tá levanduľa kašle. Ale že dôkladne. Jediné miesto, kde ju skôr tuším, ako naozaj cítim je, že ten klasický guerlainovský vanilkovo-púdrový tón je v tomto prípade "niečí" nie rozriedený, ale odľahčený. To by teda ako mohla byť ona. Drydown jemne santalovo-púdrový.

Mon Guerlain (Eau de Toilette) - Voči pôvodnej EdP je ľahšia, priezračnejšia, tu sa na mne fakt uplatní aj čerstvo-mandarinkový úvod. Je to taká guerlainovská verzia Coco Mademoisele. Levanduľa zase nič.

Mon Guerlain (Eau de Parfum Intense) - Neviem, čo to je, kde to vzali a prečo to naliali do tohoto flakónu, ale nemusím rozumieť úplne všetkému. Generická slaďárna s márnym pokusom skrotiť ju pačuli. Navrch pôsobí dosť umelo.

Mon Guerlain (Eau de Toilette Bloom of Rose) - Celkom milá tuctová ovocno-kvetinová vôňa, ktorá s Mon Guerlain nemá spoločné vôbec nič. Neurazí, nenadchne, totálne prehliadnuteľná šampónovka.

Mon Guerlain (Eau de Parfum Bloom of Rose) - Po toaletke celkom milé prekvapenie.Ružu a dokonca aj trochu levandule tam cítim, položené na jemne púdrovom vanilkovo-santalovom základe. V rámci tejto línie mi príde ako jedna z najpodarenejších, ale teda v optike toho, že latka bola nastavená pomerne nízko.

a ešte pre malú zmenu

Météorites Le Parfum - Ružičkovo-fialkovo-púdrové srdce skutočne vonia ako púder Meteorites, s tým že aj rovnako jemne a nenápadne. Do toho trošku zeleného jablčka v úvode. Bezpečná a nenápadná.

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 06. března 2020 19:30

slniecko Souhlasím se vším, máš pravdu, předsedo.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2020 11:29

Aqua Allegoria Orange Magnifica

Pomerančové mýdlo …

Nejdřív to voní sladce a svěže zároveň, trochu bonbonkově, ale velmi rychle začnou vystupovat nahořkle mýdlové tóny a mé očekávání osvěžující letní polívačky bere za své.

Vcelku jednoduchá ovocně mýdlová vůně, ovšem i s malou porcí elegance.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 07. března 2020 12:17

Korsičanka vďaka !

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. března 2020 21:50

Bouquet de Paris 

Krásná květinová vůně. Hustá a vybalancovaná. Do mandarinkového vánku se prolínají květiny s kořením, aksamitník, karafiát a růže. Krásně harmonizují s trochu zakouřeným černým čajem a sladkou vanilkovou ambrou. Hommage à Paris.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. března 2020 09:15

domenica a ostatní dámy, prosím, kterou koncentraci Shalimaru máte nejraději? Zvažuji před létem doplnit zásobu a nevím, jestli vzít EdP nebo EdT. Momentálně mám na poličce EdP.