Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 06. února 2020 21:47
Reakce na slniecko:

Vie sa niečo bližšie o tomto ?

L’Heure Blanche

Top notes: watery notes
Heart: white flowers, milk
Base: iris, white musk, white amber

​Tak je hezká, ale není dechberoucí, takže vlastně dobrá zpráva, svým způsobem.

Příjemná, hezká, klidná neboli neklid nevzbuzující. Vyzněním z podobného soudku jako třeba Crystalline od Bulgari. Pokud se časem přesune v jiném balení do mainstreamu, svět bude ve větši rovnováze než teď. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 07. února 2020 09:27

domenica Pokud se časem přesune v jiném balení do mainstreamu, svět bude ve větši rovnováze než teď. 

Pobavilas mě:) A je fakt, že takový pěkný mainstream - jako se povedla třeba Fordovi Métallique - by ani Guerlainu nezaškodil

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. února 2020 14:22
Reakce na domenica:

​Tak je hezká, ale není dechberoucí, takže vlastně dobrá zpráva, svým způsobem.

Příjemná, hezká, klidná neboli neklid nevzbuzující. Vyzněním z podobného soudku jako třeba Crystalline od Bulgari. Pokud se časem přesune v jiném balení do mainstreamu, svět bude ve větši rovnováze než teď. 

​nj, tak správa je to dobrá (aj keď ten biely flakón ...achjo), na rozdiel od konca Nahémy a Après l´Ondée . Pevne dúfam, že aspoň Après sa objaví časom v nejakej exkluzívnej rade.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. února 2020 22:16

Après L'ondée

Pěšinka klikatí se mokrou travou

courám se po ní

nebe tam vysoko nad mou hlavou

slzy své milosti světu roní

hlavičky kvítků se těch slz vahou

pokorně v tichu k zemi kloní

a já pocítím tu radost pravou

že svět tak krásně deštěm voní.

Něžná pudrově fialková a sametově kosatcová kompozice, která je zpočátku lehounce anýzově větrová. Vůně nostalgická, trošku starosvětská a půvabem oplývající.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 08. února 2020 05:53

Dalia Nádherné verše, krásne obrázky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:10
Reakce na domenica:

A pár špatných zpráv. Není vyloučeno, že v brzké době skončí výroba dvou úžasných vůní, které mají už dávno místo v parfémové síni slávy: Après l´Ondée a Nahéma.

​Tak toto skutečně nechápu, obě jsou dnes klasiky, přičemž první z nich je skutečně legendární vůně. Nerozumím tomu, proč se chtějí zbavovat rodinného pokladu ve smyslu tradice a kontinuity. Samozřejmě neznám ekonomické pozadí, ale jde mi spíš o princip - i kdyby se tahle vůně příliš neprodávala, tak neodmyslitelně patří ke značce jako nová etapa parfémové historie na počátku 20. století. A pokud ji převedou do nějaké exkluzivní či limitované edice, tak už ji budu bojkotovat, protože to je marketingové vyděračství.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2020 09:17

Biely kvet Děkuji pěkně!

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:28

Fleur 

Souhlasím, bohužel parfémy nejsou jen olfaktorické umění, ale také byznys. A co jsem slyšela, právě nízké prodeje stojí za ukončením Nahémy spolu s tím, že je prý pro většinu zákaznic obtížně nositelná a nemoderní. Je to krásná vůně se zajímavou, starosvětskou kompozici, ale prý se na většině zákaznic nerozvine tak, aby se jim líbila. 

Dalia 

Tvůj popis zní krásně. Aprés l'Ondée jsem teď, co jsem slyšela, že by měla končit, chtěla vyzkoušet a v klasických kamenných parfumeriích jsem ji nikde neviděla. Po tvých verších ji chci vyzkoušet ještě víc... vůbec si ji nevybavuji a nenašla jsem ji ani ve svých poznámkách.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:53

Yvraine Děkuji. Toto ukončování tradičních vůní mi vadí a mrzí mě, raději to ani nekomentuju. 

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 08. února 2020 19:56

domenica Paculi a Guerlain?  Tak to budu muset brzo do prace!!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. února 2020 20:03
Reakce na domenica:

A pár špatných zpráv. Není vyloučeno, že v brzké době skončí výroba dvou úžasných vůní, které mají už dávno místo v parfémové síni slávy: Après l´Ondée a Nahéma.

​Néé, Après l´Ondée, néé!!!

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. února 2020 23:24
Reakce na domenica:

​Tak je hezká, ale není dechberoucí, takže vlastně dobrá zpráva, svým způsobem.

Příjemná, hezká, klidná neboli neklid nevzbuzující. Vyzněním z podobného soudku jako třeba Crystalline od Bulgari. Pokud se časem přesune v jiném balení do mainstreamu, svět bude ve větši rovnováze než teď. 

​Tak jsem dnes měla zcela nečekaně možnost zkusit - z testru v pražském Guerlain L'Institute. A souhlasím beze zbytku. Klidná, milá, čistá. Z rodu obsah nic moc, tak tomu dáme formu . I na mainstream by to chtělo něco pořádného vymyslet... 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. února 2020 23:44

A ještě informace z dnešní návštěvy Guerlain  L'Institutu v Praze.

Doznal rekonstrukce a to hodně povedené. Přední část patří exkluzivnim parfémům, včetně těch v barevných včelích flakónech.  Jen je nelze plnit, ale zakoupit z již připravených, popřípadě na objednávku nechat naplnit přímo ve Francii. A v Praze nechat vygravírovat.

K dispozici jsou i kabelová balení s koženým pouzdrem, svíčky, mýdla...

V zadní části pak nabízí mainstream parfémy, pleťovou kosmetiku a také možnost analýzy parfémových preferencí a doporučení.

V každém případě mě překvapil čilý ruch a milé pobavil tatínek s kočárkem, který přišel ženě koupit vůní, kterou byl nastříkaný hedvábný papír z vánočního dárku.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 09. února 2020 10:24

cinkja Zajímavé - díky za novinky Že bych po 3 letech - až budu moci - Institut zase navštívila?

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 13. února 2020 23:11

Dnes jsem zkoušela L'Heure Blanche a s klidným srdcem mohu říct, že to je parfém, který si v klidu odpustím. Je zvláštní, vůně odpovídá flakónu a celkové prezentaci, je mléčně bílá s pudrovou stopou irisu, harmonická a čistá, ale není to nic, co by mě uchvátilo. Takže má dušička pokoj.

Co se týče parfémové analýzy v Institutu Guerlain v Praze, pokud to je to poradenství s tabletem, tak určitě doporučuji vyzkoušet. Je to zajímavý zážitek a doporučení, alespoň v mém případě, byla velmi trefná.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. února 2020 11:45
Reakce na Yvraine:

Dnes jsem zkoušela L'Heure Blanche a s klidným srdcem mohu říct, že to je parfém, který si v klidu odpustím. Je zvláštní, vůně odpovídá flakónu a celkové prezentaci, je mléčně bílá s pudrovou stopou irisu, harmonická a čistá, ale není to nic, co by mě uchvátilo. Takže má dušička pokoj.

​Ja som už mala pokoj a už ho zase nemám....toto sa robí ???

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 14. února 2020 13:57

slniecko 

Uvidíš, až ji vyzkoušíš .

Já mohu zcela souhlasit s Domenicou, kdyby to byl mainstream, bylo by to fajn. Ale žádný wow efekt se nekonal. Kdybych ji měla k něčemu připodobnit, tak k uvolňující mléčné koupeli s esencí irisu a bílých květin. Na nošení "na ven" mě opravdu neoslovila, tak jedině na chvíle odpočinku, ale za ty peníze by to byla sakra drahá relaxace

    

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. února 2020 04:52

Můžete někdo, prosím, porovnat mezi sebou vůně

Mon Guerlian EdP

Mon Guerlain EdT

Mon Guerlain Florale

Mon Guerlain Rose.?

...myslím rozdíly ve vyznění, intenzitě, výdrži, atp. ...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:46

Yvraine Takže nějaká podobnost s klasickou LHB tam není? 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 18. února 2020 20:58

Dalia 

Ne, alespoň já jsem žádnou neidentifikovala. L'Heure Bleue je guerlainovská klasika, v L'Heure Blanche ani moc necítím klasický guerlainovský rukopis.

Dnes jsem jí ještě cítila ze svetru, co jsem měla na sobě když jsem ji minulý týden zkoušela, byly víc cítit vodní tóny.